Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Vietomis ledas labai pavojingas

Image - Vietomis ledas labai pavojingas

  Šalti praėjusios savaitės orai ežerų ir tvenkinių ledą pastorino nežymiai, nes sniego ant ledo danga neleido šalčiui prasiskverbti gilyn. Kai kurių vandens telkinių įšalas yra pavojingai plonas ir žvejai turėtų

Šeštadienis, 10 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

A.Pupšys: „Esu aktyvus, nes man rūpi“

Image - A.Pupšys: „Esu aktyvus, nes man rūpi“

Pasibaigus tretiesiems mano kadencijos Šilutės rajono taryboje metams, noriu pasidalinti nuveiktais darbais ir keliomis įžvalgomis su krašto gyventojais.2017 metais dirbau Socialinių reikalų komitete, Sporto tarybos pirmininku, VšĮ „Šilutės sportas“ Stebėtojų

Penktadienis, 9 Vasaris Komentarai (3)

Problema

„Dainų dainelės“ konkurso dalyvių vadovai sukilo maištui

Image - „Dainų dainelės“ konkurso dalyvių vadovai sukilo maištui

  „Dainų dainelės“ konkurso rajoninė atranka subiurokratėjo, jame nebeliko nei pagarbos dalyviams ir jų mokytojams, nei šventinės nuotaikos, o į komisiją buvo parinkti tokie nariai, kurie vargu ar galėjo būti objektyvūs.

Antradienis, 13 Vasaris Komentarai (1)

Savivaldybėje

Sukčiai suka vis naujas schemas: „pardavinėja“ ir traktorius, ir vaikiškus drabužėlius

Image - Sukčiai suka vis naujas schemas: „pardavinėja“ ir traktorius, ir vaikiškus drabužėlius

Pernai Šilutės policijos komisariato pareigūnai užregistravo 13 sukčiavimo atvejų, ištirti 9 iš jų. Kiek buvo tokių apgautųjų, kurie nerašė pareiškimo policijai, begalima tik spėlioti.Pareigūnai sako, jog į policiją besikreipiantys nuo

Antradienis, 13 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Image - Kalėdų egles įžiebė naumiestiškiai, saugiškiai ir gardamiškiai

Eglučių įžiebimo šventės toliau vilnija per visas rajono seniūnijas, o mes ir vėl su skaitytojais dalijamės mielomis

Sekmadienis, 24 Gruodis Komentarai (0)

Lidl statybvieteLIDL prekybos centro ir naujos Šilutės autobusų stoties Tilžės gatvėje laukimo iškankinti šilutiškiai nesiliauja domėtis kada bus pratęstos taip nesėkmingai prasidėjusios šių objektų statybos.

Paskutinėmis praėjusių metų lapkričio dienomis Šilutę ir visą Lietuvą apskriejo žinia, jog buvusio Šilutės autobusųparko teritorijoje, kur ir pradėtos minimos statybos, iškastas smarkiai naftos produktais užterštas gruntas. Jis išvežtas į pernai likviduoti pradėtų vadinamųjų „Šanchajaus“ garažų teritoriją, ir tai tapo dar vienu pretekstu skelbti Šilutėje „ekologinę katastrofą“. Būtent taip situaciją buvo įvardijusi ir respublikinė žiniasklaida, ir net pati Aplinkos ministerija.

Netrukus atlikti pirminiai grunto tyrimai parodė, kad jame išties esama naftos angliavandenilių. Ir laukiamo prekybos centro statybos sustojo.
Šiuo metu Šilutės rajono savivaldybei ir statybos rangovams yra išsiųsti aplinkosaugininkų priminimai, kad jie privalės atlikti dar tikslesnius - ekogeologinius grunto tyrimus. O kol tie tyrimai nepradėti, ir darbai statybvietėje stovi vietoje.

Tuo tarpu LIDL vadovybė nesnaudžia - viešojoje erdvėje jau paskelbta, kad ieškomas būsimojo prekybos centro Šilutėje vadovas.

Teršalus parodė pirminiai tyrimai

Priminsime, kad darbai naujosios autobusų stoties ir „Lidl“ prekybos centro statybos vietoje buvo sustabdyti, kai paaiškėjo, kad šioje vietoje gruntas smarkiai užterštas naftos produktais. Tai buvo matoma net plika akimi, mat visą šalies žiniasklaidą apskriejo nuotraukos, kuriose užfiksuota, kaip po statybvietėje iškastus „tvenkinius“ valtimis plaukiojantys darbininkai kibirais renka naftos teršalus.

Respublikinė žiniasklaida, o netrukus ir pranešimą spaudai išplatinusi Aplinkos ministerija situaciją net pavadino ekologine katastrofa.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (KRAAD) atstovai tą pačią dieną suskubo Šilutėn. Jie paėmė grunto mėginius, o jau po kelių dienų buvo gauti ir pirmieji vykstančių statybų vietoje paimto grunto tyrimų rezultatai. KRAAD direktorius Andrius Kairys „Šilutės naujienoms“ tuomet sakė, jog pirminiai tyrimai rodo, kad gruntas buvusioje autobusų parko teritorijoje yra užterštas - jame rasta naftos angliavandenilių.

Pasak A.Kairio, tik Lietuvos geologijos tarnybos specialistai gali pasakyti, kokios yra teršalų koncentracijos ir ar tiek jų, pagal normatyvus, gali būti šiame objekte. Būtent Geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos specialistai turi pasakyti ir ką reikia padaryti, kad šioje teritorijoje toliau būtų galima vykdyti darbus.

„Pagal teisės aktus, prieš išmontuojant degalinę buvo būtina atlikti preliminarų ekogeologinį tyrimą - padaryti gręžinius, įvertinti teršalų kiekius. Tai atlikti galėjo užsakovas, bet jis galėjo šią funkciją perleisti ir rangovui. To nebuvo padaryta, tad dabar mums teks glaudžiai bendradarbiauti su Geologijos tarnyba, kol galėsime priimti galutinį sprendimą dėl tolesnių veiksmų statybos vietoje“, - sakė KRAAD direktorius.

Aplinkosaugininkai išsiuntė privalomuosius nurodymusLidl statybviete_1

Kokia situacija praėjus porai mėnesių?

A.Kairys „Šilutės naujienas“ informavo, kad Šilutės rajono savivaldybei ir statybų rangovui UAB „Projestos projektai“ yra išsiųsti raginimai atlikti detalius ekogeologinius grunto tyrimus. Tokie tyrimai kur kas tiksliau parodytų, kokie teršalų kiekiai dar yra likę abiejose teritorijose. Savivaldybei teks ištirti buvusių „Šanchajaus“ garažų teritoriją, o rangovams - „Lidl“ ir autobusų stoties statybvietę.

Pasak A.Kairio, atsakymų iš abiejų institucijų dar negauta, bet ir laiko praėjo nedaug. „Jei atsakymų negausime, tolesnė procedūra bus - surašysime privalomuosius nurodymus“, - sakė A.Kairys.

Tik gavusi tokių išsamių tyrimų rezultatus Geologijos tarnyba galės pasakyti ką toliau galima daryti abiejose minėtose teritorijose: ar galima palikti jas apsivalyti natūraliai, ar gruntas užterštas taip, kad jį privalu iškasti ir išvežti, ir jokio kito kelio nėra.

Beje, abi šios teritorijos Šilutėje ir anksčiau buvo įtrauktos į Geologijos tarnybos duomenų bazę, kaip potencialiai užterštos. Tai dėl to, kad kelis dešimtmečius garažų teritorijoje gruntą teršė automobilistai, o autobusų parke - iš autobusų ištekantys tepalai ir kuras.

„Statybos darbai nukelti nežinia kuriam laikui, o tvarkytis teks tam, kas tą košę virti pradėjo“, - toks buvo apskrities aplinkosaugininkų vadovo verdiktas.

Anot jo, jei nebus geranoriško savivaldybės ir statybos rangovų sutikimo atlikti detalius ekogeologinius tyrimus, bus rasta kitokių „poveikio priemonių“. „Dėl panašių situacijų mes kartas nuo karto atsiduriame teismuose, bet visada siekiame, kad iki tokių procedūrų netektų prieiti, kad visos institucijos geranoriškai atliktų tai, kas joms privalu“, - sakė A.Kairys.

Savivaldybė padarys viską, ką privalo

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis patikino, kad savivaldybė padarys viską, ko iš jos reikalaujama, ekogeologinius tyrimus „Šanchajaus“ teritorijoje - taip pat. O buvusio autobusų parko teritorija galutinai bus ištirta investuotojo lėšomis, nes jis įsipareigojo čia vykdyti statybas.

„Šiuo metu rangovas renkasi, kas statys visus šiuos objektus. Yra išduoti Autobusų parko statybos Dariaus ir Girėno gatvėje leidimai, yra baigiamas ir autobusų stoties projektavimas. Jau paskelbtas ir LIDL bei autobusų stoties projekto viešinimas, kuris vyks vasario 9 dieną, 16.15 val. Šilutės seniūnijos salėje. Žmonės turėtų ateiti į susitikimą su projektuotojais ir išsakyti visus savo pageidavimus, o ne pradėti kuo nors piktintis tada (kaip dažnai būna), kai statybos įsilinguos ir šaukštai jau bus po pietų“, - sakė V.Laurinaitis.

Meras sakė jau pateikęs projektuotojams pasiūlymą, jog naujosios autobusų stoties patalpose vertėtų įrengti laisvų patalpų. Jose galėtų įsikurti, pavyzdžiui, kokia vaistinė, mat šioje miesto dalyje nėra nė vienos vaistinės. Bet dar nežino, kaip į pasiūlymą bus pažiūrėta.

Visos statybos turėtų būti užbaigtos iki šių  metų galo.

Statybvietėje vis dar karaliauja autobusai

Apie viešą projekto svarstymą informuoja ir ant buvusio autobusų parko vartų pakabintas skelbimas. Į jį baksteli ir teritorijon žengiantis specialistas - esą neklausinėkit per daug, ten nuėję viską sužinosit.

Kitas autobusą į garažą, kur jau stovi kitas remontuojamas jo brolis, atvairavęs vairuotojas patikina, kad viskas čia gerai: vietos užtenka visiems - ir statybininkams, ir vairuotojams, ir niekas tarpusavyje nesipyksta.

„Tai kad nėra su kuo jums pyktis“, - primename ir mostelime į kitą pusę, kurioje - vien milžiniškos ekskavatorių išraustos duobės, vandens pripildytos. Jokių tepalų žymių jose, žinoma, nematyti. Nematyti šalia ir jokių statybininkų.

Beje, viešojoje erdvėje jau sklando LIDL vadovybės skelbimai, jog ieškomas prekybos centrui Šilutėje vadovauti norintis žmogus.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos