Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

Image - Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

  Aplinkos ministerija primena medžiotojams, kad jie privalo, kaip pareigoja Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės, vieną kartą per medžioklės sezoną (sausio-kovo mėn.) atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege. Šios apskaitos

Pirmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Startuoja savivaldos rinkimai

Image - Startuoja savivaldos rinkimai

   Praėjusiųjų metų gruodžio 28 d. baigėsi visų pretendentų į Savivaldybės tarybos narius ir į mero postą registracijos

Ketvirtadienis, 10 Sausis Komentarai (0)

Problema

Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

Image - Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

  Padangos, unitazai, stiklai, gelžgaliai, plastiko ir statybinės atliekos, baldai, manekenų dalys ar sodo skulptūros, netgi obuoliai - visą šį „turtą“ kai kurie šilutiškiai daug metų vežė ir palikdavo šalia konteinerių

Antradienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

Image - Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

  Mokyklų ir įstaigų languose sužibusios atminimo žvakelės; Sausio 13-osios atminimo laužai ir trispalvis kryžius Traksėdžiuose; šv. mišios ir koncertas Šilutėje; automobilių slalomo varžybos Sausio 13-osios taurei laimėti Armalėnų aerodrome, jaunimo

Trečiadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

Image - Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

„Po švenčių daugeliui nelengva, taip ir šiai eglutei Saugose“, – po Šv. Kalėdų socialiniame tinkle atsirado toks įrašas ir nuotrauka, kad eglutė pavojingai pasvirusi. Jau ryte šią kuklią žaliaskarę Saugų seniūnijos

Šeštadienis, 29 Gruodis Komentarai (0)

Untitled-1 copyOlimpinį medalininką, boksininką iš Šilutės kilusį Evaldą Petrauską buvusi mergina kaltina smurtu: esą sportininkas ją taip sumušė, kad ji atsidūrė ligoninėje. 25-erių E.Petrauskas ir jo treneris Vladimiras Bajevas tokias kalbas neigia, vadina šmeižtu ir ketina kreiptis į teismą.

Konfliktas – per šventes

 

 

Dvidešimt penkerių metų mergina kreipėsi į portalo lrytas.lt redakciją ir papasakojo, kad pernai per Velykas E.Petrauskas prieš ją smurtavo.

„Evaldas Velykų išvakarėse buvo neblaivus, nenakvojo namuose, iš ryto grįžo ir spyrė į lovą, suriko: „Skyrybos. Ateik čia į kambarį.“ Nuėjau. Jis mane sviedė į lovos kampą, kelis kartus spyrė, tampė už plaukų. Mano vienintelis išsigelbėjimas buvo tai, kad ant stalo stovėjo butelis. Šliūkštelėjau Evaldui į veidą ir pabėgau iš namų.

Mane pasiėmė Evaldo treneris (Vladimiras Bajevas. - Red.). Jis iš Vilniaus nuvežė mane pas tėvus į Alytų, o šie iškart nugabeno į ligoninę“, - beveik metų senumo įvykius prisiminė Erika (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinomi - red.).

„Ji buvo susirietusi į kamuolį, jai skaudėjo pilvą, ji negalėjo šlapintis, daug verkė, buvo visa baisi. Nuvežėme ją į priėmimą. Medikai sakė, kad sumušti viduriai. Mums dukra aiškino, kad Evaldas ją sumušė“, - sakė Erikos tėvai. Anot nukentėjusiosios, medikai nustatė ir pakinklio įskilimą. Policijos žiniomis, gydytojai merginai nustatė pilvo ir kairio kelio sumušimą.

Aiškino, kad susižalojo pati

Medikams Erika pasakė, kad ją sumušė draugas, bet neįvardijo jo vardo ir pavardės. Apie sumuštą pacientę gydytojai pranešė policijai. Pareigūnai apklausė merginą. Tačiau Erika jiems nepatvirtino to, ką sakė tėvams ir gydytojams. Pareigūnams ji aiškino, kad susižalojo pati.

„Balandžio 19 dieną, apie 1 val. nakties gautas pranešimas iš medikų, kad 18 dieną apie 22 val. į priėmimo skyrių kreipėsi jūsų minėta moteris, kurią tądien Vilniuje sumušė draugas. Mergina buvo apžiūrėta ir išleista į namus.

Pareigūnams ji atsisakė paaiškinti įvykio aplinkybes, motyvuodama tuo, jog tai yra jos asmeninis reikalas. Vėliau ji atsisakė rašyti pareiškimą, aiškino, kad griūdama pati susižalojo. O medikams sakė, jog sumušė draugas, nes bijojo, kad dėl medikų apžiūros reikės susimokėti pačiai. Ji taip pat neįvardijo asmens, kuris galimai ją žalojo. Todėl balandžio 20 dieną atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą“, - portalui sakė Alytaus policijos atstovė spaudai Kristina Janulevičienė.

Alytiškė Erika policijai gerai žinoma. Ji buvo ne kartą teista už vagystes ir sukčiavimus. Mergina ir pati pripažįsta, kad jos praeitis nėra pavyzdinga.

Kreipėsi į prokuratūrą

Portalui lrytas.lt ji aiškino, kad pernai balandį atsisakė rašyti pareiškimą, nes pagailėjo E.Petrausko. Dabar, kai turi kitą draugą ir jaučiasi mylima, nori siekti teisingumo. Pirmadienį ji kreipėsi į prokuratūrą ir pateikė skundą, kuriame teigė, kad E.Petrauskas prieš ją smurtavo.

„Skundas gautas šiandien, jis užregistruotas ir dabar bus sprendžiama, ar bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, ar nebus. Šį sprendimą prokuratūra turi priimti per dešimt dienų“, - pirmadienį portalui lrytas.lt patvirtino Kauno apygardos prokuratūros atstovė Izabelė Bočkienė. Portalui Erika taip pat pasakojo, kad ją mušdamas Evaldas žinojo, jog ji laukiasi jo kūdikio. Vėliau mergina tikino persileidusi. Be to, mergina kaltino E.Petrauską rūkius žolę ir galimai bandžius stipresnių narkotikų. Esą dėl jų poveikio jis ir sužvėrėjo minimą Velykų rytą.

Vadina šmeižtu

Tačiau tiek E.Petrauskas, tiek jo treneris V.Bajevas kategoriškai neigė visus merginos teiginius.

„Čia yra fantazijos, išgalvotos istorijos. Su ja draugavau tris mėnesius, išsiskyrėme gražiuoju. Ji buvo patenkinta, o po metų atsibudo. Išgalvota ir tai, kad ji laukėsi. Ar gali moteris per tris mėnesius tris kartus persileisti? O paskui geria? Net neįsivaizduojate, kokių istorijų iš jos esu girdėjęs. Ji meluoja, neturi įrodymų“, - aiškino E.Petrauskas.

Vėliau paminėjus, kad kaimynai girdėjo namuose barnius, jis pripažino, kad tą dieną jiedu susibarė. „Taip, susibarėm, išsiskyrėm. Nemanau, kad čia kažkas blogo. Visi žmonės pasišūkauja“, - tikino sportininkas.

Jis pripažino, kad treneris tądien iš tiesų merginą parvežė namo, tačiau ji nebuvo sumušta. „Ji su treneriu važiavo namo, niekuom nesiskundė. Niekas jos negalėjo nuskriausti, ji nebuvo sumušta. Prieš ją nebuvo nei piršto pakelta. Turiu net vaizdo įrašą, kur ji apie viską sako, kad meluoja. Jei mane taip šmeiš ir juodins, aš eisiu į teismą. Ji turi pateikti įrodymus – kad aš mušiau, kad buvo policijoje, kad ji buvo nėščia“, - aiškino sportininkas.

E.Petrauskas neigė ir kaltinimus esą jis rūkė žolę ar vartojo kitas narkotines medžiagas. „Baikit, ne, ne. Aš kasdien sportuoju, atlieku dopingo testus“, - neigė boksininkas.

Kreipsis į teismą

„Eisime teisminiu keliu, nieko kito nebus, yra teisėsauga. Čia gali bet kas šnekėti ir bet ką sakyti“, - aiškino boksininko treneris V.Bajevas. Jis pripažino, kad Velykų rytą vežė merginą į Alytų pas tėvus. „Mes kaip tik buvome Vilniuje. Ji paskambino, pasakė, kad neturi pinigų, ar gali treneris nuvežti namo. Na, gerai. Aš žmoniškai pasielgiau ir nuvežiau. Nemačiau, ar ji sumušta. Nebuvo (nei apsiverkusi, nei susirietusi). Sako, kad melavo. Tegu teisėsauga aiškinasi“, - dėstė V.Bajevas.

Treneris neigė ir kalbas apie narkotikus: „Jis yra nuolat tikrinamas dėl dopingo. Tai yra šmeižtas, nesuvokiamas dalykas.“ E.Petrauskas jaunimo olimpinėse žaidynėse 2010 metais laimėjo aukso medalį, 2012 metais iš olimpiados Londone parsivežė bronzą. Trečiąsias vietas jis užėmė ir dviejuose paskutiniuose Europos bokso čempionatuose 2017 ir 2015 metais.

Smurto netoleruoja

Jei kaltinimai smurtu pasitvirtintų, boksininkui ir jo treneriui gali tekti stabdyti karjerą Lietuvoje.

„Pats atvejis kelia labai daug klausimų. Labai tikiuosi, kad artimiausiu metu gausime daugiau informacijos. Tada darysime išvadas. Labai tikiuosi, kad informacija nepasitvirtins“, - vylėsi Lietuvos bokso federacijos vadovas Darius Šaluga.

Jei kaltinimai smurtavus pasitvirtintų, sportininko lauktų griežčiausios sankcijos. „Kalbant apie smurtą, be jokios abejonės, tiek aš, tiek federacija vienareikšmiškai pasisako už nulinę toleranciją. Nei olimpiniai prizininkai, nei nusipelnę žmonės... negalime toleruoti smurto. Jei taip atsitiktų su vienu ar kitu sportininku, federacija pilnai atsiribotų ir nenorėtų turėti jokių reikalų su tokiais žmonėmis“, - tikino D.Šaluga. Pati griežčiausia bausmė tiek sportininkui, tiek treneriui būtų visiškai nutrauktas veiklos finansavimas.

lrytas.lt inf.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt