Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Menkas obuolių derlius liūdina ir ūkininkus, ir verslininkus

Image - Menkas obuolių derlius liūdina ir ūkininkus, ir verslininkus

Pavasarį obuolių žiedus pakandęs šaltukas paliko pėdsaką ne tik Rytų Lietuvos obuolių derliui, bet ir Šilutės krašte, kur šalčio buvo mažiau, auginamiems sodams. Tad šiuo metu obuolių supirkėjai jau svarsto,

Sekmadienis, 15 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

Nesibaigiantys gatvių remontai nervina šilutiškius

Image - Nesibaigiantys gatvių remontai nervina  šilutiškius

Jau ketvirtą mėnesį vyksta Cintjoniškių gatvės dalies - nuo Gluosnių gatvės iki Pramonės g. - atnaujinimo darbai. Dešiniojoje gatvės pusėje įvažiavimai į Jaunimo alėjos gyvenamųjų namų kiemus jau sutvarkyti, užtat

Antradienis, 17 Rugsėjis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutiškiai atsisveikina su mažuoju Laurynu:artimieji prašo atnešti tik vieną gėlės žiedelį

Image - Šilutiškiai atsisveikina su mažuoju Laurynu:artimieji prašo atnešti tik vieną gėlės žiedelį

  Rytoj į paskutinę kelionę bus išlydėtas Gaidelių žvyro karjero tvenkinyje nuskendęs dešimties metų berniukas Laurynas. Penktadienį, rugsėjo 13 dienos popietę, baigėsi daugiau kaip dvi paras užtrukusios jo paieškos. Iš namų

Antradienis, 17 Rugsėjis Komentarai (1)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

laivas visinsko_leidzia_i_vandeni_2017„Kuršių deltos ekspresas“ - taip pavadintas beveik 100 vietų laivas jau šio mėnesio pabaigoje pradės keliones iš Šilutės mažųjų laivų uosto į Nidą ir atgal.

Laivas balandžio 7-ąją buvo nuleistas į vandenį, ir dabar jau vyksta paskutinieji jo paruošimo plaukiojimo sezonui darbai.

Laivą įsigijusios UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas sakė, jog maršrutas bus reguliarus, ir neabejoja, jog tai bus viena labiausiai laukiamų turizmo paslaugų Pamaryje. Keltas kursuos visą vasarą, bus organizuojami ir užsakomieji reisai.

 Laive - daug patogumų

Vargu ar kas nors ginčytųsi, jog populiariausias mūsų krašto vandens kelių maršrutas yra į Nidą. Iki šiol Neringą pasiekti reguliariais maršrutais galima iš Rusnės, Uostadvario, Kintų, Ventės ir Minijos kaimų. O šią vasarą pamariškiams ir jų svečiams bus pasiūlytas ir naujas maršrutas į Nidą tiesiai iš Šilutės.

R.Višinskas pasakoja, jog mintį plukdyti keleivius į Nidą iš Šilutės puoselėjo seniai, tik tinkamo laivo paieškos užtruko net porą metų.laivas visinskas_2015

„Ieškojome tokio, kurio techninės charakteristikos būtų tinkamos Šyšai, kuri yra gana sekli ir siaura, ir kitoms mūsų krašto upėms“, - sakė verslininkas.

Iki šiol naujasis UAB „Kintai“ pirkinys vadinosi „Sunnan express“ (lietuviškai - „Pietų ekspresas“). Tai yra 4,6 m pločio ir 18 m ilgio laivas, sveriantis arti 25 tonų, bet turintis vos 70 cm grimzlę. Todėl jis nesunkiai galės palyginti seklia Šyša nuplaukti iki Atmatos ir pasiekti Nidą.

Laivas, kurio pavadinimas keičiamas šiuo metu, galės plukdyti apie 90 žmonių - tokiam skaičiui keleivių yra gelbėjimo įrangos. Kelionių metu salone veiks baras, oro kondicionieriai, netrukus bus įrengta ir apie 20-30 vietų dviračiams laikyti. Verslininkai gerai žino, kad dauguma į Nidą plaukiančių žmonių nori nusigabenti ir šias transporto priemones.

Dar vienas patogumas keleivių malonumui - kelionės metu jie galės matyti filmukus ar kitokią informacinę medžiagą apie mūsų kraštą. Šiuo metu derinama tam reikalinga įranga, o R.Višinskas juokauja, jog tai bus „vietoje gido“.

Ragina dalyvauti loterijoje

„Kaip tokį laivą nuleidote į vandenį?“ - klausiame R.Višinsko. Pasirodo, Šilutėje tokį darbą galinčio atlikti krano nėra, tad galingą kraną teko samdyti iš uostamiesčio.

Dabar laivas yra valomas ir atnaujinamas, tvarkomi paskutinieji dokumentai. O jau balandžio pabaigoje ruošiamasi jį išlydėti į pirmąjį užsakomąjį reisą. Užsakymų yra ir tolesniems mėnesiams.

Gegužę „Kuršių deltos ekspresas“ turėtų kursuoti 1-2 dienas per savaitę, o vėlesniais mėnesiais - kasdien. Bus ir savaitgalio išvykos.

laivas visinsko_vandeny_2016_ruduoNumatyta, kad maždaug 20 kilometrų per valandą greičiu plukdomi turistai Nidą turėtų pasiekti per pusantros valandos.

Bilietų kainos, pasak R.Višinsko, dar galutinai nenustatytos, bet jos bus apie 20 eurų vienam žmogui už kelionę į Nidą ir atgal. Ir kainos, ir maršrutų laikas bus paskelbti netrukus.

O kol kas smalsuoliai raginami „Facebook’e“ sekti Šilutės mažųjų laivų uosto naujienas ir nepraleisti progos dalyvauti ten skelbiamose loterijose. Galbūt kaip tik jūs tapsite prizininku ir laimėsite kelto bilietus į Nidą?..

Reikia daugiau paslaugų

R.Višinskas sako neabejojantis, kad nauja paslauga padės į Pamarį pritraukti daugiau turistų. „Žmonėms reikia pasiūlyti kuo daugiau naujų paslaugų, o kiekvienas naujas maršrutas plečia jų spektrą“, - sako jis.

Klausiamas apie tolesnius planus, verslininkas sako, jog jau audžia mintį plukdyti keleivius į Dreverną ar Ventės ragą. Tiesa, tam pirma reikėtų pasiekti, kad būtų pagilintos Kuršių marios prie Ventės rago.

„Manau, kad maršrutas į Ventės ragą sulauktų nemažai dėmesio“, - svarsto R.Višinskas.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt