Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

Image - Žmogaus pagalbos labiausiai reikės likusiems žiemoti gandrams

  Kol kas švelnūs orai buvo palankūs neišskridusiems į šiltus kraštus žiemoti baltiesiems gandrams ir gervėms. Gamtininkų stebėjimais, Lietuvoje pasiliko iki 10 gandrų ir apie 100 gervių. Šie paukščiai ligi šiol

Ketvirtadienis, 11 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Liberalai nepražuvo. Partija turi idėjų ir žmonių joms įgyvendinti

Image - Liberalai nepražuvo. Partija turi idėjų ir žmonių joms įgyvendinti

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio partija praėjusiais metais patyrė nemažų išbandymų, tačiau partija nepražuvo - turi daug išsilavinusių žmonių, kurie mato prasmę visuomeninėje politinėje veikloje. Liberalai su jiems deramomis idėjomis ketina

Pirmadienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Problema

Urėdijų reforma: „kertama kirviu“, atleidžiami darbuotojai

Image - Urėdijų reforma: „kertama kirviu“, atleidžiami darbuotojai

Daug triukšmo sukėlusi Lietuvos urėdijų reforma įvyko - pirmadienį oficialiai išplatintas pranešimas, jog viena - visas 42 urėdijas jungianti Valstybinių miškų urėdija jau įregistruota.Kaip šiame permainų laike jaučiasi ir dirba

Trečiadienis, 17 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Varpo dūžiais ir atminimo liepsnelėmis pamariškiai pagerbė laisvės gynėjus

Image - Varpo dūžiais ir atminimo liepsnelėmis pamariškiai pagerbė laisvės gynėjus

„Sausio 13-oji svarbi, tiek man, tiek mano tėvams, tiek seneliams, nes tą dieną Lietuva susigražino laisvę. Nežinome ką reiškia gyventi nelaisvoje Lietuvoje, todėl norime tarti AČIŪ tiems, kurių dėka mes

Ketvirtadienis, 18 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Image - Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Eglučių įžiebimo šventės toliau vilnija per visas rajono seniūnijas, o mes ir vėl su skaitytojais dalijamės mielomis

Sekmadienis, 24 Gruodis Komentarai (0)

money-2991837 960_720Nors Neringa pagal gyventojų skaičių yra mažiausia savivaldybė Lietuvoje, tačiau būtent čia smulkiajam ir vidutiniam verslui kvėpuoti lengviausia - tai atskleidė „Citadele“ banko antrus metus iš eilės inicijuotas tyrimas „Verslo kliūčių žemėlapis 2017“.

Nepaisant verslininkų keiksnojamų permainingų vasaros orų, kliūčių verslui šiemet sumažėjo ir kitame pajūrio kurorte - Palangoje. Tuo tarpu Klaipėdos miestas ir rajonas pagal verslo laisvės indeksą iškrito iš pirmojo šalies savivaldybių dešimtuko.

Šilutės savivaldybė pagal verslo laisvės indeksą, siekiantį 98 proc. šalies vidurkio, šiemet pagerino savo pozicijas - iš 29 vietos pernai pakilo į 23-ąją.

Klaipėdoje - mažiau laisvės verslui nei pernai

Klaipėdos miestas pagal verslo laisvės indeksą šiemet užėmė 17 vietą Lietuvoje iš 60 savivaldybių (pernai - 8 vietą). Tiek pat per metus nukrito ir Klaipėdos rajonas - iš 9 į 18 vietą. Abiejose savivaldybėse verslo laisvės indeksas šiemet sudaro 100 proc. Lietuvos vidurkio (pernai atitinkamai - 110 ir 109 proc.).

Pasak „Citadele“ banko Smulkiųjų ir vidutinių verslo klientų departamento direktorės Giedrės Kubiliūnienės, Klaipėdos miesto nuosmukį lėmė itin lėtai augęs įmonių skaičius, taip pat optimizmu netrykštančios regiono verslininkų nuotaikos. Pagal metinius mažų ir vidutinių įmonių augimo tempus Klaipėdos miestas užėmė paskutinę vietą tarp šalies didmiesčių, o iš visų 60 Lietuvos savivaldybių pagal šį rodiklį aplenkė tik keturias.

„Nors pagal verslo koncentraciją Klaipėda užima 5 vietą šalyje, tačiau mažų ir vidutinių įmonių skaičius uostamiestyje jau dvejus metus iš eilės auga lėčiau nei vidutiniškai visoje Lietuvoje. Tai, jog vis mažiau verslo naujokų kuriasi Klaipėdoje, rodo, jog būtinas aktyvesnis verslo ir vietos valdžios dialogas sprendžiant jaunam verslui kylančias problemas. Beje, palyginę skirtingų apklausų duomenis, pastebime, kad optimistiškiausiai Klaipėdos regiono aplinką verslui vertina būtent vietos savivaldybių atstovai - šiuo klausimu valdžios ir verslo nuomonės išsiskiria“, - sakė G. Kubiliūnienė.

Geriausios nuotaikos - Neringoje ir Palangoje

Kaip ir praėjusiais metais, šiemet pagal verslo laisvės indeksą pirmą vietą visoje Lietuvoje vėl užėmė Neringa - šis indeksas čia sudaro 184 proc. Lietuvos vidurkio.

„Neringa yra stulbinantis fenomenas - tiek verslumo, tiek ir regiono, kuriame tiesiog gera gyventi, prasme. Nepaisant susisiekimo atskirties ir turizmo verslo sezoniškumo, šioje savivaldybėje 1000 gyventojų tenka net 62 veikiančios mažos ir vidutinės įmonės - 2 kartus daugiau už šalies vidurkį. Veikiančių įmonių skaičius Neringoje pernai didėjo sparčiausiais tempais. Be to, ši savivaldybė kartu su Vilniaus miestu ir Klaipėdos rajonu yra vienintelės trys Lietuvos teritorijos, kuriose gyventojų skaičius jau 5 metus iš eilės ne mažėja, o nuolat auga“, - komentavo G.Kubiliūnienė.

Palanga pagal verslo laisvės indeksą, siekiantį 121 proc. šalies vidurkio, šiemet atsidūrė 4 vietoje (pernai - 20 vietoje), į priekį praleidusi Vilniaus ir Kauno miestus. Didele įmonių koncentracija išsiskiriančioje Palangoje sąlygos verslui palankiai įvertino ir verslo asociacijos, ir savivaldybių administracijų atstovai.

Savo pozicijas šiemet pagerino ir Šilutės rajonas - pagal verslo laisvės indeksą, siekiantį 98 proc. šalies vidurkio, Šilutė užėmė 23 vietą (pernai - 29 vietą). Kretinga rikiuojasi atitinkamai 27 vietoje (6 pozicijomis žemiau nei pernai), Skuodas - 39 vietoje (5 pozicijomis aukščiau).

Lietuvos verslininkų apklausa parodė, jog pagal palankiausią aplinką verslui visas Klaipėdos regionas užėmė III vietą, II šiemet užleisdamas Kauno apskričiai.

Didžiausios problemos - mokesčiai ir emigracija

Smulkių ir vidutinių įmonių apklausos duomenimis, Klaipėdos regiono verslui daugiausia problemų kelia mokesčių našta, biurokratinis verslo reguliavimas ir kvalifikuotų darbuotojų trūkumas - šias kliūtis prie svarbiausių problemų priskyrė atitinkamai 89 proc., 43 proc. ir 32 proc. Klaipėdos apskrities įmonių.

Klaipėdos regiono įmonių vadovai labiausiai Lietuvoje nuogąstauja dėl darbo jėgos apmokestinimo - darbo jėgos mokesčius kaip didžiausią ekonominę grėsmę įvardijo 59 proc. apskrities verslininkų (visoje Lietuvoje - 34 proc.). Iš socialinių grėsmių, keliančių didžiausią pavojų verslo plėtrai, 55 proc. Klaipėdos apskrities verslininkų nurodė emigraciją, 10 proc. - visuomenės senėjimą ir didėjantį pensininkų skaičių.

Tuo tarpu ilgalaikėje perspektyvoje daugiausia nerimo kelia gyventojų emigracija - ją kaip didžiausią socialinę grėsmę verslui įvardijo 46 proc. apklaustų įmonių. Tarp ekonominių grėsmių daugiausia verslininkų išskyrė darbo jėgos mokesčius (34 proc.) bei kainų augimą (31 proc.).

Kaip sumažinti verslo barjerus?

„Nors įmonių vadovai tyrimo metu aiškiai identifikavo grėsmes ir problemas, norėtųsi ir didesnio jų aktyvumo sprendžiant ilgalaikio konkurencingumo, inovacijų diegimo klausimus. Gamybos, pardavimo ir kitų procesų automatizavimas, technologinių inovacijų diegimas didina konkurencingumą vietos bei užsienio rinkose, padeda spręsti darbuotojų trūkumo problemą, kuri, įvertinant emigracijos mastus, tampa vis aktualesnėō, - sakė G.Kubiliūnienė.

Pasak jos, verslo barjerus padėtų sumažinti ir aktyvesnis įmonių dalyvavimas ES investicijų programose, palankių skolinimosi sąlygų išnaudojimas investuojant į verslo plėtrą, aktyvesnis verslo bendradarbiavimas su savivaldos institucijomis.

Tyrimo „Verslo kliūčių žemėlapis 2017“ metu savo nuomonę apie verslo aplinką išsakė per 500 smulkių ir vidutinių įmonių, 33 regioninės verslo asociacijos, visų 60 savivaldybių administracijų atstovai.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos