Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

Image - Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

  Valstybinių miškų urėdija (VMU) pradėjo prekybą kalėdiniais medeliais. Įmonės regioniniuose padaliniuose – beveik 120 vietų visoje šalyje – jau galima įsigyti ir eglučių iš miško, ir dekoratyvinių eglučių vazonuose, ir

Penktadienis, 29 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo ir vyresniųjų laisvalaikiui

Image - Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo  ir vyresniųjų laisvalaikiui

Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Degučių kaimo gyventojai jau džiaugiasi permainomis kaimo centre – šalia bendruomenės namų įrengtas tikras vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų traukos centras – vaikų žaidimų, sporto ir poilsio zona.

Trečiadienis, 4 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

ekskursija nemuno deltaŽemaitija ir Mažoji Lietuva – šie Lietuvos regionai yra mažai atrasti ne tik turistų iš užsienio, bet ir pačių lietuvių. Šiandien juose prasideda paskutinė šių metų Valstybinio turizmo departamento organizuojama vietinio turizmo verslo misija.

Pirma misijos pažintinio turo stotelė numatyta Rapalių kaime, Telšių rajone. Čia, visai netoli legendinio Tado Blindos gimtinės, įkurta penkių gandriukų kaimo turizmo sodyba „Auksinio elnio dvaras“. Misijos dalyviai ne tik pasivaikščios akmenimis grįstais sodybos takais, apžiūrės danielių ir elnių aptvarus, bet ir aplankys sodyboje įkurtą senovinių motociklų muziejų, susipažins su čia teikiamomis paslaugomis – pavyzdžiui, upėtakių žvejyba Virvytės senvagėje, ekskursijomis į istorines Žemaitijos vietoves.

Unikalus Žemaitijos kulinarinis paveldas vietinio ir atvykstamojo turizmo kelionių organizatoriams, konferencijų ir renginių organizatoriams, vietos savivaldybių, turizmo informacijos centrų bei žiniasklaidos atstovams bus pristatytas Beržoro kaime, Plungės rajone, kaimo turizmo sodyboje „Pas tėvukus“. Etnografinėje sodyboje ant Beržoro ežero kranto svečiai sutinkami ir vaišinami pagal senąsias žemaitiškas tradicijas – kaimiški valgiai patiekiami moliniuose induose, su mediniais šaukštais.

Toliau kelias nuves į tik šiemet pavasarį po restauracijos atidarytus M.Oginskio rūmus Plungėje. Kaip tik šiemet yra minimos vieno žymiausių Oginskių giminės atstovo kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio 250-osios gimimo metinės. Viena svarbiausių rūmuose įsikūrusio Žemaičių dailės muziejaus veikslo sričių – Oginskių paveldo saugojimas, muzikinių tradicijų puoselėjimas. Centrinėje rūmų dalyje atkurtas autentiškas interjeras, parengta nauja Oginskių istorinė ekspozicija. Neorenesanso stiliaus rūmai garsėja didžiausiu ir gražiausiu parku Lietuvoje bei jame kerojančiu legendomis apipintu Perkūno ąžuolu.

Ne su žemaitiškomis, o japoniškomis tradicijomis, tokiomis kaip japoniškos arbatos Matcha ragavimas ar net fotosesija su kimono, turo dalyviams bus galimybė susipažinti Mažučių kaime Kretingos rajone veikiančiame Japoniškame sode. Jį puoselėja Japonijos kraštovaizdžio sodininkas Hajime Watanabe, turintis ambicijų sukurti didžiausią Europoje Japonišką sodą. Sode jau rengiamos sakurų žydėjimo šventės, Būgno ir ugnies apeigos. Čia galima pasigrožėti akmeniniais žibintais, arbatos nameliu, bonsai sodu, iš Žemaitijos riedulių suformuotu 2 m aukščio kriokliu ar net užrišti juostelę su parašytu savo noru ant bambukinės norų išsipildymo tvorelės.

Gegužės 28 d. Klaipėdoje, viešbutyje „Europa City Aurora“ bus surengta Kontaktų mugė. Joje turizmo naujoves pristatys Palangos, Klaipėdos, Šiaulių bei Neringos turizmo informacinių centrų atstovai. Jų prezentacijų klausys kelionių organizatorių ir agentūrų, tokių kaip „Kelionių laikas“, „Travel Solutions“, „Grūda“, „Lithuanian Holidays“, „Baltic Clipper“, „Estravel Vilnius“, „Guliverio kelionės“, „Kiveda“ ir kt. atstovai, taip pat žurnalistai iš DELFI, LRT, LŽS, „Žaliasis pasaulis“, lrytas.lt, „Kelionės ir pramogos“.

Po Kontaktų mugės misijos dalyviai apžiūrės Klaipėdos kultūros fabriką. Rekonstruotame tabako fabrike pernai duris atvėręs kūrybinis inkubatorius jau tapo aktyvaus kultūrinio gyvenimo uostamiestyje centru. Čia įsikūrę Klaipėdos menininkai pristato naujausius savo projektus, taip pat įrengtos erdvės seminarams, konferencijoms, renginiams, yra kino salė.

Plaukimu laivu „Nemuno delta“, taip pat ekskursijomis po Rusnės bei Šilutės miestelius baigsis antroji pažintinio turo diena. Nakvynė numatyta vieninteliame Šilutės viešbutyje „Deims“, kuris įkurtas dar 1870 m.

Dar ilgesnę, net 400 metų, istoriją skaičiuojantį objektą misijos dalyviai apžiūrės paskutinę turo dieną -  Jurbarko rajone rymančią Panemunės pilį su joje naujai įkurtu keturių žvaigždučių viešbučiu „Best Baltic Panemunės pilis“. Viešbutis atidarytas laikantis griežtų kultūros paveldo reikalavimų, kambariai apstatyti antikvariniais XVIII-XIX a. baldais. Čia veikia restoranas, yra konferencijų centras, pobūvių salė, kurioje rengiamos renesanso epochos šokių pamokos. Pilies bokšto menė skirta žvėrienos patiekalų, vynų ir midaus degustavimui. Viešbučio restorano virtuvės patiekalai gaminami pagal senuosius lietuvių ir vengrų didikų virtuvės „kuchmeisterių“ receptus, mat pirmasis pilies šeimininkas buvo vengrų didikas Jonušas Eperješas. Autentiškiausia laikomoje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Panemunės pilyje ant Nemuno upės kranto baigsis trečioji ir paskutinė šių metų vietinio turizmo verslo misija.

Pirmoji vietinio turizmo verslo misija balandžio 28-30 d. įvyko Dzūkijos ir Suvalkijos regionuose, antroji – gegužės 14-15 d. Aukštaitijoje. Valstybinio turizmo departamento organizuojamos vietinio turizmo verslo misijos yra skirtos skatinti tiek vietinį, tiek ir atvykstamąjį turizmą. Pernai viso suskaičiuota 2,6 mln. lietuvių kelionių po Lietuvą, t.y. 2,3 proc. daugiau nei 2013m.

Ši verslo misija yra projekto „Renginių turizmo verslo atstovams organizavimas“ dalis (VP3-1.3-ŪM-04-V-11-002). Verslo misiją inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji įgyvendinama ir finansuojama pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

 

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt