Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

Image - Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

  Valstybinių miškų urėdija (VMU) pradėjo prekybą kalėdiniais medeliais. Įmonės regioniniuose padaliniuose – beveik 120 vietų visoje šalyje – jau galima įsigyti ir eglučių iš miško, ir dekoratyvinių eglučių vazonuose, ir

Penktadienis, 29 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo ir vyresniųjų laisvalaikiui

Image - Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo  ir vyresniųjų laisvalaikiui

Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Degučių kaimo gyventojai jau džiaugiasi permainomis kaimo centre – šalia bendruomenės namų įrengtas tikras vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų traukos centras – vaikų žaidimų, sporto ir poilsio zona.

Trečiadienis, 4 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

alkoholio parduotuvėSu alaus pilnomis plastikinėmis stiklinėmis į centrinę miesto gatvę išeinančius ir čia pat gurkšnojančius svaigalų mėgėjus mūsų mieste priversti stebėti ir nepilnamečiai moksleiviai, - tokia padėtis susidarė priešais Turizmo ir paslaugų verslo mokyklą, kai pavasarį čia duris atvėrė nauja gėrimų parduotuvė.

Jau 2 kartus į Savivaldybę dėl tokio akibrokšto kreipęsi mokyklos vadovai nieko nepešė: parduotuvė ir toliau gyvuos.

Situaciją tyręs Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas konstatavo, kad šiuo metu nėra pagrindo drausti priešais mokyklą prekiauti alkoholiu, nes prekybos licencija išduota remiantis galiojančia tvarka.

Tačiau Savivaldybės administracija įpareigota kuo skubiau taisyti licencijų išdavimo tvarką, kad joje būtų numatyta, kaip tiksliai išmatuoti leistiną atstumą nuo alkoholio parduotuvių iki sveikatos ir ugdymo įstaigų. Be to, minimalų atstumą nuo parduotuvės iki minėtų įstaigų Savivaldybė gali patvirtinti tik suderinus su švietimo, sveikatos įstaigų ir religinių bendruomenių vadovais.

Patvirtinus naują licencijų išdavimo tvarką, atsiras juridinis pagrindas reikalauti iškelti alkoholio prekybą toliau nuo mokyklos.

Pirmojo prašymo neišgirdo

Parduotuvę, masinančiu pavadinimu „Gėrimai pigiau“, bendrovė „Interlita“ pavasarį įkūrė prie pat Turizmo ir paslaugų verslo mokyklos - kitoje gatvės pusėje.

Licenciją prekiauti svaigalais priešais mokyklos langus kauniečių „uabui“ suteikė Savivaldybės administracija, vadovaudamasi 2009 metais rajono Tarybos patvirtinta Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencijų išdavimo tvarka. Joje numatyta, kad alkoholio parduotuvės negali veikti arčiau nei 50 m nuo ugdymo įstaigų įstaigų.

Mokyklos direktorius Pranas Avižinis mano, kad licencija prekiauti alkoholiu mokyklos pašonėje bendrovei suteikta pažeidžiant rajono Tarybos patvirtintą mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencijų išdavimo tvarką, nes nuo mokyklos iki naujosios parduotuvės tėra 20 m atstumas.

Toje pačioje gatvėje, vos už kelių namų įsikūrusi ir parduotuvė „Urmas“, kurioje irgi jau bent metus prekiaujama alkoholiu.

Kovoja dėl mokyklos ir vaikų

Pernai kreipęsis į Savivaldybę Turizmo ir paslaugų verslo mokyklos direktorius P.Avižinis prašė surasti mechanizmą pažaboti greta mokyklos svaigalais prekiaujančius verslininkus. Prašymas nepadėjo - parduotuvės veikė toliau.

Šio rugsėjo pradžioje antras P.Avižinio kreipimąsis buvo išgirstas - mokykla gavo Savivaldybės administracijos direktorės Idos Vasiljevienės pasirašytą atsakymą.

Trumpinant galima pasakyti, jog Savivaldybė informuoja, kad minėtoje parduotuvėje uždrausta prekiauti pilstomu alumi, taigi ir išsinešti jo į gatvę bei viešai gerti klientai nebegalės.

Be to, mokyklos vadovas informuojamas, jog atstumą iki parduotuvės Savivaldybės atstovai matavo nuo... toliausiai nutolusio mokyklos kampo.

„Kuris tas mūsų kampas toliausias? Jei taip matuočiau, tai nuo kai kurių kampų ir 100, ir 200 metrų rasčiau“, - svarsto P.Avižinis.

Dar direktoriui pranešama, jog Šilutės r. policijos komisariatas įpareigotas sustiprinti budėjimą greta šios parduotuvės. Šios priemonės turėtų nuraminti pedagogus.

Bandydami kovoti su alkoholiu prie mokyklos prekiaujančia parduotuve, pedagogai sulaukė piktų atsiliepimų. „Ir ko tas Avižinis nerimsta, tegu mokykla moko, o ne rūpinasi kuo nereikia“; „Tegu Avižinis nutyla, nes jį patį gali greit iškelti galingi kaimynai“;

„Kas nori išgerti, tam ir 50, ir 100 metrų ne kliūtis“, - tokių ir panašių komentarų apsčiai prisiskaitė direktorius.

„Nebijau aš jokių galingųjų. Ne dėl savęs - dėl mokyklos ir vaikų nerimauju ir kovoju“, - sakė jis „Šilutės naujienoms“.

Tvarkoje stinga konkretumo

Prekyba alkoholiu Šilutėje ir licencijų išdavimo tvarka mūsų mieste Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas susidomėjo po to, kai sulaukė pranešimo apie specializuotą alkoholinių gėrimų parduotuvę, veikiančią prie mokyklos.

Departamentas nustatė, kad nuo 2009 metų vasario 26 d. mūsų rajone galiojanti Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencijų išdavimo tvarka parengta netinkamai - su sveikatos priežiūros ir ugdymo įstaigų bei religinių bendruomenių vadovais nesuderintas minimalus atstumas iki galimų alkoholio prekybos vietų bei nėra nustatyta metodika, kaip matuoti tą atstumą nuo alkoholio parduotuvių iki ugdymo ir sveikatos priežiūros įstaigų bei religinių bendruomenių pastatų.

Tokio suderinimo reikalauja LR Alkoholio kontrolės įstatymas.

Konstatuota, kad Šilutės r. savivaldybės tarybos patvirtintas 50 metrų minimalus atstumas neturi jokios juridinės galios. Todėl Savivaldybei rekomenduota suderinti šį atstumą ir jo skaičiavimo metodiką su visais įstatyme minimais objektais.

Dabar nėra pagrindo panaikinti parduotuvei „Gėrimai pigiau“ licenciją pardavinėti alkoholį, nes stingant konkretumo Šilutės r. savivaldybės tarybos patvirtintoje svaigalų prekybos licencijų išdavimo tvarkoje, valdininkai gali laisvai interpretuoti minimalaus atstumo matavimo nuostatą.

Departamentas nurodė Savivaldybei pašalinti pažeidimus ir informuoti departamentą apie priimtas priemones.

Už licencijų prekiauti alkoholiu ir tabako gaminiais išdavimą atsakinga Savivaldybės Ūkio skyriaus vyr. specialistė Irma Augutienė sako, kad šiuo metu rengiami prekybos alkoholiu licencijų išdavimo tvarkos patikslinimai.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt