Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Žuvų ištekliams atkurti – daugiau kaip 2,5 mln. eurų

Image - Žuvų ištekliams atkurti – daugiau kaip 2,5 mln. eurų

  Šiemet žuvų ištekliams valstybiniuose vandens telkiniuose atkurti ir apsaugoti numatyta 2,51 mln.

Ketvirtadienis, 14 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Kandidatų į merus debatai Šilutėje: vaikiški klausimai ir atsakymai „ne į temą“

Image - Kandidatų į merus debatai Šilutėje: vaikiški klausimai ir atsakymai „ne į temą“

Šeštadienio rytą tikrąja to žodžio prasme „prasiautę“ pro Šilutės turgavietės prekeivius ir pirkėjus, popietę kandidatai į Šilutės savivaldybės mero postą rinkosi Vydūno gimnazijoje, kur buvo surengti jų priešrinkiminiai debatai. Deja,

Ketvirtadienis, 28 Vasaris Komentarai (0)

Problema

Buvusio vyro persekiojama šilutiškė priversta gyventi baimėje

Image - Buvusio vyro persekiojama  šilutiškė priversta gyventi baimėje

Prieš savaitę publicistikos laidoje „Prieš srovę“ buvo parodyta nelaimingai pasibaigusios meilės istorija iš Šilutės. „Žmogaus gyvenimą pakeičia meilė - ji išaugina sparnus, gražiausiomis spalvomis nudažo svajones. Tačiau kodėl svaigi meilė

Ketvirtadienis, 7 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Rezultatai Šilutėje: rinkimų kovą laimėjo V. Laurinaitis

Image - Rezultatai Šilutėje: rinkimų kovą laimėjo V. Laurinaitis

  Šiandien dėl mero posto Šilutės rajono savivaldybėje kovojo dabartinis vadovas, antros kadencijos siekiantis Vytautas Laurinaitis (partija Tvarka ir teisingumas) ir Tarybos narė, opozicijos lyderė Sandra Tamašauskienė (Tėvynės sąjunga – Lietuvos

Sekmadienis, 17 kovas Komentarai (5)

Seniūnijose

Kovo 8-ąją minėjo saugiškiai ir švėkšniškiai

Image - Kovo 8-ąją minėjo saugiškiai ir švėkšniškiai

  Idėja minėti Tarptautinę moters dieną pirmą kartą kilo 20 a. sandūroje Šiaurės Amerikoje ir Europoje, kai sparti industrializacija ir ekonominė plėtra kėlė masinius protestus prieš sunkias darbo sąlygas. Tad tai

Trečiadienis, 13 kovas Komentarai (0)

Juknaiciuose valdziaKovo pradžioje Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Algis Bekeris ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis lankėsi Juknaičių seniūnijoje, kur pristatė 2017 metų veiklos ataskaitą, aptarė seniūnijos problemas.

Juknaičių seniūnijoje gyventojų mažėja, tačiau didėja socialinių išmokų gavėjų skaičius. Kaip ir visame rajone, daug problemų čia kelia prasti keliai, kuriuos norint pažvyruoti, seniūno Alfredo Gaubio žodžiais sakant, reikėtų 12 metų seniūnijos biudžeto. Jis taip pat pristatė seniūnijoje nuveiktus darbus ir planus kitiems metams.

UAB „Šilutės vandenys” direktorius Alfredas Markvaldas pasidžiaugė, kad šioje seniūnijoje baigti vandentiekio ir nuotekų trasų tiesimo darbai. Visgi atsirado kita problema - iškilo įtarimas, kad daug gyventojų savo sklypų lietaus vandenį yra pasijungę į nuotekų tinklus. Įmonė dėl to patiria nuostolius, nes privalo filtruoti ne tik komunalines nuotekas, bet ir lietaus vandenį. A.Markvaldas perspėjo, kad taip daryti negalima, todėl vasarą gyventojai bus tikrinami.

Pristatė nuveiktus darbus ir planus

Juknaičių seniūnas A.Gaubys pristatė per 2017 metus seniūnijoje nuveiktus darbus: Šiloko ir Beržų gatvėse platino aikšteles, pradėjo remontuoti Vabalų gatvę, gerino apšvietimą gatvėse. Taip pat jau yra išskirti žemės sklypai Kanteriškių sporto aikštelės statybai. Juknaitiškiai tvarkė ir liuteronų kapines, dalyvavo „Maisto banko” akcijose, sportavo.

Šiemet seniūnija ketina iškloti trinkelėmis erdvę šalia seniūnijos, suremontuoti šarvojimo salę, aptverti nauja tvora vaikų darželį ir senąsias kapines, gerinti apšvietimą. Daugiausia problemų, anot seniūno, kelia keliai ir stogai. Norint pažvyruoti visus kelius reikėtų 12 metų seniūnijos biudžeto. Daug rūpesčių sukelia ir griūvantys stogai: pavyzdžiui, bažnyčios stogą paremontuoja, o jis ir vėl griūna.

Yra kas džiugina, ir kas ne

Savivaldybės administracijos vadovai pasigyrė, kad per 3 metus Savivaldybės skolos sumažėjo 4 mln. eurų. Anot vicemero A.Bekerio, tai ryški suma. Skolų neliko už komunalines paslaugas, statybos darbus.

Pristatydami veiklos ataskaitą valdžios atstovai priminė ir investicijas Juknaičiuose. Būstų pritaikymui neįgaliesiems čia buvo skirta 10 294 Eur (1 būste įrengta vonia), Juknaičių savarankiško gyvenimo namų pastato dalies remonto aprašui parengti skirta 5445 Eur; buitinių nuotekų valymo įrenginių Leitgirių kaime projektavimui ir rekonstrukcijai - 104 874 Eur, vaikų darželio patalpų remontui ir gerbūvio sutvarkymui - 14 279 Eur, socialinių būstų remontui - 1354 Eur.

Vicemeras pasidžiaugė, kad Šilutės savivaldybėje mažėja registruotų bedarbių, visgi jų procentas yra didelis - 11,4. Tuo tarpu Lietuvos vidurkis jau yra tik apie 6 proc. Anot A.Bekerio, situacija Šilutėje neatitinka tikrovės, nes nors bedarbių ir registruota daug, įmonėms sunku rastidarbuotojų. Pavyzdžiui, Šilutėje veikiančios baldų gamybos įmonės darbuotojus vežasi iš keturių rajonų. „Bedarbių yra, bet jie netikri”, - reziumavo A.Bekeris.

Praėjusieji lietingi metai parodė, kad melioracinių, drenažinių įrenginių yra akivaizdžiai per mažai. Visai Melioracijos programai buvo skirta 1 mln. 245 tūkst. Eur, iš kurių 260 tūkst. Eur - melioracijos darbams atlikti ir 985 tūkst. Eur polderiams ir jų eksploatacijai. Sistemų remonto darbai atlikti Vainuto, Kintų, Švėkšnos seniūnijose. Suremontuotos 6 pralaidos, išvalyta 2,2 km griovių, pašalinta 15,33 ha krūmų ir nušienauta 32,28 ha. Iš Kelių priežiūrai skiriamos programos Juknaičiams teko 108,615 Eur.

Pagal socialinių išmokų gavėjų skaičių lyderiauja Šilutės miestas, turintis daugiau kaip 4000 gavėjų. Juknaičiuose socialines išmokas gauna 286 gavėjai. Seniūnijoje naujai buvo įrašytos 5 socialinės rizikos šeimos, išbrauktos 4.

Sukčiams sekasi ir toliau

Susitikime dalyvavęs Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas sakė, kad tarp nusikaltimų ir toliau pirmauja vagystės, smurtas ir girti vairuotojai. Jis ragino saugoti savo turtą, nes dažnai gyventojai palieka neužrakintus automobilius su dokumentais juose arba brangiais įrankiais bagažinėse.

Kita problema - sukčiai, skambinantys į laidinius telefonus ir apsimetantys medikais, policininkais ar kitais tarnautojais. „Spaudoje apie tai yra daug informacijos, tačiau sukčiams ir toliau sekasi išvilioti pinigus. Būna, kad sukčiai skambina kelis kartus, kol išvilioja visus žmogaus pinigus”, - sakė A.Mikalauskas. Juknaitiškius jis ragino pasikalbėti su vyresnio amžiaus žmonėmis ir perspėti juos dėl galimų sukčių skambučių.

Naujai atsiradusi nusikaltimų rūšis - skelbimai, kuriuose sukčiai skelbiasi pigiai parduodantys žemės ūkio techniką ar kitus daiktus, kurie šiaip jau neturėtų kainuoti pigiai. „Pigiai nusipirkti daiktą nėra įmanoma. Jeigu jau randate tokį skelbimą, galite papulti į sukčių spąstus. Nereikėtų daryti iš anksto pavedimų, nesusitikus su pardavėju. Nes būna, kad nieko blogo neįtardami žmonės praveda ir 500 Eur, o žadėtos prekės negauna”, - perspėjo policijos viršininkas.

Jis taip pat kalbėjo apie nedrausmingus pėsčiuosius ir dviratininkus, kurie dažnai rizikuoja gyvybėmis nesilaikydami eismo taisyklių.

Įspėjo dėl lietaus vandens

Juknaičiuose vandens tiekimo įmonė darbus jau baigė, vietiniai gali džiaugtis naujomis trasomis ir valymo įrenginiais, iš čiaupo bėgančiu geros kokybės vandeniu, - apie tai informavo „Šilutės vandenų” direktorius A.Markvaldas. Bet jis išsakė ir problemų: daugiau kaip 20 gyvenamųjų namų nėra prisijungę prie nuotekų tinklų, taip pat, įtariama, kad juknaitiškiai yra pasijungę savo sklypų lietaus nuotekas į tinklus.

Direktorius šias problemas žada spręsti. Įmonė turi specialią aparatūrą, kuria tikrins gyventojus, o į bendrus nuotekų tinklus pajungusiems ir lietaus vandenį skirs baudas. Tačiau bausti vandens tiekėjai  neskubės, radę pažeidimą iš pradžių tik ragins ir leis pasitaisyti.

Įmonė taip pat yra numačiusi Kanteriškėse statyti valymo įrenginius. Į namus, kurie neturi, bus atvestos nuotekos ir vandentiekis. Šioje gyvenvietėje vyks susirinkimas, kurio metu įmonės specialistai aiškinsis, kiek bus norinčių prisijungti prie centralizuotų trasų. Jeigu daugiau kaip 60 - 70 proc. gyventojų norės jungtis prie tinklų, darbai vyks. Šiemet ir Tarvyduose bus statomas valymo įrenginys, nes čia daugiabučių ir keletos vienbučių namų nuotekos suteka į kanalą, teršia aplinką.

Kultūros įstaigos bendradarbiauja

2017 metais Juknaičių seniūnijoje vyko daug kultūros įstaigų renginių.

Seniūnijoje veikia dvi bibliotekos. Šilutės rajono viešosios bibliotekos direktorė Laima Dumšienė pasakojo, kad pernai pagerino materialinę Juknaičių bibliotekos bazę - pakeitė dalį apšvietimo, Pašyšių bibliotekoje žadama įdėti dar vieną langą. Ji pasidžiaugė, kad abu filialai turi apie 500 skaitytojų, organizuoja renginius. L.Dumšienė taip pat pagyrė, kad Pašyšių bibliotekininkė Danutė Adomavičienė šiemet dalyvavo konkurse „Atverk duris vasarai” ir tapo laureate bei buvo apdovanota kelione į Taliną.

Salos etnokultūros centro direktorė Birutė Servienė pasidžiaugė, kad organizuojant renginius Juknaičių seniūnijoje, gražiai bendradarbiaujama su mokykla, biblioteka ir seniūnija, o renginiai būna aukštos kokybės. Pavyzdžiui miestelio šventė „Visada jauni” yra ne tik kokybiškas, bet ir susietas su etnokultūra renginys, į jį atvažiuoja ir svečių iš Šilutės, kitų miestelių. Ateityje ji norėtų, kad Juknaičiuose būtų ir turistiniai maršrutai, nes tai labai gražus miestelis.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt