Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Prasiautus vėtrai ir liūtims, Šilutėje kaitins iki 32 laipsnių

Image - Prasiautus vėtrai ir liūtims, Šilutėje kaitins iki 32 laipsnių

  Upėmis virtusios Šilutės gatvės, vėtros išvartyti medžiai ir mistiški debesys, nukloję Švėkšnos miestelį, - tai vaizdai, kuriais tūkstančiai internautų savaitgalį dalinosi socialiniuose tinkluose.Patinka mums ar ne, tačiau atėjusi vasara demonstruoja

Trečiadienis, 12 Birželis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Vadovauti Savivaldybės administracijai sugrįžo V. Pozingis

Image - Vadovauti Savivaldybės  administracijai sugrįžo V. Pozingis

  Antrasis naujosios Savivaldybės tarybos posėdis prasidėjo iškilmingomis sveikintojų kalbomis. Tačiau bene svarbiausiu tos dienos įvykiu tapo Savivaldybės administracijos direktoriaus rinkimai. Nors vienas opozicijos politikas bandė abejoti mero Vytauto Laurinaičio pasiūlyta

Penktadienis, 31 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senienų išvežimas – pačių gyventojų reikalas

Image - Senienų išvežimas –  pačių gyventojų reikalas

Ko griebtis daugiabutyje gyvenančiai senai močiutei, sumaniusiai iš namų išmesti senutėlę velionio vyro lovą? Ką daryti atokaus kaimo gyventojai, kuriai prireikė išgabenti nebeveikiantį šaldytuvą?.. Tokie ir panašūs klausimai kamuoja ne

Antradienis, 11 Birželis Komentarai (1)

Savivaldybėje

Ornitologo V. Jusio darbai: beveik milijonas paukščių, 21 knyga ir V. Bergo premija

Image - Ornitologo V. Jusio darbai: beveik milijonas paukščių,  21 knyga ir V. Bergo premija

Birželio 5-ąją, minint Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, buvo pagerbti ir apdovanoti geriausi Aplinkos ministerijos sistemos darbuotojai ir aplinkosaugai itin nusipelnę žmonės. Vieną garbingiausių apdovanojimų aplinkosaugos srityje – Viktoro Bergo premiją

Ketvirtadienis, 13 Birželis Komentarai (0)

Seniūnijose

Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Image - Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Usėnų pagrindinė mokykla dalyvauja Europos Komisijos finansuojamame projekte Erasmus+ „Atrasti Europos paveldą, remiantis kultūrinėmis ištakomis“. Projektas tęsis dvejus metus ir suburs šešias Europos mokyklas iš Italijos (projekto koordinatoriai), Lietuvos, Prancūzijos,

Ketvirtadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

heart-529607 960_720Prasidėjus kalendoriniam rudeniui galime pažvelgti kokie buvo Šilutės rajono demografiniai rodikliai liepos ir rugpjūčio mėnesiais.

Kone kiekvienam rajono gyventojui rūpi sužinoti kokia kraštiečių kaita vyksta jo gimtajame mieste ir rajone. Tokį smalsumą kas mėnesį numalšina Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės pateikiama mūsų rajono demografinė statistika.

„Šilutės naujienos“ reguliariai analizuodamos demografinius duomenis pastebi, kad beveik kiekvienas metų mėnuo iš kitų išsiskiria vienokių ar kitokių rodiklių šoktelėjimu į aukštumas ar kritimu žemyn. Prieš jūsų akis liepos ir rugpjūčio mėnesių demografinė statistika!

Liepos mėnesio statistika

Galime pasidžiaugti, kad liepa buvo antrasis iš eilės mėnuo, kai Šilutės mieste ir rajone daugiau gyventojų gimė (55), negu mirė (44).

Birželis buvo tas pirmasis šių metų mėnuo, davęs startą teigiamam gyventojų prieaugiui, t.y., pirmą kartą per 2018 metus Šilutės rajone gimstamumas buvo didesnis už mirtingumą. Tiesa teorinis kraštiečių skaičiaus padidėjimas buvo minimalus (gimė 51 naujagimis, mirė 50 mūsų rajono gyventojų). Smagu, kad teigiamas rodiklis išlaikė tęstinumą ir liepos mėnesį.

Tarp liepą gimusių 55 naujagimių 35 gimė mieste, o likusieji 20 seniūnijose. Tarp naujų mūsų rajono gyventojų - 27 berniukai ir 28 mergaitės. 27 kūdikiai į mūsų rajoną atvežti užregistruoti iš užsienio. Beveik kiekvieną mėnesį Šilutėje gimsta dvynukai, nebuvo išimtis ir liepos mėnuo: dar viena kraštiečių šeima sūpuoja liepą gimusius dvynukus.

Vienišų motinų per liepos mėnesį neužregistruota. Jauniausia kūdikio susilaukusi mergina buvo 17-metė, vyriausia mama - 41-erių.

Tiems, kam trūksta idėjų išrenkant vardą savo mažyliui, pateikiame populiariausių naujagimiams skiriamų vardų sąrašą: berniukams - Adas, Mindaugas, Domas, mergaitėms - Lėja, Liepa, Elija. Reti vardai: berniukams - Vytenis, Adrius, Matis, mergaitėms - Aleksandra, Jogailė, Ignė.
Deja, demografinė statistika apima ne tik džiugius rodiklius. Per liepą netekome 44 Šilutės miesto ir rajono gyventojų. Gerai tik tai, kad ši liūdna statistika - tai mažiausias mirusiųjų skaičius iš visų prieš tai buvusių šių metų mėnesių. Tarp netekčių - 14 miesto gyventojų ir 30 seniūnijų, iš jų 19 vyrų ir 25 moterys. 1 moteris ir 1 vyriškis mirė užsienio šalyje. Vyriausias anapilin iškeliavęs kraštietis buvo sulaukęs 96-erių, jauniausias Rusnėje nuskendęs 14-metis. Kūdikių mirčių neužregistruota.

Antrąjį vasaros mėnesį susituokė 57 poros. Vestuvių sezonas įgavo pagreitį - prieš tai buvusiais mėnesiais būdavo registruojama nuo 11 iki 42 santuokų. Iš 57 jaunavedžių porų 21 pora santuokos įžadus davė bažnyčioje, 4 poros vienas kitam meilę prisiekė svečioje šalyje. 32 jaunavedžių poros santuoką įregistravo Civilinės metrikacijos tvarka, tačiau 8 poros pasinaudojo galimybe ir ceremonijai pasirinko savo norimą vietą, o ne Metrikacijos skyriaus patalpas. 13 vyrų ir 15 moterų šios santuokos nebuvo pirmosios.

13 šeimų pasuko skirtingais keliais ir nusprendė skirtis. 1 ištuoka užregistruota užsienyje. 10 santuokų iširo abiejų sutuoktinių sutarimu, 1 dėl moters kaltės ir 3 dėl vyro. Po tėvų skyrybų 1 atžala augs su tėčiu, 3 su mama.

Rugpjūčio mėnesio statistika

Rugpjūtį žemyn smuktelėjo gimstamumas, vėl leisdamas save aplenkti mirtingumui. Per mėnesį rajone gimė tik 33 naujagimiai, o iš gyvenimo pasitraukė 40 mūsų kraštiečių.

12 kūdikių sūpuojami Šilutės mieste, 21 naujagimis augs seniūnijose gyvenančiose šeimose. Rugpjūtį gimė 16 berniukų ir 17 mergaičių. 7 kūdikiai gimė užsienyje ir buvo atvežti užregistruoti Šilutėje. Dvynukų šį mėnesį neužregistruota. Viena mama savo atžalą augins viena. Jauniausiai kūdikio susilaukusiai mamai buvo sukakę 20 metų, o vyriausiai - 40.

Populiariausi berniukams duoti vardai: Dominykas, Matas, o rečiausi - Teodoras ir Majus. Mergaičių populiariausi vardai: Gabija, Liepa, rečiausi - Gustė ir Neila.

Tarp 40-ies amžinojo atilsio atgulusių šilutiškių 15 vyrų ir 25 moterys, 15 kraštiečių gyvybė užgeso mieste, o dar 25 seniūnijose. Vyriausias velionis buvo sulaukęs 90-ies.

Į neregėtas aukštumas rugpjūtį šoko santuokų skaičius, savo kulminaciją pasiekęs ties 100-uku per mėnesį susituokusių porų. Iš jų net 55 bažnytinės santuokos, 42 poros partnerystę įteisino Civilinės metrikacijos skyriuje, 11 porų santuoką įregistravo savo pasirinktoje vietoje, 3 kraštiečių poros susituokė užsienyje. 14 vyrų ir 6 moterims santuoka buvo ne pirma.

Per rugpjūčio mėnesį išsiskyrė 11 porų. Dvi santuokos iširo dėl vyro kaltės, 1 dėl moters ir 9 abiejų sutuoktinių sutarimu. Po skyrybų 7 vaikai gyvens su mama, o su tėvu nusprendusių vaikų neužregistruota.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt