Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Brangstanti mediena paskatino privačių miškų kirtimą

Image - Brangstanti mediena paskatino privačių miškų kirtimą

  Per aštuonis šių metų mėnesius išduota leidimų privačiuose miškuose iškirsti tiek miško, kiek pernai iškirsta per visus metus. Specialistų skaičiavimu, iki metų pabaigos privačiuose miškuose bus paruošta pardavimui iki 30

Penktadienis, 21 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (2)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Remigijus Žemaitaitis gali tapti Seimo vicepirmininku

Image - Remigijus Žemaitaitis gali tapti Seimo vicepirmininku

  Seimo „tvarkiečiams“ su valdančiaisiais pasirašius susitarimą dėl bendradarbiavimo, Seimo Tvarkos ir teisingumo frakcija gali tikėtis Seimo vicepirmininko

Antradienis, 11 Rugsėjis Komentarai (0)

Problema

Kaimo reikalų specialistai nerimauja dėl pievose esančių rulonų

Image - Kaimo reikalų specialistai nerimauja dėl pievose esančių rulonų

Šiemet kaip niekad sekasi šieną gaminantiems ūkininkams - bemaž kiekviena vasaros diena tiko pjauti žolę, ją sukti į rulonus ir vežtis namo. Liko tik nepilnos dvi savaitės - iki spalio

Šeštadienis, 22 Rugsėjis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Švėkšniškiai gedi Armalėnuose žuvusio lakūno

Image - Švėkšniškiai gedi Armalėnuose žuvusio lakūno

Antradienio vakarą šalį apskriejo žinia, kad Šilutės rajone nukrito ir užsidegė ultralengvas vienmotoris lėktuvas su vienu lakūnu, kuris įvykio metu žuvo. Paaiškėjo, kad žuvęs vyras - 40 metų švėkšniškis verslininkas

Sekmadienis, 23 Rugsėjis Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaičių pagrindinė mokykla džiaugiasi naujuoju mokykliniu autobusu

Image - Juknaičių pagrindinė mokykla džiaugiasi naujuoju mokykliniu autobusu

  Netruko prabėgti šilta, auksinė šių metų vasara ir Juknaičių mokyklos prieigos prisipildė mokinių balsų, juoko ir šurmulio. Vaikai ir jų tėveliai rugsėjo 3 dieną skubėjo į tradicinę naujųjų mokslo metų

Pirmadienis, 10 Rugsėjis Komentarai (0)

DSC 0610Per lapkričio mėnesį į laisvas Šilutės savivaldybės įstaigų vadovų pareigas atrinkti ir galimai anksčiau ar vėliau bus paskirti net 3 asmenys.

Opozicijos politikai pyksta, kad į laisvas vadovaujančiųjų kėdes sės ne bet kas, o savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui ir jo aplinkai artimi žmonės. Tokia realybė bene aiškiausiai parodo, kad naujasis Savivaldos įstatymas suteikia daugiau galių savivaldybės merui - skiriant ir atleidžiant savivaldybės įstaigų vadovus.

Nepraeis nei mėnuo, o Šilutės turizmo ir informacijos centras, Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras, vaikų lopšelis - darželis „Raudonkepuraitė“ jau turės naujus paskirtus vadovus.   

Teisėta ar ne - gali nuspręsti teismas

Kontrolės komitete, kuriam vadovauja konservatorių atstovas Zigmantas Jaunius, buvo sprendžiamas klausimas apie Savivaldybės VšĮ „Šilutės turizmo ir informacijos centras“ vadovo atrankos konkurso teisėtumą. Kontrolės komiteto pirmininkas Z.Jaunius ir komiteto narys Laivės sąjungos (liberalų) politikas Arvydas Jakas sakė turintys žinių, kad konkurse dalyvavo asmuo, kuris nepateikė asmens dokumento.

A.Jakas primygtinai prašė savivaldybės vadovų, kad jie pateiktų oficialų dokumentą, kuriame yra išdėstyti pretendentams būtini pateikti dokumentai. Ir svarbiausia, anot jo, yra ar ne sąlyga konkurso komisijai pateikti asmens dokumentą.

Mero patarėja Inesa Murauskienė aiškino, kad viena pretendentė atėjo į konkursą pamiršusi asmens dokumentus.

Tačiau jos asmens dokumento kopija jau buvo pridėta prie visų kitų dokumentų. Taigi, komisijai nekilo jokių abejonių, kad į konkursą atėjo būtent tas asmuo. Komisijos nuomone, pretendentė konkurse dalyvavo teisėtai.

A.Jakas teigė, kad jam visai nerūpi komisijos nuomonė, ir jis nori įsitikinti, ar nebuvo pažeista konkurso tvarka.

Pasak jo, konkursas gali būti pripažintas neteisėtu - juk asmens dokumento kopija nėra dokumentas. 

Prasidėjusį ginčą dėl konkurso teisėtumo, nutraukė posėdyje dalyvavęs savivaldybės meras V.Laurinaitis. Jis sakė, kad nei Savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas, nei jo nariai neturi tokių galių, kad nustatytų teisėtas ar neteisėtas yra konkursas. Tai gali nustatyti tik Teismas. Jeigu konkurso rezultatus apskųs nepatenkinti pretendentai, tai tuomet teismas ir tars savo verdiktą. O dabar konkurso komisijos sprendimas yra teisėtas.

 

Kuo A.Ragelis blogesnis?

Beja, panašią diskusiją apie minėtos įstaigos vadovo konkursą Socialinių reikalų komitete įžiebė ir konservatorė Sandra Tamašauskienė. Tik ji sugebėjo įkalbėti mero patarėją I.Murauskienę pasakyti konkursą laimėjusio asmens pavardę - Rasa Grygelienė. Toliau klausinėdama politikė išspaudė ir daugiau informacijos, kurios nesužinojo Kontrolės komiteto nariai. R.Grygelienė turi aukštąjį išsilavinimą, yra dirbusi asociacijos „Lamatos žemė“ buhaltere, pastaruoju metu vadovauja Valstybinės augalininkystės tarnybos Šilutės augalų veislių tyrimo skyriui.  Mero patarėja I.Murauskienė nepaneigė ir informacijos, kad R.Grygelienė yra buvusi jos klasiokė, bet nepatvirtino politikės prielaidos, kad R.Grygelienė galimai priklauso ir partijai Tvarka ir teisingumas.

„Tai kuo blogesnis už R.Grygelienę ilgametis bankų darbuotojas Aidas Ragelis, kad jis nelaimėjo konkurso?“ - nenustygo politikė S.Tamašauskienė, taip išsiduodama, kad jai žinoma ir pralaimėjusio pretendento pavardė. Pasak I.Murauskienės, toks buvo komisijos, kuriai vadovavo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, sprendimas, o komisijos sprendimo I.Murauskienei nedera komentuoti.

Laikinoji PSPC vadovė taps tikraja

Praėjusį ketvirtadienį įvyko konkursas, kuriame nuspręsta, kad Šilutės PSPC vadovu bus paskirta Lina Stanišauskienė. Prieš kelias dienas buvo žinoma, kad be jau minėtos pretendentės konkursui registravosi ir buvęs šios įstaigos vadovas Liutauras Indriuška. Tačiau prieš pat konkursą L.Indriuška savo pareiškimą atsiėmė.

L.Stanišauskienė prieš kelias savaites savivaldybės mero V.Laurinaičio sprendimu, buvo paskirta laikinai eiti Šilutės PSPC vadovės pareigas, kai tuometinis vadovas Algirdas Čeponis išėjo Anapilin. L.Stanišauskienė, mero įkalbėta paliko pareigas Pagėgių senelių globos namuose, kur dirbo socialine darbuotoja.

Opozicijos politikai lig šiol sakė manę, kad L.Stanišauskienę savivaldybės meras V.Laurinaitis vadovautis Šilutės PSPC pasikvietė tik todėl, kad galimai ji yra mero bedramintė. Politikai piktinosi, kad meras sveikatos priežiūros įstaigos vadovą rinkosi ne iš rajone gerai žinomų medikų.

„Raudonkepuraitei“ vadovaus direktorė iki sėkmingo konkurso

Savivaldybės tarybos komitetuose politikai pritarė Tarybos posėdyje spręsti klausimą, kad vaikų lopšeliui darželiui „Raudonkepuraitė“ laikinai vadovautų Aida Vindžigelskienė. Ji paskirta eiti pareigas, kol bus surengtas sėkmingas įstaigos direktorės konkursas. Pasak savivaldybės administracijos atstovės Živilės argonskienęs, konkursas „Raudonkepuraitės“ direktoriaus paieškai buvo skelbtas gal jau 5 kartus. Pretendentų neatsirado. Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus S.Šepučio ir nekartą apie tai kalbėjusio savivaldybės mero V.Laurinaičio, pedagogai vengia eiti į konkursą, nes jam būtina laikyti valstybės tarnybos vadovo kvalifikacijos egzaminą. O šį egzaminą išlaiko retas kuris pretendentas. Tad žmonės nenori patirti nuoskaudą.

A.Vindžigelskienė turi bent kelis aukštojo mokslo diplomus, gali dirbti anglų kalbos filologe, pedagoge.

Opozicijos politikus suerzino faktas, kad A.Vindžigelskienė yra porą metų dirbusi Vainuto gimnazijoje anglų kalbos mokytoja. Tokios žinios jiems kelia prielaidas, kad ir šiai vadovei karjeroje pasisekė vien tik todėl, jog yra asmeniškai pažįstama su savivaldybės meru V.Laurinaičiu.

Kiti savivaldybės vadovai, paklausti ar jiems nėra nuoskaudos, kad į savivaldybės įstaigų vadovų pareigas meras kviečiasi sau žinomus žmones sakė, kad tokia valia jam suteikta savivaldos įstatymu.    
           

Komentarai  

 
#1 bertina 2018-01-02 17:11
Jus esate darbuotojai, ukininkai, smulkaus verslo imones, amatininkai ar visu rušiu asmenys, ir jums reikia paskolos, kad sustiprintumete savo skolas arba padetumete imonems grižti i kelia arba atgaivinti didžiaja ju dali. susirupinima.
Mes galime jums padeti išspresti visus savo finansinius sunkumus. Mes padedame žmonems, kuriems reikia igyvendinti savo planus, sugebeti gražinti savo skolas ir pradeti gera fonda, nesvarbu, kiek. Prašome susisiekti su mumis, noredami gauti daugiau informacijos. El. Pašto adresas: servicepeakgrou p@hotmail.com
 

Ukmergės naujienos