Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Potvynis Rusnėje: ugniagesiai gelbėja ir gyventojams, ir medikams, vėluoja pašto siuntos

Image - Potvynis Rusnėje: ugniagesiai gelbėja ir gyventojams, ir medikams, vėluoja pašto siuntos

  Rytą per apsemtą teritoriją dėl tankaus rūko visureige amfibija buvo perkelti

Antradienis, 19 Vasaris Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

Image - Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

  Sausio 31 d. įvyko galimai priešpaskutinis šios kadencijos Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame pliūpsnį pagiežos ant mero Vytauto Laurinaičio išpylė trys opozicijos lyderiai. Vienas iš jų atsiprašinėjo visų Savivaldybės politikų už

Sekmadienis, 10 Vasaris Komentarai (0)

Problema

Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

Image - Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

  Paspaudus nemažam minusui, supamės į šilčiausius kailius, ir kur tik įmanoma, stengiamės nuvykti automobiliu. Ir medikai nepataria žvarbiu oru kišti nosies į lauką - tik esant būtinybei. Tačiau benamiai tokios

Antradienis, 5 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Prasidėjo balsuojančių užsienyje elektroninė registracija

Image - Prasidėjo balsuojančių užsienyje elektroninė registracija

  Vasario 14 dieną pradėjo veikti elektroninė užsienyje gyvenančių rinkėjų registracija į šių metų gegužės 12 dieną vyksiančius Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimus ir gegužės 26 dieną vyksiančius rinkimus į Europos Parlamentą.

Ketvirtadienis, 21 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusniškiams rūpi tušti pastatai ir piktina nekokybiškas vanduo

Image - Rusniškiams rūpi tušti pastatai  ir piktina nekokybiškas vanduo

  Savivaldybės valdžios bei seniūnijos ataskaitų susirinkime pabuvoję rusniškiai turėtų įsivaizduoti, kad gyvena tikrai išskirtinėje rajono vietoje.Jie sužinojo, jog per 2018 metus geresniam ir patogesniam vietinių gyvenimui čia investuota apie 1,5

Pirmadienis, 18 Vasaris Komentarai (0)

PLASTIKO _2Drąsiai galima sakyti, jog daug mūsų krašto žmonių dar nežino, kad suskilusį, nuskeltą plastikinį gaminį galima... suvirinti.

Taip, kaip įprastai yra suvirinamas metalas. Suvirinto plastiko atsparumas prilygsta 98 proc. naujo gaminio atsparumo.

Tad jeigu įskilo ar nulūžo vertingas plastikinis daiktas, kuri nors technikos detalė, neverta skubėti jos mestį į konteinerį. Tokį daiktą pataisys naujausią plastiko suvirinimo technologiją sėkmingai įvaldžiusi plastiko remonto įmonė „SDA pakuotė“, įsikūrusi Šilutėje, Ramučių g. 1.

Suvirina apie 80 proc. visų plastiko gaminių

Pasak UAB „SDA pakuotė“ plastiko serviso meistro Dariaus Poteliūno, suvirinimui pasiduoda apie 80 proc. visų plastiko gaminių, kurių storis nuo 1 mm. Storiausias plastikas, kurį jam yra tekę suvirinti buvo 5 mm storio. Kiekvienai plastiko rūšiai yra parenkama skirtinga suvirinimo medžiaga. Gali būti pritaikyta net plastiko suvirinimo medžiagos spalva.

Tačiau tiek atspalvių tokių medžiagų, kiek yra spalvotų plastikinių daiktų ar detalių gamyboje, turėti neįmanoma. Todėl ypatingais atvejais, jeigu būtina tiksli suvirinimo vietos spalva, galima suvirintą detalę gruntuoti ir dažyti.

Sunku net išvardinti kokių ir kiek plastikinių gaminių ir detalių galima prikelti naujam gyvenimui. Juk tie gaminiai dar prieš porą metų (o dažnai dar ir dabar) keliaudavo tiesiai į antrinių žaliavų konteinerius arba buvo surenkami utilizuoti. O įmonės, kaip žinia, už surinktų plastiko atliekų utilizavimą privalo mokėti mokesčius.

Įmonės meistrams jau teko tvarkyti namų šeimininkių naudojamus brangių dulkių siublių korpusus, šviestuvus ir kitų įvairių prietaisų rėmus bei laikiklius.

Dažni serviso svečiai yra pramogoms skirtos technikos savininkai. Motociklų, keturračių skydai, apsaugos priemonės dažnai suvirinami vos ne iš gabaliukų - kaip mozaika. Juk įsigydami išskirtines pramogoms skirtas prekes dažnas nepagalvoja, kad visos jų detalės yra ne taip lengvai gaunamos ir brangios.

Plastiko suvirinimo technologija ypač džiaugiasi baidarininkai ir plastikinio korpuso laivų savininkai. Jiems bet koks korpuso pažeidimas anksčiau buvo praktiškai neberemontuojamas.  PLASTIKO _1

Tačiau daugiausia plastiko suvirinimo paslaugas teikiančių meistrų prireikia pramonėje ar žemės ūkyje naudojamoms talpoms, didžiuliams konteineriams, trašų purkštuvų talpoms remontuoti.

Kaip nebūtų keista, tačiau jau dešimtmetis šiuolaikiniai traktoriai turi ypač daug plastikinių detalių. Purvasargiai, variklių dangčiai, bakai ir t.t. išskirtinai gaminami iš patvaraus plastiko. Detalės brangios, joms skilus ar lūžus naujas tenka parsisiųsdinti iš užsienio šalių.

D.Poteliūnas pasakoja, kad dažnai tenka matyti ankstesnius tokių detalių remonto bandymus - klijuotas, kniedyts detales. Tačiau nė viena iš senovinių tokio remonto technologijų negali prilygti plastiko suvirinimui. Svarbu tai, kad suvirinimo vietos atsparumas siekia net 98 proc. buvusios naujos detalės atsparumo.

Suvirinti galima ir tokias talpas, vonias ir netgi vandens baseinus, kurias reikia tvarkyti neišardomas, užsakovų veiklos vietoje.

Paslaugų kaina - nuo 10 Eur

D.Poteliūno nuomone, plastiko suvirinimo technologija duoda daug naudos žmonėms, kurie naudoja plastiko talpas, turi įvairios technikos. Vieno užsakymo darbų kaina nuo 10 Eur. Tačiau kaip beskaičiuotum, suvirinimo paslaugos kaina niekada nėra didesnė nei 10 - 15 proc. nuo suvirinamos detalės ar gaminio pirminės kainos. Todėl apsispręsti remontuoti brangų plastikinį gaminį ar jį pakeisti nauju nėra sudėtinga. Juolab, kad yra žinoma, jog sutvarkius plastikinį gaminį išvengiama plastiko utilizavimo mokesčių. Svarbu ir tai, kad prailginant plastiko gaminių tarnavimo laiką yra tausojama gamta.   
 
Veiklos pradžia - polietileno maišelių gamyba

PLASTIKO _4UAB „SDA pakuotė“ bendrovės veiklos pradžia buvo prieš 21 metus pradėta polietileno maišelių gamyba. Tuomet šilutiškis Algirdas Poteliūnas pradėjo individualią veiklą, aprūpindamas Šilutės rajono prekybos įmones, o vėliau ir kaimyninius rajonus įvairaus dydžio maišeliais. Bendrovė specializavosi dar ir gaminti polietileno plėvelės pakuotes maisto ir ne maisto produktų gamintojams. Pakuotes gamina be dažymo, kitaip tariant, be reklaminių firmos užrašų, nors galėtų pagaminti ir dažytas pakuotes. Tačiau tuomet tektų dirbti tik su mažomis įmonėlėmis, nes didesni gamintojai turi savo pakavimo linijas.

Bemaž prieš 6 metus į tėvo išvystytą veiklą įsitraukė ir teisininko bei viešojo administravimo mokslus baigęs sūnus Darius su žmona Simona. Nuo to laiko sukurta bendrovė „SDA pakuotė“ ėmėsi naujų paslaugų plėtros. Prieš trejus metus pasinaudoję Darbo biržos parama, bendrovės vadovai įsigijo polietileno gamybos įrengimus, kurie leidžia pasigaminti įvairių pakavimo gamybai reikalingų medžiagų.

Plastiko suvirinimo technologija - tai naujausia bendrovės veikla. UAB „SDA pakuotė“ jau yra tarp pirmųjų įmonių Lietuvoje, kurios susidomėjo ir ėmėsi tokios veiklos.

Bendrovė Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse turi apie 400 paslaugų gavėjų. Bemaž 200 iš jų yra nuolatiniai užsakovai, dirbantys pagal ilgalaikes sutartis.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt