Verslas ir finansai

Verslo moteris. / going-well.com nuotr.Lietuvoje ir visame pasaulyje moterys vis aktyviau veržiasi į sritis, kurios anksčiau joms buvo mažiau prieinamos. Ne išimtis yra ir verslas. Nors karjera versle reikalauja didelių pastangų, ypač prisitaikant prie jame vyraujančio konkurencijos klimato, kasmet moterys darosi aktyvesnės, siekdamos įrodyti, kad jos toli gražu nėra silpnoji lytis ir gali turėti nuosavą verslą.

Palaipsniui vis daugiau ambicingesnių ir ryžtingesnių moterų vienijasi į verslo tinklus, skatindamos prisijungti ir kitas savo lyties atstoves, kurios susiduria su laiko trūkumu ar neranda paskatų vystyti verslą.

Sodros seminaras 009F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje įvyko Valstybinio socialinio draudimo („Sodros“) Šilutės skyriaus seminaras apie elektroninės gyventojų aptarnavimo sistemos (EGAS) naudojimo galimybes, kurias pristatė Šilutės skyriaus vedėja Birutė Kleinaitė ir Klaipėdos skyriaus Pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Renata Petrikauskienė.

Mergina su akiniais. / Stock.XCHNG nuotr.Didelė dalis Lietuvos gyventojų savo regėjimo komfortui ir akių sveikatai neskiria pakankamai dėmesio.

Kaip parodė tyrimų bendrovės RAIT atlikta apklausa, beveik penktadalis respondentų (18 proc.) atidėlioja naujų akinių įsigijimą svarbiausia to priežastimi įvardindami kainą. Sunkesnė finansinė padėtis lemia ir itin rizikingų įpročių bei vartojimo elgsenos formavimąsi: naudojami šeimos narių akiniai, šis būtinas aksesuaras vis dar perkamas turguje ar nespecializuotose parduotuvėse.

isparduotuveŠilutės prekybininkai atsižvelgia į vis sunkėjančią pirkėjų situaciją bei tuštėjančią piniginę ir siūlo jiems prekių mažesnėmis kainomis - tokią naujovę įdiegė buities ir pirmojo būtinumo prekėmis prekiaujančios UAB „Šilutės prekyba“ vadovai.

dargisŠalyje didėjant energijos kainoms, nemažai žmonių neretai susimąsto apie jos taupymą. Vienas iš ekologiškų taupymo sprendimų – alternatyvios energijos šaltinių panaudojimas.

Pastaruoju laiku visuomenė daug dėmesio skiria vėjo, biokuro jėgainėms ir ypač saulės kolektoriams. Nors įmonių, kurios verčiasi saulės kolektorių prekyba, yra nemažai, didžiausia kliūtis naujovei plisti yra nežmoniškos jų kainos.

Dėl šios priežasties šių atsinaujinančiųjų saulės energijos šaltinių Lietuvoje išvystama kur kas rečiau negu kitose tos pačios platumos šalyse, pavyzdžiui, Danijoje.

Kita vertus, matydami tokią situaciją, keletas šalies entuziastingų žmonių, žinodami fizikos dėsnius, sumąstė namų sąlygomis pasigaminti saulės kolektorius, kurie sėkmingai veikia iki šiol.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt