Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

Image - Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

  Valstybinių miškų urėdija (VMU) pradėjo prekybą kalėdiniais medeliais. Įmonės regioniniuose padaliniuose – beveik 120 vietų visoje šalyje – jau galima įsigyti ir eglučių iš miško, ir dekoratyvinių eglučių vazonuose, ir

Penktadienis, 29 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo ir vyresniųjų laisvalaikiui

Image - Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo  ir vyresniųjų laisvalaikiui

Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Degučių kaimo gyventojai jau džiaugiasi permainomis kaimo centre – šalia bendruomenės namų įrengtas tikras vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų traukos centras – vaikų žaidimų, sporto ir poilsio zona.

Trečiadienis, 4 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

blogos policijos salygos kambarysŠilutės rajono policijos komisariate lankėsi Lietuvos profesinių sąjungų federacijos „Sandrauga“, ginančios ir policijos pareigūnų interesus, vadovai, turėję nemažai priekaištų Šilutės PK viršininkui Sigitui Mikutavičiui dėl mūsų preigūnų darbo sąlygų.

Anot profsąjungos pirmininko Kęstučio Juknio ir teisininkės Živilės Čeplauskės, palyginti su kitais rajonais, Šilutės policijos pareigūnų buities sąlygas galima vertinti nebent dvejetu iš 10-ies. O blogiausia, pasak svečių, kad S.Mikutavičius nenori ieškoti kompromisų ir nepriima siūlomos pagalbos.

Šilutės policininkų vadovas tikina, kad ištisą parą dirbančių pareigūnų buities negalintis pagerinti tol, kol neįvyks komisariato pastato rekonstrukcija.

Sąlygas Šilutės komisariate pavadino prieštvaninėmisblogos policijos salygos posedziauja

Apie tai, kad į profesinės sąjungos gretas įsijungė ir naujai įkurtas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato, kuriam priklauso ir Šilutės r. PK, darbuotojų padalinys, Sandraugos“ atstovai viešai paskelbė dar balandį.

Tuomet su naujaisiais nariais susitikusiems profsąjungos vadovams iškilo klausimas: kaip visuomenė gali pradėti gerbti pareigūnus, jeigu jų negerbia net sava sistema?

Steigiamajame susirinkime su Tauragės pareigūnais kalbėjęsis „Sandraugos“ pirmininkas K.Juknis tuomet akcentavo, kad net policijoje pasitaiko darbo santykių pažeidimų, pamirštama, kad darbuotojas - taip pat žmogus.

„Susitikimo su Tauragės apskrities pareigūnais metu paaiškėjo, kad pareigūnams nesudaromos tinkamos higienos ir poilsio sąlygos darbo vietoje. Tai kelia susirūpinimą, nes visi žinome, kad ne visi policijos darbuotojai dirba 8 darbo valandas per dieną, dalis jų budi ir žymiai daugiau valandų“, - sakė K.Juknis.

Anot K.Juknio, tada ir paaiškėjo, kad profesinei sąjungai teks ypatingai gilintis į situaciją Šilutės policijos komisariate, kur budintys pareigūnai ne tik neturi galimybės išvykti iš tarnybos pietauti, tačiau jiems nesudaromos ir sąlygos papietauti darbe (t.y. neskiriamos patalpos, nesudaroma sąlygų laikyti maistą ir jį pasišildyti). Be to, pareigūnai yra priversti šlamšti savo sumuštinius prie darbo stalo patalpoje, kuri nuolatos stebima vaizdo kameromis.

„Sandrauga“ veikia visoje Lietuvoje ir esame matę įvairiausių atvejų, tačiau tokios prieštvaninės policijos darbuotojų darbo sąlygos mus šokiravo. Apmaudu, kad tenka priminti atsakingiems asmenims, jog visą parą tarnyboje praleidžiančiam žmogui turi būti sudarytos sąlygos kultūringai pavalgyti“, - sakė K.Juknis.

Pietūs - neatsitraukus „nuo gamybos“

Praėjusios savaitės vizito tikslas buvo pasižiūrėti, kas Šilutėje pasikeitė per pusmetį. „Mūsų darbas - tikrinti ar saugios pareigūnų darbo sąlygos, o čia jos labai sudėtingos. Jūs žinote, kad visoje vidaus reikalų sistemoje daug žmonių suserga psichikos ligomis, nes šiame darbe žmonės patiria ypač didelę įtampą. O dabartinės profsąjungos - nebe tos sovietinės, mes sprendžiame problemas iš esmės“, - tikino K.Juknis.

„Jokių problemų nėra“, - taip trumpai į profsąjungiečių klausimus atsakė S.Mikutavičius.

Jis aiškino, kad Operatyvaus valdymo poskyryje esančioje mažoje patalpėlėje pietauti gali ir šio poskyrio pareigūnai, ir po 12 valandų per dieną dirbantys patruliai. Bet pastarieji esą valgyti apskritai turėtų neatsitraukdami nuo darbo, t.y., tiesiog kažkur mieste esančiose viešojo maitinimo įstaigose. O į kabinetus jie turi grįžti tik trumpam, kol sutvarkys kokius nors dokumentus.
Bet ant Operatyvaus valdymo poskyrio durų kabantis skelbimas įspėja, kad čia užeiti galima tik Operatyvaus valdymo poskyrio pareigūnams, vadinasi, patruliams durys lyg ir uždarytos.

blogos policijos salygos patruliaiProfsąjunga praregėjo tik dabar?

Poilsiui ir papietauti skirta patalpėlė išties nuteikia liūdnoms mintims. Mažame apšiurusiame kambarėlyje nėra ne tik šaldytuvo, kur pareigūnai galėtų laikyti maistą, bet net čiaupo rankoms nusiplauti.

„Ištisą parą dirbančių pareigūnų nėra daug, nedaug tereikia ir investicijų norint sukurti jiems bent pakenčiamas darbo sąlygas. Jei būtų bent šaldytuvas, čiaupas, ir tai jau būtų gerai“, - sakė Ž.Čeplauskė.

K.Juknis pasakojo, jog „Sandrauga“ savo lėšomis jau pastatė elektrinius vėdintuvus Kauno komisariatuose, atvežtų ir šaldytuvą į Šilutę (pagal panaudos sutartį), jei komisariato vadovai sutiktų bendradarbiauti. Tačiau to geranoriškumo, anot jų, pasigendama.

„Kuo mes galime jums padėti?“ - klausė svečiai S.Mikutavičiaus.

„Niekuo“, - atsakė šis.

Komisariato viršininkas aiškino, kad namo papietauti patrulių nesives, jam neaišku, kur profsąjungos vadovai buvo iki šiol ir nesirūpino pareigūnų buities sąlygomis, nes tokia situacija Šilutėje yra jau daug metų. Taip neatsitiko per porą metų, kai komisariatui ėmė vadovauti S.Mikutavičius.

Pasirūpinti rezervu - viršininko rūpestis

Priekaištų Šilutės r. PK viršininkui išsakyta ir dėl patrulių darbo grafikų. Ž.Čeplauskės žiniomis, Šilutėje būta atvejų, kai 12 valandų per naktį automobiliuose patruliavo po vieną moterį pareigūnę, tai numatyta ir pajėgų paskirstymo plane. Bet toks patruliavimo organizavimas yra neleistinas.

„Kaip vienas patruliuojantis pareigūnas išsikvies pagalbą? Kaip tokiu atveju užtikrinate pareigūnų saugumą? Juk vieną nesunkiai gali sužeisti bet kuris pažeidėjas“ - S.Mikutavičių prie sienos rėmė K.Juknis.

Komisariato viršininkas atrėmė, kad sužeisti gali ir tada, kai įvykin atvyksta ir 3, ir 5 pareigūnai.

Ir jis, ir komisariato poskyrių vadovai bandė svečius įtikinti, jog specialiai taip, kad kas nors dirbtų po vieną, grafikai nesudaromi, tokie atvejai pasitaiko retai. Po vieną patrulį lieka tik tuomet, jei pareigūnai suserga ar staiga tenka kurį nors pasiųsti į kitas užduotis. Be to, tuomet  budintys patruliai po vieną pasiunčiami dirbti arba netoli policijos komisariato, arba netoli kito patrulių automobilio.

Įprastai, pasak komisariato viršininko, po vieną likę patruliai budi kartu su kitų poskyrių pareigūnais, kurių darbas numatomas kituose grafikuose.

„Bet pareigūnai su tokia tvarka nesutinka, o jūs verčiat juos taip dirbti. Tikiuosi, kad tie pavieniai atvejai jau baigėsi“, - išreiškė viltį Ž.Čeplauskė.

„Nesu garantuotas. Viskas priklauso nuo to, kiek žmonių susirgs, tiek kitų ir liks dirbti. Jokios problemos dėl budėjimo nėra“, - atrėžė S.Mikutavičius.

„Žmonės serga visur, bet kituose komisariatuose kažkaip su tuo susitvarkoma. O jūs esate vadovas, jūsų rūpestis pasirūpinti rezervu nenumatytiems atvejams“, - replikavo K.Juknis.

Išvykdamas jis pasiūlė S.Mikutavičiui ateityje pasirašyti abipusį susitarimą keistis informacija, kad būtų galima operatyviai ir kartu spręsti pareigūnų darbo ir poilsio problemas.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt