Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

Image - Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

  Aplinkos ministerija primena medžiotojams, kad jie privalo, kaip pareigoja Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės, vieną kartą per medžioklės sezoną (sausio-kovo mėn.) atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege. Šios apskaitos

Pirmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Startuoja savivaldos rinkimai

Image - Startuoja savivaldos rinkimai

   Praėjusiųjų metų gruodžio 28 d. baigėsi visų pretendentų į Savivaldybės tarybos narius ir į mero postą registracijos

Ketvirtadienis, 10 Sausis Komentarai (0)

Problema

Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

Image - Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

  Padangos, unitazai, stiklai, gelžgaliai, plastiko ir statybinės atliekos, baldai, manekenų dalys ar sodo skulptūros, netgi obuoliai - visą šį „turtą“ kai kurie šilutiškiai daug metų vežė ir palikdavo šalia konteinerių

Antradienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

Image - Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

  Mokyklų ir įstaigų languose sužibusios atminimo žvakelės; Sausio 13-osios atminimo laužai ir trispalvis kryžius Traksėdžiuose; šv. mišios ir koncertas Šilutėje; automobilių slalomo varžybos Sausio 13-osios taurei laimėti Armalėnų aerodrome, jaunimo

Trečiadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

Image - Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

„Po švenčių daugeliui nelengva, taip ir šiai eglutei Saugose“, – po Šv. Kalėdų socialiniame tinkle atsirado toks įrašas ir nuotrauka, kad eglutė pavojingai pasvirusi. Jau ryte šią kuklią žaliaskarę Saugų seniūnijos

Šeštadienis, 29 Gruodis Komentarai (0)

JAUNIMO REIKALAIJaunimo politikos stiprinimas vietos lygmeniu, jo veiklos koordinatoriaus bei Atviros jaunimo erdvės darbas, vietos Jaunimo tarybos bei pačių jaunų žmonių nuomonės įvairiais klausimais, - diskusijoms tokiomis temomis į Šilutę antradienį atvyko Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) viceministras Eitvydas Bingelis ir Jaunimo reikalų departamento (JRD) direktorius Jonas Laniauskas.

Svečiai lankėsi Šilutės atviroje jaunimo erdvėje, bendravo su jaunais žmonėmis, taip pat Jaunimo politikos įgyvendinimo rajone aktualijas aptarė su Savivaldybės vadovais.

Pristatė veiklas jaunimo erdvėse

Viceministras E.Bingelis sakė, jog savivaldybės vizituojamos nuolat, nes siekiama sužinoti, kaip regionuose dirba jaunimo koordinatoriai, kokios departamento pagalbos pasigendama.

Savivaldybės Jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė Rimantė Čiutienė papasakojo, jog mūsų rajone veikia 3 atvirosios jaunimo erdvės - viena Šilutėje ir po vieną Katyčiuose bei Kintuose. Katyčių jaunimo erdvę lanko daugiau vyresnio amžiaus jaunuolių - jau studentų, o Kintų išskirtinumas yra tas, jog čia daug veiklos vykdoma savanorystės principu. Tiesa, miesto jaunimas erdvę lanko noriau, nei kaimuose.

Didelis pasiekimas, anot R.Čiutienės, yra tas, kad rajono politikai pritarė skirti visą etatą su jaunimu Šilutėje dirbančiam žmogui, tad dabar jis galės dirbti visą dieną.

Rajono Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Tomas Budrikis sakė, jog jaunimo erdves lankančių jaunų žmonių ypač daugėjo per pastaruosius kelis metus. Tai todėl, kad organizuota naujų renginių, įsigyta treniruoklių ir modernios įrangos. Ypač populiarūs tapo „LAFA ketvirtadieniai“, kuomet Šilutėje lankėsi ir su jaunimu bendravo žymūs šalies žmonės.

„Bandome įtraukti mažiau galimybių turintį jaunimą, ir tam labai padėjo projektas „Atrask save Šilutėje“, - sakė R.Čiutienė.

Siūlo Savivaldybėje steigti dar vieną etatą2 jaunimo

Vienas iš klausimų, kurie domino svečius, buvo rajono Jaunimo koordinatoriaus darbas. Iki šiol su jaunimu jau 8 metai dirbanti R.Čiutienė kartu koordinuoja ir rajono sportininkų veiklą. Tuo tarpu JRD siūlo Jaunimo koordinatoriui palikti tik jaunimo reikalus, ir įsteigti dar vieną - sporto koordinatoriaus etatą. Tačiau jį finansuoti tektų iš Savivaldybės biudžeto.

Apsispręsti Savivaldybės vadovai turėtų iki metų pabaigos.

R.Čiutienė sako per savo darbo metus susidariusi sistemą, tad susitvarko su abiem pareigomis. Tačiau ji neneigia, kad daugiau galvų - visada geriau, ir veiklos užtektų abiem specialistams.  

J.Laniauskas informavo ir apie planuojamą naujovę, kai stojant į aukštąsias mokyklas papildomą ketvirtį balo numatyta skirti savanorišką veiklą vykdžiusiems jaunuoliams.

Pedagogas Algirdas Gečas pastebėjo, kad savanorystę vertėtų įgyvendinti ir mokyklose, kur dabar dalis valandų skiriama socialinei veiklai. Tačiau tomis valandomis, pasak A.Gečo, socialinė veikla yra tik imituojama.

„Man toks jausmas, kad mes Lietuvoje neturime jaunimo politikos, todėl jaunimas ir bėga iš šalies. Jaunimo erdvių veikloje dalyvauja daugiausia tik moksleiviai, bet jaunimo ratas juk daug platesnis: tai ir jauni ūkininkai kaimuose, ir verslininkai. Jau nekalbu apie tai, kad į mokyklas jaunimas nebeateina“, - kalbėjo pedagogas.

T.Budrikis siūlė praplėsti jaunimo kategoriją

T.Budrikis pasidalijo pastebėjimu, kad vertėtų keisti - praplėsti - vadinamąją jaunimo kategoriją. Šiuo metu jaunimui priskiriami 14 - 29 metų amžiaus žmonės, tačiau T.Budrikis mano, jog tai kategorijai vertėtų priskirti žmones iki 35-erių. Mat po studijų į rajoną grįžtantys jaunuoliai, neretai jau ir šiokios tokios darbinės patirties sukaupę, dabar jau nebegali pretenduoti į jokią valstybės paramą, kaip jauni specialistai, nes jie tuoj pat „išauga“ iš jauno žmogaus statuso. Tai T.Budrikis sakė pajutęs ir „savo kailiu“, kuomet baigęs mokslus grįžo į gimtinę.

Jei tokie žmonės galėtų gauti kokią lengvatinę paramą, kaip jauni specialistai verslo pradžiai, jie tikrai noriau grįžtų į regioną.
Svečiai sutiko, kad tokią idėją verta svarstyti ministerijos lygiu.

Vėliau svečiai nuvyko į Šilutės jaunimo erdvę, kur juos sutiko apie porą dešimčių jaunų žmonių. Vyko diskusija apie tai, kaip galima būtų skatinti jaunų žmonių veiklumą ir verslumą, jaunimui palankią infrastruktūrą bei savanorišką veiklą. E.Bingelis ir J.Laniauskas taip pat pagyrė šilutiškių jaunimo erdvę, kuri, beje, įrengta dalinai už Jaunimo reikalų departamento lėšas. Anot svečių, tai jauki vieta, kurioje jauniems žmonėms turi būti malonu bendrauti ir leisti laisvalaikį.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt