Verslas ir finansai

vartotoju teises budriuviens ciparisEuropos vartotojų diena pirmą kartą paminėta 1983 m. kovo 15 dieną. Vakarų Lietuvoje ši diena švenčiama nuo 2001 metų.

Ketvirtadienį rajono gamintojai ir vartotojai kviesti į konferenciją šiai dienai paminėti. Konferenciją rengę Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai tikėjosi, kad šilutiškiai susidomės galimybe daugiau sužinoti apie savo teises, atpažinti sukčiaujančius prekybininkus ar gamintojus, panorės sužinoti, kur turėtų kreiptis, jei šie pardavė nekokybišką produktą.

VMVT specialistai bei į Šilutę atvykę Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Klaipėdos skyriaus vedėja Vijoleta Budriuvienė ir Lietuvos metrologijos inspekcijos Klaipėdos apskrities skyriaus viršininkė Liudmila Vaitkuvienė buvo parengę išties įdomius pranešimus. Deja, Pamario verslininkų ir vartotojų konferencija nesudomino, jų atėjo vos keletas.

Gedimino pr. 2 kambariai 12000LtUž nuomojamą dviejų ar trijų kambarių butą mokėti tūkstantį litų per mėnesį yra įprasta praktika, tačiau pasitaiko skelbimų, kuriuose nurodomos ir penkiaženklės sumos. Šiuo metu daugiausiai brangių butų nuomojama Vilniaus senamiestyje, o vieno iš jų mėnesio kaina siekia net 12 tūkst. litų. Ne mažiau įspūdingos kainos ir Klaipėdoje – 5 tūkst. litų, Kaune – 4 tūkst. litų.

Tokios prabangių butų nuomos tendencijos pastebėtos, įvertinus lankomiausio nekilnojamo turto skelbimų portalo Domoplius.lt duomenis.

Bijančiam aukščio draugui dovanų (nuolaidų) kuponas pramoginiam skrydžiui sklandytuvu būtų tikras iššūkis. / Stock.XCHNG nuotr.Internete daugėja svetainių, pateikiančių viliojančius pasiūlymus įsigyti dovanų ar nuolaidų kuponą tam tikrai prekei ar paslaugai. Dauguma šių kuponų suteikia teisę už mažesnę kainą pasinaudoti grožio paslaugomis (manikiūro, pedikiūro, masažo, ir kt.), patirti ekstremalių pramogų (pvz., šuolis parašiutu, skrydis parasparniu) ar paragauti egzotinių patiekalų už mažesnę kainą. Akivaizdu, kad esant tokiai prekių ir paslaugų pasiūlai sunku atsispirti norui įsigyti vieną ar kitą nuolaidų kuponą.
 
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba parengė atmintinę vartotojams, kurioje pateikti patarimai pravers perkant dovanų ar nuolaidų kuponus internete, ir padės išvengti situacijų, kai dovana tampa našta ją gavusiam asmeniui.

UNIJOS F 316-tus metus veikiantis rajono bendruomenės bankas - Šilutės kredito unija ataskaitiniame susirinkime turėjo progą pradžiuginti beveik 7250 savo narių gerais finansiniais rezultatais.

Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkė Genovaitė Kimbrienė savo ataskaitoje paminėjo esminius veiklos rodiklius. Kredito unijos turtas 2011 metų pabaigoje buvo beveik 63,55 mln. litų. Kredito unijos kapitalas sudarė 5,23 mln. litų. Per visus 2011 metus kredito unijos turtas nuolat augo ir 2011 metų pabaigoje padidėjo 21,22 mln. litų - t.y. išaugo 36,6 proc., palyginti su ankstesniais metais.

lygintiNeretas vartotojas yra gavęs kvietimus atvykti nustatytu laiku į nurodytą vietą (dažniausiai į viešojo maitinimo įstaigą), kur bus pavaišinti nemokamais pietumis arba jiems bus įteiktas neva laimėtas prizas. Bus suteikta galimybė dalyvauti loterijoje ir laimėti vertingą prizą, palankiomis kainomis įsigyti vertingą daiktą ar paslaugą (pvz.: sulčiaspaudes, puodus, patalynę, čiužinius, vandens valymo bei lyginimo sistemas, apgyvendinimo paslaugas užsienio šalyse ir pan.).


Tačiau kai kurie tokių renginių dalyviai, susigundę jų organizatorių viliojančiais pasiūlymais, po to kreipiasi į Valstybinę vartotojų teisų apsaugos tarnybą, teiraudamiesi, kokios yra jų teisės, kai prekes ar paslaugas įsigyja įvairių pristatymų (prezentacijų) metu, t. y. ne prekybai skirtose patalpose.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt