Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Kova su kovais: žmonės pyksta, o paukščiai sparčiai nyksta

Image - Kova su kovais: žmonės pyksta, o paukščiai  sparčiai nyksta

  „Baisu, kas darosi mūsų parke, jį užkariavo kovai. Jeigu prieš 5 metus miestelyje buvo gal apie 30 kovų lizdų, dabar visas parkas jų užkariautas, kovai keliasi ir į Taikos bei

Trečiadienis, 17 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

Image - Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

  Antrą dieną po Savivaldybės mero rinkimų pralaimėjusioji pretendentė Sandra Tamašauskienė kartu su savo Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS LKDP, konservatoriai) bei Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio politikais surengė spaudos

Pirmadienis, 25 kovas Komentarai (0)

Problema

Atėjus pavasariui į darbą išėjo ir darbštuoliai statybininkai - bebrai

Image -  Atėjus pavasariui  į darbą išėjo  ir darbštuoliai  statybininkai - bebrai

Slūgstant pasario potvynio vandenims, rajone išryškėjo pasėlių vietos, kurias nuolat semia dirbtinės vandens saugyklos - bebrų užtvankos. Ūkininkams šie gyvūnai padaro nemažai žalos tiek pasėliuose, tiek ganyklose ar miškuose. Jų

Šeštadienis, 20 Balandis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Uždaroma viena iš trijų „Maxima“ parduotuvių

Image - Uždaroma viena iš trijų „Maxima“ parduotuvių

Kiek daugiau nei po savaitės – balandžio 29 dieną uždaroma viena iš trijų Šilutės „Maxima“

Pirmadienis, 22 Balandis Komentarai (3)

Seniūnijose

Bikavėnuose protmūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

Image - Bikavėnuose protmūšis  „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

  Bikavėnuose, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre vyko nuotaikingas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuotas protų mūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“, vykdytas pagal projektą „Bibliotekos sociumas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos

Sekmadienis, 31 kovas Komentarai (0)

BENETIS EDVARDAS_DSC_1062Vieni šilutiškiai nustebo, kiti ir ne, kai vasaros pradžioje Edmundas Benetis buvo atleistas iš Šilutės rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiojo specialisto - Savivaldybės vyriausiojo architekto pareigų. Tačiau Regionų apygardos administracinis teismas neseniai tokį sprendimą pripažino neteisėtu.

Žada prisiteisti ir bylinėjimosi išlaidas

E.Benetis iš savivaldybės vyriausiojo specialisto - Savivaldybės vyriausiojo architekto pareigų buvo atleistas už šiurkštų Lietuvos Respublikos Valstybės tarnybos įstatymo pažeidimą, savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio 2018 m. gegužės 28 d. įsakymu.
Pagrindo skirti E.Benečiui griežčiausią tarnybinę nuobaudą S.Šepučiui suteikė Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisijos išvada, kad E.Benetis, eidamas savivaldybės vyriausiojo architekto pareigas, viršijo jam suteiktus įgaliojimus, kai šių metų               

balandžio 3 d. parengė, pasirašė ir išsiuntė Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritoriniam padaliniui raštą dėl prekybos paskirties pastato Tilžės g. 22, Šilutėje statybos projekto specialiųjų paveldosaugos reikalavimų pakeitimo.

Regionų apygardos teismas E.Benečio atleidimą iš pareigų pripažino neteisėtu ir panaikino S.Šepučio 2018 m. gegužės 28 d. įsakymą. E.Benečiui iš Šilutės rajono savivaldybės administracijos priteista 2800 eurų už priverstinės pravaikštos laiką nuo 2018 m. gegužės 28 d. iki rugpjūčio 12 d.
Šis sprendimas per vieną mėnesį gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Beje, E.Benetis žada prisiteisti iš Šilutės savivaldybės ir bylinėjimosi išlaidas.

Tyrimo komisiją pavadino „tautos didvyriais“

E.Benetis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Šilutės savivaldybės administracijoje jis dirbo 8 metus. Atleistas iš darbo jis neturėjo galimybės tinkamai atsisveikinti su stipriu savivaldybės administracijos kolektyvu, skyriaus moterimis. Jam norėtųsi paspausti kiekvienam ranką ir padėkoti už gero darbo gražius metus.

Žinoma, vargu ar jam norėtųsi spausti ranką Tarnybinio nusižengimo tyrimo 5 narių komisijai: Arvydui Bielskiui, Daliai Bernotienei, Viktorui Bičkauskui, Sonatai Šertvytienei ir Virgilijui Pozingiui. Pasak E.Benečio, pastarieji asmenys puikiai atitinka frazę „Tauta turi žinoti savo didvyrius“.

„Labai gaila, bet komisija tiesiog įvykdė savivaldybės administracijos vadovo nurodymą - skirti tarnybinę nuobaudą. Jeigu būtų tyrę situaciją, būtų išsiaiškinę tiesą, ir kad aš tik ištaisiau klaidas. Tais pataisytais dokumentais vadovaujamasi ir dabar vykdant statybas“, - sakė E.Benetis.

Regionų apygardos administracinio teismo komisijos narių nuomonė neįtikino. Klaipėdos rūmų teisėjas Remigijus Arminas, išnagrinėjęs administracinę bylą nustatė, kad V.Pozingio vadovaujama komisija E.Benečio tarnybinį nusižengimą vertino nesilaikydama teisinio reglamentavimo: tyrimo išvados tiek turinio, tiek formos prasme yra formalaus pobūdžio, jose nėra nustatytos visos Valstybės tarnybos įstatyme nurodytos aplinkybės, nėra atliktas teisinis vertinimas, išvados parengtos pačiai komisijai neatlikus jokio savarankiško tyrimo ir kt.

Į darbą nebegrįš

E.Benetis į darbą Šilutės savivaldybėje jau nebesugrįš. Jam ir priverstinės pravaikštos kompensacija yra priteista tik iki rugpjūčio 12 d. Būtent šią dieną E.Benetis pavadino „tikriausio amžiaus diena“, nes tądien jam sukako 65 m.

Tokio amžiaus žmogui darbdavys galėjo pasiūlyti pratęsti darbo sutartį dar trejiems metams. Tačiau tokio pasiūlymo nebuvo, ir E.Benetis yra užtarnautame poilsyje.

Savivaldybės admnistracijos direktorius S.Šeputis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad E.Benetis nežinia dėl kokių priežasčių pažeidinėjo raštų siuntinėjimo tvarkas. Pasak S.Šepučio, yra E.Benečio raštų, siųstų net ir ministrams su pamokymais kaip jiems dirbti. Atleidimo metu E.Benečiui buvo pasiūlyta atleisti jį su dviejų mėnesių išeitine kompensacija gera valia. Jis nesutiko.

„Dabar teismas nusprendė, kad atleidome jį neteisėtai. Ką gi, teismo sprendimo neskųsime“, - sakė S.Šeputis.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt