Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Potvynis Rusnėje: ugniagesiai gelbėja ir gyventojams, ir medikams, vėluoja pašto siuntos

Image - Potvynis Rusnėje: ugniagesiai gelbėja ir gyventojams, ir medikams, vėluoja pašto siuntos

  Rytą per apsemtą teritoriją dėl tankaus rūko visureige amfibija buvo perkelti

Antradienis, 19 Vasaris Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

Image - Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

  Sausio 31 d. įvyko galimai priešpaskutinis šios kadencijos Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame pliūpsnį pagiežos ant mero Vytauto Laurinaičio išpylė trys opozicijos lyderiai. Vienas iš jų atsiprašinėjo visų Savivaldybės politikų už

Sekmadienis, 10 Vasaris Komentarai (0)

Problema

Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

Image - Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

  Paspaudus nemažam minusui, supamės į šilčiausius kailius, ir kur tik įmanoma, stengiamės nuvykti automobiliu. Ir medikai nepataria žvarbiu oru kišti nosies į lauką - tik esant būtinybei. Tačiau benamiai tokios

Antradienis, 5 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Prasidėjo balsuojančių užsienyje elektroninė registracija

Image - Prasidėjo balsuojančių užsienyje elektroninė registracija

  Vasario 14 dieną pradėjo veikti elektroninė užsienyje gyvenančių rinkėjų registracija į šių metų gegužės 12 dieną vyksiančius Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimus ir gegužės 26 dieną vyksiančius rinkimus į Europos Parlamentą.

Ketvirtadienis, 21 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

Rusniškiams rūpi tušti pastatai ir piktina nekokybiškas vanduo

Image - Rusniškiams rūpi tušti pastatai  ir piktina nekokybiškas vanduo

  Savivaldybės valdžios bei seniūnijos ataskaitų susirinkime pabuvoję rusniškiai turėtų įsivaizduoti, kad gyvena tikrai išskirtinėje rajono vietoje.Jie sužinojo, jog per 2018 metus geresniam ir patogesniam vietinių gyvenimui čia investuota apie 1,5

Pirmadienis, 18 Vasaris Komentarai (0)

drobnieneRusnės seniūnės Dalios Drobnienės kandidatūrą siūloma teikti Lietuvos savivaldybių asociacijos apdovanojimui „Auksinės krivūlės riteris“. Šis apdovanojimas teikiamas už ypatingus nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui.

D.Drobnienės nuopelnai Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui surašyti Šilutės rajono savivaldybės tarybos sprendimo projekte. Šis sprendimo projektas jau šią savaitę bus svarstomas Savivaldybės tarybos komitetuose.

Galutinį žodį dėl D.Drobienės kandidatūros teikimo priims savivaldybės taryba.

 

Rusnės seniūnė D.Drobnienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad nieko nežino apie jos teikimą apdovanojimui „Auksinės krivūlės riteris“.

Tačiau Savivaldybės tarybos sekretorius Andrius Jurkus jau turi surinkęs informaciją apie D.Drobnienės veiklą. Jis rašo, kad D.Drobnienė yra gebanti veiklai apjungti trijų bendruomenių pirmininkus, seniūnaičius, mokyklas ir biblioteką. Rusnės seniūnijoje vyksta aktyvus gyvenimas: valstybinių švenčių minėjimai, įvairios parodos, pristatymai, edukaciniai užsiėmimai, stovyklos. Vyksta ir daug švenčių: „Atvelykio šventė“, šventė moterims „Mes 97 moterys“, „Muzikuojanti Rusnės sala“, Teatro dienos minėjimas, „Muziejaus naktys“, „Obuolinė šventė“, Kalėdų eglutės įžiebimas, advento vakarai. Seniūnijos bendruomenė aktyviai dalyvavo vykusiame žygyje per Savivaldybės seniūnijas, kai buvo nešama Nepriklausomybės akto kopija, skirta Lietuvos valstybės 100-mečiui paminėti.

Valstybės diena, Vasario 16-oji Rusnėje švenčiama kitaip, originaliai - laivuose, prieplaukoje, ant ledo ir kitur. Tai pastebėjo net LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri atkreipė dėmesį į rusniškius ir juos paskatino. Aktyviai seniūnijos ir Savivaldybės renginiuose dalyvauja sportininkai.   2015 m. Rusnėje atidengta skulptūra Indijos nepriklausomybės patriarchui Mahatmai Gandžiui (Mahatma Gandhi) ir jo bendražygiui, rusniškiui litvakui Hermanui Kalenbachui (Hermann Kallenbach). Vis daugiau Rusnėje pastatoma vardinių suoliukų, kurie skiriami čia gyvenusiems žymiems žmonėms atminti, įrengiamos kitos mažosios architektūros instaliacijos.

Seniūnijos bendruomenė aktyviai dalyvauja Lietuvos akcijose „Maisto bankas“, „Darom“, kituose respublikiniuose renginiuose. Įgyvendinamas projektas „Rusnės miestelio infrastruktūros atnaujinimas“.   2016 m. respublikinio konkurso „Geriausiai etnokultūrines tradicijas puoselėjusi etnografinio Mažosios Lietuvos regiono seniūnija“ išrinkta Rusnės seniūnija.

2018 m. respublikiniame konkurse „Valstybę kuriame mes“ Rusnės seniūnija atrinkta tarp 32 geriausiųjų seniūnijų ir varžosi kitame etape.
2018 m. birželio mėnesį pagaliau pradėta estakados statyba kelyje į Rusnę. Tai irgi nemažas seniūnės D.Drobnienės bei visos bendruomenės nuopelnas įtikinti Seimą, Vyriausybę dėl ypač reikalingo Lietuvai objekto statybos.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt