Verslas ir finansai

Tobulėjant informacinėms technologijoms, pamažu keičiasi visuomenės vartojimo įpročiai. / sxc.hu nuotr.Tobulėjant informacinėms technologijoms, pamažu keičiasi visuomenės vartojimo įpročiai. Dar visai neseniai žmonės negalėjo įsivaizduoti jokio kito apsipirkimo būdo kaip tik apsilankant prekybos vietoje.

Tačiau Lietuvoje atsiradusi nauja niša – internetinė prekyba –  keičia šį nusistovėjusį pirkimo būdą.

Elektroninė komercija kol kas šalyje dar nėra labai populiari, tačiau ja susidomi vis daugiau žmonių. Vis dažniau apsiperkama elektroninėse parduotuvėse pasitelkiant į pagalbą kompiuterį ar netgi mobilųjį telefoną.

Patogu nekeliant kojos iš namų arba keliaujant užsisakyti prekę ar paslaugą iš bet kurio pasaulio krašto.

kredito unija juskeviciene2012-ieji paskelbti Tarptautiniais kooperatyvų metais, o balandžio 23-27 dienomis visoje Europoje švenčiama Europos kooperatyvų savaitė. Šias datas mini ir jau 16-tus veiklos metus bebaigiančios Šilutės kredito unijos darbuotojai.

Beveik 7500 narių, 11 nutolusių kasų kaimuose, pernai uždirbta 488,8 tūkst. litų pelno - tokie pasiekimai pristatyti antradienį surengtoje spaudos konferencijoje. Kartu kalbėta ir apie bankelio naujoves, išklausyta nuolatinių narių - rajono ūkininkų nuomonė.

mokyklaStatistikos departamento duomenimis, kasmet vien pirmosios pakopos – bakalauro – studijas Lietuvoje baigia daugiau nei 20 tūkstančių jaunuolių.

Jei pridėsime dar apie 10 tūkstančių magistrantų ir apie tūkstantį profesinių mokyklų absolventų, gausime ganėtinai įspūdingą skaičių, didesnį nei 30 tūkstančių. Ir visi šie jauni, energingi specialistai susiduria su klausimu – kaip įsilieti į darbo rinką?

Kartais jaunų specialistų ir darbdavių įsitikinimas apie darbuotojui būtinas savybes gerokai skiriasi...

PINIGAIValstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, jog remiantis preliminariais duomenimis, šiais metais mokesčių mokėtojai jau pateikė beveik 600 tūkst. gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) deklaracijų, elektroniniu būdu tai padarė beveik 10 proc. daugiau mokesčių mokėtojų nei praėjusiais.

Mokesčių administratorius sulaukė ir daugiau kaip 30 tūkst. turto deklaracijų, o taip pat beveik  202 tūkst. prašymų skirti paramai iki 2 proc. ir 1 proc. politinėms partijoms sumokėtos GPM sumos.

Lietuvoje yra nemažai nelegalių virtualių lietuvių kalba veikiančių lažybų ir lošimų svetainių, kuriose siūloma statyti pinigines sumas. / EIP nuotr.Pastaruoju metu vis labiau patiriant nuolatinį stresą, spartėjant gyvenimo tempui, aktualios tampa naujos psichologinės problemos, kurias sukelia priklausomybės.

Lietuvoje priklausomybės nuo alkoholio ir narkotikų jau seniai paplitusios ir atpažįstamos, tačiau vis daugiau žmonių tampa priklausomi nuo kompiuterio ir azartinių žaidimų.

Azartiniai lošimai internete tampa vis populiaresni; tai didina priklausomybės nuo lošimo ir sukčiavimo riziką, sudaro sąlygas pinigų plovimui, pritraukia nepilnamečius ir kelia grėsmę iš lošimo gaunamoms pajamoms, papildančioms šalies biudžetą.

Internetiniai lošimai – sparčiai besivystanti verslo šaka visoje Europoje. Jie sudaro apie 10 proc. visų lošimų ir kasmet atneša 10 mlrd. eurų pajamų.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt