Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Prasiautus vėtrai ir liūtims, Šilutėje kaitins iki 32 laipsnių

Image - Prasiautus vėtrai ir liūtims, Šilutėje kaitins iki 32 laipsnių

  Upėmis virtusios Šilutės gatvės, vėtros išvartyti medžiai ir mistiški debesys, nukloję Švėkšnos miestelį, - tai vaizdai, kuriais tūkstančiai internautų savaitgalį dalinosi socialiniuose tinkluose.Patinka mums ar ne, tačiau atėjusi vasara demonstruoja

Trečiadienis, 12 Birželis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Vadovauti Savivaldybės administracijai sugrįžo V. Pozingis

Image - Vadovauti Savivaldybės  administracijai sugrįžo V. Pozingis

  Antrasis naujosios Savivaldybės tarybos posėdis prasidėjo iškilmingomis sveikintojų kalbomis. Tačiau bene svarbiausiu tos dienos įvykiu tapo Savivaldybės administracijos direktoriaus rinkimai. Nors vienas opozicijos politikas bandė abejoti mero Vytauto Laurinaičio pasiūlyta

Penktadienis, 31 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senienų išvežimas – pačių gyventojų reikalas

Image - Senienų išvežimas –  pačių gyventojų reikalas

Ko griebtis daugiabutyje gyvenančiai senai močiutei, sumaniusiai iš namų išmesti senutėlę velionio vyro lovą? Ką daryti atokaus kaimo gyventojai, kuriai prireikė išgabenti nebeveikiantį šaldytuvą?.. Tokie ir panašūs klausimai kamuoja ne

Antradienis, 11 Birželis Komentarai (1)

Savivaldybėje

Ornitologo V. Jusio darbai: beveik milijonas paukščių, 21 knyga ir V. Bergo premija

Image - Ornitologo V. Jusio darbai: beveik milijonas paukščių,  21 knyga ir V. Bergo premija

Birželio 5-ąją, minint Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, buvo pagerbti ir apdovanoti geriausi Aplinkos ministerijos sistemos darbuotojai ir aplinkosaugai itin nusipelnę žmonės. Vieną garbingiausių apdovanojimų aplinkosaugos srityje – Viktoro Bergo premiją

Ketvirtadienis, 13 Birželis Komentarai (0)

Seniūnijose

Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Image - Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Usėnų pagrindinė mokykla dalyvauja Europos Komisijos finansuojamame projekte Erasmus+ „Atrasti Europos paveldą, remiantis kultūrinėmis ištakomis“. Projektas tęsis dvejus metus ir suburs šešias Europos mokyklas iš Italijos (projekto koordinatoriai), Lietuvos, Prancūzijos,

Ketvirtadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

ILUMOSS 1Jau per 20 daugiabučių namų Šilutėje rekonstruoti ir perpus mažiau suvartoja šilumos, tačiau Savivaldybės įmonės „Šilutės šilumos tinklai“ centralizuotai tiekiamos šilumos kiekiai tik auga.

UAB „Šilutės šilumos tnklai“ šiuo metu parduoda šilumą, kurios kaina 4,67 ct (su 9 proc. PVM) už 1 kilovatvalandę. Nors pora dešimčių daugiabučių namų jau rekonstruoti, ir jų šildymo poreikiams pakaktų perpus mažesnio kiekio, šilumos tiekimo bendrovė per 2017 metus pagamino daugiau šilumos, nei 2016 metais.

Taigi 2017 metais šilumos pagaminta 86,5 tūkst. megavatvalandžių (MWh), o vartotojams iš šios sumos atiteko 68,5 tūkst. MWh.

18 tūkst. MWh šilumos tiekimo bendrovė suvartojo saviems poreikiams arba tiesiog prarado tiekimo trasose. Akivaizdu, kad Šilutėje nuolat gerinamos šilumos trasos ir katilai duoda naudą. Dar visai neseniai - prieš dešimtmetį, kai šiluma buvo tiekiama kanaliniais vamzdynais, šilumos trasose buvo prarandama net 34 proc.

Šiluma be pelno - 3 metus

Kad ir kaip puikiai UAB „Šilutės šilumos tinklai“ yra pasirengę dirbti ir gaminti pigią šilumą (šilutiškiams tiekiama šiluma yra tarp 5 pigiausiai gaminamų Lietuvoje), pasak bendrovės direktoriaus Vaidoto Mačiulio, jokio pelno įmonė iš tokios veiklos neturės dar dvejus metus.

Mat prieš metus Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) nustatė, kad „Šilutės šilumos tinklai“ trejus metus naudojo pigesnį kurą ir turėjo didesnį pelną. VKEKK nusprendė trejus metus Šilutės šilumos tiekimo bendrovei sumažinti 6 proc. šilumos kainą. Taip nuspręsta siekiant ankstesniems vartotojams sugrąžinti per brangiai parduotos šilumos dalį.

Dar 5 proc. kaina sumažinta ir už tai, kad „Šilutės šilumos tinklai“ rekonstravo savo įmonės įrengimus: keičia senas trasas į bekanales, stato naujus smulkinta mediena kūrenamus katilus.

Tačiau dabar akivaizdu, kad dar porą metų bendrovė negaus pelno, o gal net patirs 1 - 2 proc. nuostolį.

Šilumos vartojimas augaV MAIULIS

Didėjantis rekonstruotų daugiabučių pastatų skaičius Šilutėje ir kai kuriose seniūnijose regis turėtų mažinti bendrovės gaminamos šilumos kiekius. Tačau, pasak V.Mačiulio, praėjusiais metais šilumos buvo pagaminta daugiau nei ankstesniais metais - iš viso už 7 674,0 tonos naftos ekvivalento. Parduota šilumos už 5 mln. Eur.

Pagal 2018 m. rugpjūčio mėnesio statistiką, šilumos gavėjai bendrovei dar skolingi 268 tūkst. Eur. Tai, pasak V.Mačiulio, puikus pasiekimas - „Šilutės šilumos tinklai“ yra ketvirtoji įmonė pagal mažiausią skolos krepšelį Lietuvoje.   

Didžiausią proveržį mažinant skolas padarė  Šilutės rajono savivaldybė. Prieš kelerius metus Savivaldybės skolos už jai priklausančių įmonių ir įstaigų suvartotą šilumą siekė apie 1 mln. Eur. Dabar Savivaldybė yra skolinga tik 6 tūkst. Eur.

184 tūkst. Eur yra skolingi daugiabučių namų gyventojai. 5 - 10 proc. iš šios sumos, galima manyti, jau prarasti pinigai. Šilutės šilumos įmonė neturi teisės atjungti šilumos tiekimą žmonėms, kurie neturi lėšų mokėti už suvartotą šilumą. Todėl skolų išieškojimas yra sudėtingas procesas, kuriame kreipiamasi į teismą, neretai dalyvauja ir anstoliai. Įmonė ir pati vykdo derybas su skolininkais - skola padalinama ilgesniam laikui ir t.t.
Nuolat atsiranda ir naujų vartotojų. Štai per 2016 - 2017 metus naujais šilumos vartotojais tapo UAB „Bikuva“ prekybos centras, autoservisas „Boch“, kelios miesto parduotuvės ir restoranas.   

1,3 mln. Eur - modernizavimui

Didžiausio diametro šilumos tiekimo magistralinės trasos Šilutėje jau pakeistos į bekanales trasas. Šiemet Savivaldybės šilumos bendrovė atlieka modernizavimo darbus skirstomosiose trasose. 2018 metais jau sutvarkytos skirstomosios trasos Lietuvininkų gatvėje iki 22, 20A, 20, Liepų g. 1A, Lietuvininkų g. 14, 14A, ir 18A. namų. Dabar dar darbai vyks prie likusių Liepos g. namų.

Šiemet iki metų pabaigos turi būti rekonstruota Rusnės biokatilinė, esanti miestelio specialiojoje mokykloje. Ji bus sujungta su miesto trasa. Tik tuomet - 2019 metais bus panaikinta senoji katilinė, kuri dabar stovi tarp Donelaičio gatvės daugiabučių namų Rusnėje.

Dar šiemet galimai bus pradėta tiesti šilumos trasa iki Traksėdžių. Traksėdžiuose, UAB „Klassmann Deilmann“ esanti „Šilutės šilumos tinklų“ katilinė baigs darbą tuomet, kai šiluma Traksėdžiams bus atvesta nuo miesto centrinės katilinės. Kintuose katilinė, kuri dabar naudoja malkas ir anglį, bus rekonstruota į katilinę, naudojančią tik medienos skiedras. Ši katilinė veiks be nuolatinio aptarnaujančio personalo.

Juknaičiuose esančioje katilinėje keičiamas vienas iš penkių katilų. Visiems katilams jau po 18 metų, tad laikas juos atnaujinti.

Visi išvardinti darbai yra atliekami su ES parama. Katilams reknstruoti yra gaunama 50 proc., o trasoms - 60 proc. ES parama. Be paramos visų projektų įgyvendinimas „Šilutės šilumos tinklams“ kainuotų 2,7 mln. Eur. Tačiau pasinaudojus ES pagalba, Savivaldybės šilumos bendrovei už atliekamus darbus teks mokėti  1,3 mln. Eur.

Turi ir svajonių

Be jau paminėtų skirstomųjų šilumos trasų, šilumos tiekėjams dar teks atnaujinti kitas trasas Liepų ir Knygnešių gatvėse. Pasak V.Mačiulio, įmonės vadovai turi svajonę rekonstruoti tris biokuro katilus, kurie statyti 2004 m. Būtų džiugu juos pakeisti į du efektyvesnius katilus, kurių bendra galia būtų po 5 MW. Jų rekonstrukcijos kaina siektų apie 2,5 - 3 mln. Eur.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt