Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Žuvų ištekliams atkurti – daugiau kaip 2,5 mln. eurų

Image - Žuvų ištekliams atkurti – daugiau kaip 2,5 mln. eurų

  Šiemet žuvų ištekliams valstybiniuose vandens telkiniuose atkurti ir apsaugoti numatyta 2,51 mln.

Ketvirtadienis, 14 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Kandidatų į merus debatai Šilutėje: vaikiški klausimai ir atsakymai „ne į temą“

Image - Kandidatų į merus debatai Šilutėje: vaikiški klausimai ir atsakymai „ne į temą“

Šeštadienio rytą tikrąja to žodžio prasme „prasiautę“ pro Šilutės turgavietės prekeivius ir pirkėjus, popietę kandidatai į Šilutės savivaldybės mero postą rinkosi Vydūno gimnazijoje, kur buvo surengti jų priešrinkiminiai debatai. Deja,

Ketvirtadienis, 28 Vasaris Komentarai (0)

Problema

Buvusio vyro persekiojama šilutiškė priversta gyventi baimėje

Image - Buvusio vyro persekiojama  šilutiškė priversta gyventi baimėje

Prieš savaitę publicistikos laidoje „Prieš srovę“ buvo parodyta nelaimingai pasibaigusios meilės istorija iš Šilutės. „Žmogaus gyvenimą pakeičia meilė - ji išaugina sparnus, gražiausiomis spalvomis nudažo svajones. Tačiau kodėl svaigi meilė

Ketvirtadienis, 7 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Rezultatai Šilutėje: rinkimų kovą laimėjo V. Laurinaitis

Image - Rezultatai Šilutėje: rinkimų kovą laimėjo V. Laurinaitis

  Šiandien dėl mero posto Šilutės rajono savivaldybėje kovojo dabartinis vadovas, antros kadencijos siekiantis Vytautas Laurinaitis (partija Tvarka ir teisingumas) ir Tarybos narė, opozicijos lyderė Sandra Tamašauskienė (Tėvynės sąjunga – Lietuvos

Sekmadienis, 17 kovas Komentarai (5)

Seniūnijose

Kovo 8-ąją minėjo saugiškiai ir švėkšniškiai

Image - Kovo 8-ąją minėjo saugiškiai ir švėkšniškiai

  Idėja minėti Tarptautinę moters dieną pirmą kartą kilo 20 a. sandūroje Šiaurės Amerikoje ir Europoje, kai sparti industrializacija ir ekonominė plėtra kėlė masinius protestus prieš sunkias darbo sąlygas. Tad tai

Trečiadienis, 13 kovas Komentarai (0)

Socialiniai SkuodeMinėdami savo profesinę šventę rajono socialiniai darbuotojai ir šiemet nenusižengė ilgametėms tradicijoms: jie ir vėl iš savo tarpo išsirinko labiausiai „Metų socialinio darbuotojo“ vardo vertą specialistę ir pagerbė savo „Metų socialinį partnerį“.

Tik šiemetiniai pagarbos ženklai dalinti kiek neįprastoje vietoje - rajono Tarybos posėdžio metu, tad socialinį darbą dirbantiems žmonėms - 77 socialiniams darbuotojams ir 87 jų padėjėjams - šįkart plojo ir rajono politikai.

O kitą dieną socialiniai darbuotojai išvyko į kelionę - jie bendravo su kolegomis iš Skuodo ir susipažino su jų darbo patirtimi.

Jau 9 geriausi darbuotojai ir 15 socialinių partnerių

Visą gausų 164 savo pavaldinių būrį su Socialinio darbuotojo diena sveikinęs Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis į reikalą šįkart pažvelgė iš kito kampo: kartu jis pasveikino ir rajono tarybos politikus, mat, anot A.Šimelionio, prie rajono socialinių problemų sprendimo savo sprendimais nemenkai prisideda ir jie.

A.Šimelionis priminė, kad socialiniai darbuotojai nuo 2004 metų renka labiausiai per metus jų veikloje talkinusį žmogų, įmonę ar įstaigą. Tad Socialinio partnerio vardus iki šiol jau buvo pelnę 14 socialiniams darbuotojams nuolat talkinančių žmonių ir įstaigų. Beje, prieš 10 metų - 2008-aisiais savo partneriu socialiniai darbuotojai buvo išrinkę ir kol kas vienintelį iš visų rajono laikraščių - „Šilutės naujienas“.

Nuo 2010-ųjų renkamas ir labiausiai pasižymėjęs socialinis darbuotojas, tad iki šiol šį garbingą vardą jau buvo pelnę 8 rajono socialinės srities specialistai.

Tikslas - gelbėti ir žmones, ir maistą

Pasak A.Šimelionio, per ilgą laiką rajone pavyko sukurti unikalią patirtį, kad parama maisto produktais pasiektų atokiausiuose rajono kampeliuose gyvenančius žmones - tuos, kam išties tos paramos labiausiai reikia. Taip realiai vykdyti kovą su skurdu rajono socialinių darbuotojų būriui šiemet labiausiai padėjo Labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ Klaipėdos padalinys, kuriam jau daug metų vadovauja Raimondas Danupas. Šiam padaliniui ir teko „Metų socialinio partnerio“ laurai.

„Mūsų bankas - tik šauklys, kuris padeda nepražūti maistui, kuris dar tikrai yra tinkamas vartoti. Mes tik įrankis, kurio dėka daugiau nei 8 tonos maisto per 8 šių metų mėnesius atkeliavo į namus tų žmonių, kurie dažnai jo stokoja“, - tokiais gražiais žodžiais į susirinkusiuosius kreipėsi R.Danupas. Jis dėkojo visiems, kas prisideda prie šio kilnaus darbo.socialiniai savivaldybej

Pasak R.Danupo, viena iš „Maisto banko“ misijų yra ne tik gelbėti tuos, kam trūksta kasdienės duonos, bet ir gelbėti maistą, nes jam sukurti žmonija sunaudoja labai daug resursų. „Maisto banko“ darbuotojai mato labai didelį skurdo mastą net ir tose šeimose, kuriose dirba abu tėvai ir augina tik du vaikus. Dar blogiau šeimose, kur vaikus augina vienas iš tėvų. Tuomet nemokamas maistas jau tampa rimta priemone, padedančia šeimai išgyventi.

Vis dar yra ir nepatenkintų

„Mums svarbios visos žmonių grupės, o mūsų tikslas - kad maistas patektų tikslingai“, - sakė R.Danupas. Todėl jis pasidžiaugė Šilutėje sukurtu modeliu, kai pasiimti surinktų maisto produktų į Klaipėdą pagal grafiką važiuoja visos seniūnijos.

„Maisto banko“ Klaipėdos padalinio darbuotojai kasdien surenka 1 - 2 tonas trumpo galiojimo maisto produktų, kurie dar gali būti vartojami.
A.Šimelionis pastebėjo, kad tai yra didelė parama rajonui, tačiau neneigė, jog vis dar atsiranda ir nepatenkintų žmonių. Dar ne visi nemokamo maisto gaunantys žmonės moka ištarti ačiū, ne visiems įtinka parinktų produktų asortimentas. Pasak R.Danupo, kokie produktai, kada bus surinkti, iš viso yra loterija, to iš anksto niekada nežino net patys „Maisto banko“ savanoriai.

Beje, „Maisto banke“ dirba tik savanoriai, ir jie atlieka fiziškai gana sunkų darbą.

Vykdo įvairiapusę veiklą

„Metų socialinės darbuotojos“ vardas šiemet suteiktas Saugų vaikų globos namų socialinei darbuotojai Aušrai Judeikienei, su globotiniais dirbančiai Švėkšnos bendruomeniniuose namuose „Gilė“.

„Ten problemų nėra“, - taip trumpai savo pavaldinės darbą įvertino A.Šimelionis.

„Metų socialinio darbuotojo“ nominacija skiriama ne tik už nepriekaištingai atliekamas pagrindines pareigas, bet atsižvelgiama ir į kitą kandidato veiklą. A.Judeikienė šiai nominacijai pristatyta dėl to, kad vykdo ir labai įvairią kitokią veiklą.

Ji parengė keliolika scenarijų vaikiškiems spektakliams, su vaikais rodė juos bendruomenėms, o vienas iš jų šiemet pelnė pagrindinį Klojimų teatrų Krivūlės prizą. Saugiškė taip pat vykdo keletą tęstinių projektų, dalyvauja konkursuose, organizuoja edukacinius užsiėmimus ir renginius, skirtus Velykoms ir Kalėdoms, Švėkšnos moliūgų šventei ir kitus. Jos rūpesčiu organizuotos išvykos vaikams į Taurų atrakcionų parką, Nidą, Trakus, Juodkrabntę, „Dino“ ir kitus pramogų parkus, Jūrų laivyną, baseiną, susitikimas su Beata Nikolson, gerai Lietuvoje žinomais, taip pat vaikų globos namuose augusiais broliais Gataveckais. Taip pat aplankytos įžymios Vilniaus vietos, Klaipėdos vaikų teatro spektakliai, dalyvauta edukaciniuose ir labdaros renginiuose.

A.Judeikienė moko savo globotinius gaminti kalėdinius atvirukus, piešti ant šilko, daryti dekupažą, velti vilną ir karpyti karpinius. Jos iniciatyva vyksta paskaitų ciklai apie prekybos žmonėmis pavojus ir „Saugūs namai - saugūs vaikai“, ieškoma rėmėjų ir t.t.
         
Pati A.Judeikienė kalbėjo, kad prie tokio jos įvertinimo labiausiai prisidėjo kolektyvas - dar penkios kartu dirbančios kolegės. Nes darbas bandruomeniniuose šeimos namuose yra bendras.

„Gilės“ šeimyna Švėkšnoje buvo antroji nuo Saugų vaikų globos namų atskirta ir savarankišką gyvenimą pradėjusi grupė. Pirmoji kiek anksčiau buvo įkurta Rusnės specialiosios mokyklos patalpose. Ir tai ne paskutiniai kažkada arti 100 globotinių turėjusių Saugų vaikų globos namų pertvarkos žingsniai: jau šį mėnesį Šilutėje duris atvers dar dvi savarankišką gyvenimą pradėsiančios šių globos namų šeimynos.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt