Verslas ir finansai

IMG 4615Televizijos antenas ant Šilutės, Rusnės ir Traksėdžių daugiabučių namų stogų prižiūrinčios ir abonentinį mokestį už jų nuomą imančios įmonės vadovė Valentina Miliauskienė sako, kad skaitmeninės televizijos erai, kuri prasidės spalio 29 d., jau yra pasiruošta. Mokėdami vos tuos pačius 5,50 litų per mėnesį, gyventojai ir toliau galės be jokių papildomų mokesčių matyti 13 nemokamų skaitmeninių televizijos kanalų.

pinigasSvetimų kraštų nebūna, tik keliautojas kartais jaučiasi svetimas. Ši vieno rašytojo mintis ypač aktuali vasarą, kai imame dairytis, kokiame „rojaus kampelyje" atsipūsti nuo darbų. Ir jei ne vienas jau žino, kad lankantis Azijos šalyse, derėtų susilaikyti nuo prisilietimo prie nepažįstamų žmonių, o kai kuriose Pietų Europos valstybėse pasisveikinimas, dvidešimt kartų pasibučiuojant ir dešimt apsikabinant, gali užtrukti ir ne vieną minutę, dėl skirtingų tradicijų vis dar dažnai pakliūvame į „nepatogias" situacijas.

Kad netektų raudonuoti iš gėdos ar aikčioti iš nuostabos, „Swedbank" Asmeninių finansų institutas pasidomėjo skirtingų kultūrų tradicijomis, susijusiomis su pinigais ir turtu, o tuo, ką sužinojo, dalinasi su Jumis.

zvyras 2Mūsų rajono žvyro kasėjams šie metai bus žymiai geresni, nes jie sugebėjo pasinaudoti Europos Sąjungos parama. Gaidelių žvyro karjerą eksploatuojanti UAB „Žemera“ iš Pagrynių pernykštės vasaros pabaigoje už Kaimo plėtrai skirtas lėšas įsigijo modernios technikos, neseniai ją apžiūrėjo ir rajone lankęsis Žemės ūkio ministras Kazys STARKEVIČIUS.

Netoli Juknaičių esančiame karjere, kur vyresnio amžiaus šilutiškiai puikiai mena buvus ūkio sodą, dabar vienas po kito zuja sunkiasvoriai savivarčiai, išgabenantys jau iškastą žvyrą.

atostogosPrasidėjusi vasara daugelio mintis vis dažniau nuneša prie jūros, į kalnus, nematytus miestus ar paprastą trobelę kaime. Svajojame, kad atostogos bus kupinos nepakartojamų įspūdžių ir nuotykių. Deja, neretai atsitinka taip, kad atostogos prisipildo ir rūpesčių dėl pinigų.

Kaip to išvengti? Gali skambėti keistai, bet, iš finansinės pusės žiūrint, atostogos turėtų susidaryti iš trijų dalių: pasiruošimo joms, atostogavimo ir gyvenimo po atostogų. Jei visoms šioms dalims skirsite pakankamai dėmesio, atostogos jūsų tikrai nenuvils.

skalunai irangaŠvėkšnos seniūnijos pakrašty - Kalnalių kaime - žengtas naujas žingsnis į Lietuvos energetinę nepriklausomybę. Praėjusio penktadienio vidudienį šio kaimo miško proskynoje pradėtas gręžti pirmasis Lietuvoje skalūninių dujų paieškos gręžinys.

Anot specialistų, skalūno klodai šioje vietoje glūdi apie 1,5 km gylyje. UAB „Minijos nafta“ bandomajam gręžiniui atlikti planuoja investuoti 6,5 mln. litų. Darbams atlikti pasamdė Lenkijos bendrovę „Poszukiwania Naftowia Diament“.

Galbūt netrukus sužinosime, kad turime daug ne mažiau vertingo už įprastą naftą kuro - skalūno dujų.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt