Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

Image - Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

  Aplinkos ministerija primena medžiotojams, kad jie privalo, kaip pareigoja Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės, vieną kartą per medžioklės sezoną (sausio-kovo mėn.) atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege. Šios apskaitos

Pirmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Startuoja savivaldos rinkimai

Image - Startuoja savivaldos rinkimai

   Praėjusiųjų metų gruodžio 28 d. baigėsi visų pretendentų į Savivaldybės tarybos narius ir į mero postą registracijos

Ketvirtadienis, 10 Sausis Komentarai (0)

Problema

Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

Image - Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

  Padangos, unitazai, stiklai, gelžgaliai, plastiko ir statybinės atliekos, baldai, manekenų dalys ar sodo skulptūros, netgi obuoliai - visą šį „turtą“ kai kurie šilutiškiai daug metų vežė ir palikdavo šalia konteinerių

Antradienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

Image - Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

  Mokyklų ir įstaigų languose sužibusios atminimo žvakelės; Sausio 13-osios atminimo laužai ir trispalvis kryžius Traksėdžiuose; šv. mišios ir koncertas Šilutėje; automobilių slalomo varžybos Sausio 13-osios taurei laimėti Armalėnų aerodrome, jaunimo

Trečiadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

Image - Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

„Po švenčių daugeliui nelengva, taip ir šiai eglutei Saugose“, – po Šv. Kalėdų socialiniame tinkle atsirado toks įrašas ir nuotrauka, kad eglutė pavojingai pasvirusi. Jau ryte šią kuklią žaliaskarę Saugų seniūnijos

Šeštadienis, 29 Gruodis Komentarai (0)

adventur4Šilutės kraštu vis labiau domisi turizmo maršrutų organizatoriai bei gidai, kurie keliones siūlo ornitologinio turizmo mėgėjams - paukščiautojams. Tokią išvadą padarė trys VšĮ Šilutės turizmo ir informacijos centro (TIC) atstovės: direktorė Rasa Grygelienė, turizmo informacijos specialistė Rasa Šeputytė bei turizmo vadybininkė Milda Budrevičienė, sausio 26 - 28 dienomis atstovavusios mūsų kraštą Vilniuje, „Adventuras 2018“ parodoje.

Tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje šilutiškių stendas apie mūsų krašto turizmo išteklius buvo geroje strateginėje vietoje, Klaipėdos regiono grupėje „Atrask kitokį Lietuvos pajūrį“. Šilutiškių stendą aplankė didžiulis žmonių srautas - visi, kurie domėjosi turizmo galimybėmis visame Klaipėdos regione.

Šilutės TIC direktorė R.Grygelienė mano, kad Šilutės TIC krašto pristatymas kartu su viso regiono savivaldybėmis ir iškiliausiomis turizmo įmonėmis yra racionalus ir veiksmingas ir nebrangus: šilutiškiams už vietą parodoje ir kitoms išlaidoms teko išleisti tik apie tūkstantį eurų, kai prisistatant atskirame paviljone kaina būtų buvusi gerokai didesnė.

Skatino keliauti kitaip

2013 metais pradėta rengti tarptautinė paroda „Adventur“ tapo didžiausiu specializuotu tarptautiniu turizmo renginiu Baltijos šalyse. Per 5 renginio organizavimo metus parodos dalyvių skaičius išaugo 150 proc., lankytojų skaičius - virš 80 proc., o dalyvaujančių pasaulio šalių skaičius išaugo daugiau nei du kartus. Tai paroda, kurioje susitinka turizmo verslas, turinys ir pramogos, generuojamos naujos turizmo gairės, skatinamas tarptautinis bendradarbiavimas ir turizmo paslaugų populiarinimas.

„Keliauk kitaip!“ - tokiu šūkiu šiemet kvietė tarptautinės turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodos „Adventur 2018“ organizatoriai. Šeštą kartą vykstančiam, didžiausiam Baltijos šalyse specializuotam turizmo renginiui buvo atvertos neseniai renovuotų Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ rūmų durys. Paroda užėmė rekordinį 15 245 kv. m plotą.
Svarbiausias šiemetinės parodos akcentas - šalies šimtmetį švenčianti Lietuva.

Parodos organizatoriai skelbia pastebėję, jog šiandieniniai keliautojai nebeapsiriboja vien tradicinėmis lankytinomis vietomis, o vis dažniau ieško unikalių patirčių ir įspūdžių. Todėl jie sumanė skatinti atrasti ne tik tradicinius, bet ir naujus, individualizuotus bei įtraukiančius kelionių pasiūlymus, naujas šalis, maršrutus ir paslaugas. Šiemet parodos dalyviai siūlė leistis į keliones, kurios nepanašios į savaitgalio pikniką, kurios verčia įsitempti, pagalvoti ir netgi keistis.

Akcentas - paukščiai mūsų krašteadventur2

Šiemet ypač išryškėjo tendencija, kad daugėja turistų, kuriuos domina paukščiai, atskrendantys į Nemuno deltos upių žiotis. Ornitologinio turizmo mėgėjai pripažįsta, kad Europoje yra tik trys tokios upių deltos, kuriose taip gausiai susirenka tokia paukščių įvairovė. Kitų Europos upių deltos paukščiautojams jau yra gerai žinomos ir ne kartą lankytos, tad mūsų krašto Nemuno delta jiems yra dar didelė naujiena.

Pasak R.Grygelienės, paukščiautojams, besidomintiems mūsų kraštu pasisekė. Kartu su Šilutės TIC darbuotojomis parodoje „Adventur 2018“ svečius priiminėjo prieš 10 metų į mūsų kraštą iš Bulgarijos atvykęs ornitologas ir fotografas Borisas Belchevas, kuris žino visas retų paukščių stebėjimo vietas. Be to šilutiškių stende puikavosi naujausia Mariaus Karlono knyga „Paukščių stebėtojo gidas Nemuno deltos regione“. Knygos autorius be perstojo dalijo autografus.

Paukščiautojai domėjosi ne tik paukščių rūšimis, jų stebėjimo vietomis, bet ir galimybe apsigyventi, maitinimosi paslaugomis ir t.t. Yra žinoma, kad paukščiautojai priskiriami prie labiau pasiturinčių turistų. Tačiau ir tarp jų yra ieškančių išskirtinių poilsio salygų ir tokių, kuriems pakanka stovėjimo aikštelės kemperiui pasistatyti ar tiesiog vietos palapinei.

Kraštą žino ir domisi naujienomis

TIC specialistės, kurios „Adventur 2018“ parodoje mūsų krašto turizmo išteklius pristatinėjo jau nebe pirmą kartą, pastebi, kad nemaža dalis turizmo verslo organizatorių, gidų jau nemažai žino apie mūsų krašto turizmo infrastruktūrą. Parodoje jie dalinosi gerais prisiminimais apie keliautojų poilsį, Rusnėje esančioje sodyboje „Pakalnės vingis“, apie gardžius žuvies patiekalus UAB „Kintai“ kavinėje bei išskirtinius valgius restorane „Villa Rusne“. Beje, ne vienas į parodą užsukęs svečias sakė, jog gardžiausius rūkytus karšius rado Rusnėje.

Jau parodos metu intensyviai buvo domimasi kelionių laivais po Pamarį galimybėmis, sulaukta klausimų apie laivų iš mūsų krašto į Neringą išplaukimo grafikus. Nors tokias paslaugas teikia kelios įmonės, tačiau laivybos grafikus Šilutės TIC kol kas yra pateikusi tik UAB „Ventainė“.

Turizmo verslo organizatoriai ir gidai, kurie sudarinėja kelionių planus, ypač domisi žuvienės ar rūkytų žuvų degustacijomis, edukacinėmis programėlėmis. Todėl, pasak R.Grygelienės, yra puiku, kad TIC darbuotojai gražiai bendradarbiauja su Hugo Šojaus muziejaus darbuotojais, ir gali populiarinti jų edukacinę programėlę „Dvi kultūros Rytų Prūsijos dvare“.

Visas Klaipėdos regiono paviljonas parodos metu rengė „Laimės valandas“, kurių metu lankytojai galėjo susiverti sėkmę nešančią Šimtmečio apyrankę. Šilutiškių vėrinys iš kitų centrų akcentų išsiskyrė unikalumu - tuo, kad 300 vienetų mažų keramikinių paukščiukų rankomis padarė Švėkšnos amatų centro darbuotojas Vytautas Bliūdžius. Tos „Laimės valandos“ taip pat pritraukė didelį būrį visu regionu besidominčių lankytojų.

Kuo dar negalime pasigirti?

Nors Pamario krašto populiarumas potencialių turistų gretose sparčiai kyla, tačiau TIC’o darbuotojams tenka sutrikti, kai keliautojai paklausia apie dviračių takų maršrutus. Juk dviračių takų turime, tačiau jie dažniausiai yra nutiesti tik atkarpomis atskirose gyvenvietėse. Kelionės dviračiais į taip pageidaujamas Rusnės, Ventės ar Mingės gyvenvietes dviratininkus kol kas baugina, nes jiems tenka važiuoti automobilių keliais.

Kitas mūsų turizmo organizatoriams keblus klausimas yra apie poilsio vietas Šilutės mieste šeimoms su vaikais. Tai todėl, kad Šilutėje nėra jokių laisvalaikio atrakcijų ar parkų, kuriuose atvykusieji galėtų ilgiau pramogauti su šeimomis. Tiesa, tokią pat problemą turi didesnė dalis visų Lietuvos savivaldybių centrų. 
       
R.Grygelienė džiaugiasi, jog susidomėjimas mūsų krašto turizmo turtais nemažėja, kasmet Klaipėdos krašto, o kartu - ir šilutiškių stendą aplanko daugybė smalsuolių.

Grįžę iš sostinės TIC’o darbuotojai neturi kada ilsėtis. Jau šį savaitgalį jie išvyksta į Rygą, kur vyks populiariausia turizmo paroda Baltijos regione „Balttour“, o kitą savaitgalį laukia kelionė į Vokietiją. Čia, Hamburgo mieste taip pat organizuojama turizmo paroda, kurioje šilutiškiai pasirodys kartu su Klaipėdos, Neringos ir Palangos turizmo informacijos centrais.  

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt