Likimai

 

 734b26ab905f4d1f8c48e4196d8d7d9aPrieš išvykdamas į Jungtines Amerikos Valstijas per vasarą užsidirbti papildomų pinigų šilutiškis Domantas Kairaitis tikriausiai nė negalvojo, kad jis taps tikru didvyriu ir kad apie tai garsiai kalbės Amerikos žiniasklaida.

Celiauskas su_seima„Daugelis žmonių šiais laikais nenori kalbėti apie tikėjimą, bažnyčios jiems yra atbaidantis dalykas, o kai pasakai, kad Jėzus Kristus atėjo tavęs išlaisvinti, neretas ir išsigąsta“, - sako beveik 11 metų Šilutės baptistų bažnyčiai vadovaujantis pastorius Rimas Čeliauskas.

Daugelis šilutiškių Rimą tikrai pažįsta, nes beveik 35 metus jis dirba futbolo treneriu ir yra išugdęs ne vieną gerą sportininką. Netgi visai nesenai duotame interviu jis savo gyvenimo kelią palygino tarp „Dievo ir futbolo“. Pasak jo, Dievo sūnus mūsų gyvenimuose yra kaip vyriausias treneris, etalonas. Tik nuo mūsų pačių priklauso, kiek pasiduosime Jo įtakai, Jo paruoštam planui, ar naudosime Jo duotus patarimus, Jo dovanas.

Ar žinojote, kad baptistų bažnyčia Šilutėje buvo pastatyta dar XIX a. viduryje ir šiuo metu veikia tame pačiame pastate? „Šilutės naujienos“ priėmė kvietimą užsukti į svečius ir su pastoriumi padiskutuoti apie religiją, apie tai, kuo nuo kitų skiriasi baptistų doktrina ir ko, pastoriaus manymu, trūksta dabartiniam jaunimui ir suaugusiems žmonėms.

simtasLietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga užsienyje gyvenę tautiečiai kviečiami pasidalyti savo sugrįžimo į Lietuvą istorija ir tapti antrus metus organizuojamos iniciatyvos „Kryptis Lietuva“ dalimi.

fotografe3Praėjusi didžiulius gyvenimo išbandymus ir iššūkius, kritusi į neviltį ir vėl kilusi ieškoti svajonių, Julija Leonavičienė šiandien labiau už viską vertina galimybę būti kartu su artimaisiais. Jauna moteris kasdien gyvena džiaugdamasi gyvenimu ir visomis akimirkomis, kurias gali įamžinti pačios darytose nuotraukose.

„Visi turtai, barniai nieko nereiškia, kai nežinai, kiek teks gyventi“, - sako šilutiškė.

Deganti užsidegimu kurti ir puoselėti naujai atidarytą fotostudiją moteris dalijasi savo geromis emocijomis. Anot jos, fotografavimas - ne tik pomėgis, virtęs maloniu užsiėmimu, bet ir stebuklingas vaistas, padėjęs jai įveikti paskutinės stadijos kraujo vėžį.

Keliautoja Rima_Nausedaite_2„Kai kelionėmis užsikreti, tai tampa priklausomybe. Būna grįžtu iš kelionės, dvi savaites pabūnu namuose, padirbu ir galvoju, kur važiuoti toliau“, - kalba šilutiškė Rima Nausėdaitė.

Keliauja Rima dažniausiai viena, o kelionėmis rimtai užsikrėtė prieš keletą metų. Per pastaruosius porą metų ji aplankė Berlyną, Barseloną (du kartus), Varšuvą, Stambulą.

32 metų moteris juokauja, kad jos namuose yra tik būtiniausi baldai, o nešioja ji ne pačias brangiausias sukneles, nes visas santaupas išleidžia kelionėms.

Ieškodama pigesnių būdų ištyrinėti šalis, Rima atrado kaučsurferių (angl. couchsurfing) bendruomenę, jungiančią daugiau kaip 4 milijonus narių visame pasaulyje. Tokiu būdu po pasaulį keliaudami žmonės apsistoja vieni kitų namuose. Pas Rimą jau lankėsi svečiai, vėliau tapę ir draugais, iš Ispanijos, JAV, Kanados, Olandijos. Pasisvečiuoti pas keletą iš jų buvo nuvažiavusi ir ji pati.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt