Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Šalies vandenų taršai mažinti – griežtesni nuotekų valymo reikalavimai

Image - Šalies vandenų taršai mažinti – griežtesni nuotekų valymo reikalavimai

  Lietuvos vandenų taršai azoto ir fosforo junginiais mažinti yra skirtas neseniai aplinkos ministro Kęstučio Navicko patikslintas Nuotekų tvarkymo reglamentas. Jis įsigalios 2019 m. lapkričio 1-ąją. Dėl taršos azoto ir fosforo junginiais

Trečiadienis, 17 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Iš Darbo partijos politikų atėmė kabinetą, tačiau pakėlė ambicijas kovai

Image - Iš Darbo partijos politikų atėmė kabinetą, tačiau pakėlė ambicijas kovai

Darbo partijos Šilutės skyriaus nariai praėjusį pirmadienį galimai jau paskutinį kartą naudojosi partijai skirtu kabinetu Šilutės seniūnijos pastate. Jį Savivaldybės vadovų ir rajono tarybos sprendimu iš darbiečių nutarta atimti.Apie tai

Antradienis, 16 Spalis Komentarai (0)

Problema

Šilutiškiai netyli: vis dažniau skundžiasi dėl nekokybiškų aviečių, agurkų, stintų

Image - Šilutiškiai netyli: vis dažniau skundžiasi dėl nekokybiškų aviečių, agurkų, stintų

Supelijusios avietės ir šviežių agurkų kvapą praradusios stintos turguje, grikių kruopų maišeliai, kuriuose skraido maistinės kandys ir saldainiai su kirmėlėmis parduotuvėse, nešvara kebabinėse - tai skundai, kuriuos Šilutės valstybinei maisto

Šeštadienis, 13 Spalis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Lietuvoje dėl tragedijos nuskambėjęs šuo Ramzis vėl turi namus

Image - Lietuvoje dėl tragedijos nuskambėjęs šuo Ramzis vėl turi namus

  Kūdikį mirtinai sudraskęs šuo Ramzis jau turi naujus namus. Iš Vakarų Lietuvos gyvūnų priežiūros centro, kur dobermanas praleido pusantrų metų, jį išsivežė naujas

Trečiadienis, 17 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Image - Rusnės seniūnija „ nacionalinio konkurso „Valstybę kuriame mes“ nominantė

Konkurso „Valstybę kuriame mes“ vertinimo komisija, aplankė Rusnės seniūniją, kuri yra tarp trisdešimties Lietuvos seniūnijų, patekusių į trečiąjį konkurso

Sekmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

Bezdzioniu pliazas_1Šilutiškiai turi dar vieną puikiai sutvarkytą poilsio vietą gamtoje - jau seniai visų pamėgtą vadinamąjį Beždžionių paplūdimį - kurią jiems padovanojo mūsų krašto miškininkai.

Prieš kelis metus pradėję šio, šalia miesto esančio gamtos kampelio tvarkymo darbus, antradienį Šilutės rajono miškininkai pakvietė visuomenę ją apžiūrėti. Sužavėti buvo visi: ir tinklinio mėgėjai, ir pobūvių gamtoje su šašlykais mylėtojai, ir aktyvaus poilsio entuziastai, kuriuos žavi tiesiog miške įrengtos sportinės trasos.

Savo svečius dar ir žvėrienos sriuba pavaišinę miškininkai turėjo tik vieną prašymą: kad visą šį 77 500 eurų kainavusį grožį šilutiškiai saugotų ir jis dar ilgai tarnautų mums visiems.

Įrengtos pavėsinės, smėlio dėžės, sportinė trasa

Beždžionių pliažo poilsiavietę gerai žinantys šilutiškiai antradienį čia atvažiavę jos nebepažino. Pravažiavus dvi pasitinkančias ir smagiai besišypsančias beždžionėles dabar patenki į erdvę, kuri atsivėrė iškirtus čia augusius krūmus. Žengti toliau vilioja naujos pavėsinės, šalia jų įrengtos šašlykinės. Tai vienur, tai kitur įrengtos smėlio dėžės mažiesiems, persirengimo kabinos suaugusiesiems, net WC ir informacinis stendas, prie kurio stabtelėjus galima prisiminti saugaus elgesio gamtoje taisykles.bezdzioniu pliazas_1

Tačiau žaviausi yra visus šiuos lauko statinius saugantys... Neptūnas, Miškinis ir Ragana - medžio skulptūros, kurias šilutiškiams išdrožė tautodailininkas Nerijus iš Pagramančio.

Kitoje pusėje akį patraukia užrašas „Sportinė trasa“, į kurią pasukusieji aptinka įdomių lauko sąlygoms pritaikytų treniruoklių. Statiniai tokie tvirti, kad juos sugadinti, pasak buvusio Šilutės urėdo Vaido Bendaravičiaus, išties bus nelengva. Tiesa, didžiausias miškininkų prašymas yra, kad ir bandymų tai padaryti nebūtų. Na, o tuos, kurie visgi bandytų tai daryti, bus nesunku nustatyti, mat teritorija stebima vaizdo kameromis.

Dar tie iš ąžuolo pagaminti treniruokliai yra ir tokie „rimti“, kad ir vyrai juos vos ne vos įveikia. Vienas tų, kurie įveikė, pasirodė besąs Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, atvykęs pasveikinti miškininkus ir į poilsiavietės teritorijos atidarymą suplūdusius jų svečius.

Pasak S.Šepučio, šilutiškiai akivaizdžiai kasmet tobulėja, nes jie nuolat sumąsto įvairių iniciatyvų ir nieko nelaukdami imasi jas įgyvendinti. Jis dėkojo VĮ Valstybinių miškų urėdijos Šilutės regioninio padalinio miškininkams, kurie per kelis metus šį krūmais apaugusį miško kampelį pavertė tikra poilsio oaze. Už tai urėdijos kolektyvui jis įteikė dovaną - foto albumą apie Šilutės kraštą.       
 
Finansavo ES ir Šilutės miškininkai

bezdzioniu pliazasBuvęs urėdas V.Bendaravičius prisiminė šios vietos tvarkymo pradžią. 2014 metais pradėjęs vadovauti Šilutės urėdijai jis su kolegomis apžiūrėjo šilutiškių pamėgtą miško šalia Šyšos upės kampelį ir nutarė, kad jį galima būtų padaryti kur kas labiau patrauklų įvairaus amžiaus žmonėms. Tais pačiais metais ėmęsi darbo miškininkai čia daug padarė vien tik savo jėgomis: pastatė pirmąsias šašlykines, aptvarkė aplinką.

Užpernai buvo parengtas ir pradėtas įgyvendinti projektas „Viešojo naudojimo rekreacinės paskirties miško infrastruktūros objektų įrengimas ir atnaujinimas“, iš viso atsiėjęs 77 500 eurų. V.Bendaravičius dėkojo kolegoms Viktorui Aužbikavičiui ir Audronei Balčiūnienei, kurie ypač daug prisidėjo, kad projektas virstų „kūnu“, o šis gamtos kampelis taptų toks patrauklus.

Laikinai einantis pareigas Šilutės regioninio padalinio vadovas Viktoras Aužbikavičius sakė, kad didesnė paplūdimio sutvarkymui reikalingų lėšų dalis - 43 500 eurų - buvo gauta iš Europos Sąjungos fondų, likusi dalis pridėta iš Šilutės miškininkų uždirbto pelno. Pasak miškininkų vadovo, belieka tikėtis, kad šilutiškiai ir jų svečiai mokės saugoti šią vietą, joje stovinčią įrangą, ir ji dar ilgai tarnaus visiems, norintiems pailsėti gamtoje.

Paruošė ir vaišių

Jau keli metai šiame paplūdimyje Šilutės urėdija rengia tinklinio turnyrus, šios sporto šakos mėgėjų smūgiuojamas kamuolys čia bumbsėjo ir tądien. Surengtos varžybos, kuriose iš viso dalyvavo 4 komandos. Emocijų jų metu netrūko, mat visiems rūpėjo iškovoti Šilutės miškininkų įsteigtą taurę.

Išlieję nemažai prakaito tądien visus nurungė „Mišrūnai“ - jungtinė pagėgiškių ir šilutiškių vyrų komanda: Remigijus Špečkauskas, Valdemaras Gečas ir Linas Gedvila. Tačiau neliūdėjo ir tie, kam Fortūna tądien nenusišypsojo, nes geros nuotaikos dozę pabuvoję gamtoje namo išsivežė visi renginio dalyviai. Juolab, kad pabaigoje miškininkai visus dar ir gardžia šiurpa - žvėrienos sriuba pavaišino, kurios išvirė beveik 100 litrų.
Vilijos Budrikienės ir Loretos Skirbutienės nuotraukos.

Komentarai  

 
#2 Elytė 2018-07-19 08:08
Gerbiami miškininkai, dainorėliai iš choro
"Pamario aidas ir "Moterų seklyčia" nuoširdžiai Jums dėkoja, už nuostabiai įrengtą poilsiavietę "BEŽDŽIONIŲ PLIAŽAS". Liepos 18 d. šventėme sugrįžtuves iš šimtmečio Dainų šventės. Graži vieta, gerai sutvarkyta, gražios skulptūros ir pavėsinės. Labai maloniai ir aktyviai praleidome popietę.
Visada dar galima ką nors tobulinti ir mes tikimės, kad Jūsų geri darbai, gyventojų gražiam poilsiui, dar nesibaigia. Dabar tik reikia kultūros iš poilsiautojų ir vertinimo tai kas padaryta jų labui.
Dar taisytina kelias prie įvažiavimo į mišką.
Po liūčių dvi vietelės tapo sunkiai pervažiuojamu liūnu. Manome, kad šį negerumą ištaisysite.
Ačiū miškininkų vadovui ir jo komandai, ačiū menininkui tautodailininku i drožėjui Nerijui. Sėkmės jums visiems geruose darbuose!
 
 
#1 Tomas 2018-06-15 07:00
Buvau.Viskas grazu tik galejo dar parko Sysos atkarpa isvalyti,nes maudytis pavojinga.Medziai pavirte arba ivirte i upe.Takelius galejo skaldele o ne zvyru pilti,nes po gero lietaus bus neimanoma eiti
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos