Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

Image - Priminimas medžiotojams: medžiojamuosius gyvūnus privalu apskaityti

  Aplinkos ministerija primena medžiotojams, kad jie privalo, kaip pareigoja Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės, vieną kartą per medžioklės sezoną (sausio-kovo mėn.) atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege. Šios apskaitos

Pirmadienis, 14 Sausis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Startuoja savivaldos rinkimai

Image - Startuoja savivaldos rinkimai

   Praėjusiųjų metų gruodžio 28 d. baigėsi visų pretendentų į Savivaldybės tarybos narius ir į mero postą registracijos

Ketvirtadienis, 10 Sausis Komentarai (0)

Problema

Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

Image - Kovoje su šiukšlintojais naujas ginklas – iš garažų dingo konteineriai

  Padangos, unitazai, stiklai, gelžgaliai, plastiko ir statybinės atliekos, baldai, manekenų dalys ar sodo skulptūros, netgi obuoliai - visą šį „turtą“ kai kurie šilutiškiai daug metų vežė ir palikdavo šalia konteinerių

Antradienis, 15 Sausis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

Image - Laisvės gynėjus pamariškiai pagerbė atminimo liepsnelėmis, laužais, trispalviu kryžiumi

  Mokyklų ir įstaigų languose sužibusios atminimo žvakelės; Sausio 13-osios atminimo laužai ir trispalvis kryžius Traksėdžiuose; šv. mišios ir koncertas Šilutėje; automobilių slalomo varžybos Sausio 13-osios taurei laimėti Armalėnų aerodrome, jaunimo

Trečiadienis, 16 Sausis Komentarai (0)

Seniūnijose

Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

Image - Liūdna žiūrėti, ką chuliganai padarė miestelio eglei

„Po švenčių daugeliui nelengva, taip ir šiai eglutei Saugose“, – po Šv. Kalėdų socialiniame tinkle atsirado toks įrašas ir nuotrauka, kad eglutė pavojingai pasvirusi. Jau ryte šią kuklią žaliaskarę Saugų seniūnijos

Šeštadienis, 29 Gruodis Komentarai (0)

BENETIS EDVARDAS_DSC_1062Vieni šilutiškiai nustebo, kiti ir ne, kai vasaros pradžioje Edmundas Benetis buvo atleistas iš Šilutės rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiojo specialisto - Savivaldybės vyriausiojo architekto pareigų. Tačiau Regionų apygardos administracinis teismas neseniai tokį sprendimą pripažino neteisėtu.

Žada prisiteisti ir bylinėjimosi išlaidas

E.Benetis iš savivaldybės vyriausiojo specialisto - Savivaldybės vyriausiojo architekto pareigų buvo atleistas už šiurkštų Lietuvos Respublikos Valstybės tarnybos įstatymo pažeidimą, savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio 2018 m. gegužės 28 d. įsakymu.
Pagrindo skirti E.Benečiui griežčiausią tarnybinę nuobaudą S.Šepučiui suteikė Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisijos išvada, kad E.Benetis, eidamas savivaldybės vyriausiojo architekto pareigas, viršijo jam suteiktus įgaliojimus, kai šių metų               

balandžio 3 d. parengė, pasirašė ir išsiuntė Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritoriniam padaliniui raštą dėl prekybos paskirties pastato Tilžės g. 22, Šilutėje statybos projekto specialiųjų paveldosaugos reikalavimų pakeitimo.

Regionų apygardos teismas E.Benečio atleidimą iš pareigų pripažino neteisėtu ir panaikino S.Šepučio 2018 m. gegužės 28 d. įsakymą. E.Benečiui iš Šilutės rajono savivaldybės administracijos priteista 2800 eurų už priverstinės pravaikštos laiką nuo 2018 m. gegužės 28 d. iki rugpjūčio 12 d.
Šis sprendimas per vieną mėnesį gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Beje, E.Benetis žada prisiteisti iš Šilutės savivaldybės ir bylinėjimosi išlaidas.

Tyrimo komisiją pavadino „tautos didvyriais“

E.Benetis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Šilutės savivaldybės administracijoje jis dirbo 8 metus. Atleistas iš darbo jis neturėjo galimybės tinkamai atsisveikinti su stipriu savivaldybės administracijos kolektyvu, skyriaus moterimis. Jam norėtųsi paspausti kiekvienam ranką ir padėkoti už gero darbo gražius metus.

Žinoma, vargu ar jam norėtųsi spausti ranką Tarnybinio nusižengimo tyrimo 5 narių komisijai: Arvydui Bielskiui, Daliai Bernotienei, Viktorui Bičkauskui, Sonatai Šertvytienei ir Virgilijui Pozingiui. Pasak E.Benečio, pastarieji asmenys puikiai atitinka frazę „Tauta turi žinoti savo didvyrius“.

„Labai gaila, bet komisija tiesiog įvykdė savivaldybės administracijos vadovo nurodymą - skirti tarnybinę nuobaudą. Jeigu būtų tyrę situaciją, būtų išsiaiškinę tiesą, ir kad aš tik ištaisiau klaidas. Tais pataisytais dokumentais vadovaujamasi ir dabar vykdant statybas“, - sakė E.Benetis.

Regionų apygardos administracinio teismo komisijos narių nuomonė neįtikino. Klaipėdos rūmų teisėjas Remigijus Arminas, išnagrinėjęs administracinę bylą nustatė, kad V.Pozingio vadovaujama komisija E.Benečio tarnybinį nusižengimą vertino nesilaikydama teisinio reglamentavimo: tyrimo išvados tiek turinio, tiek formos prasme yra formalaus pobūdžio, jose nėra nustatytos visos Valstybės tarnybos įstatyme nurodytos aplinkybės, nėra atliktas teisinis vertinimas, išvados parengtos pačiai komisijai neatlikus jokio savarankiško tyrimo ir kt.

Į darbą nebegrįš

E.Benetis į darbą Šilutės savivaldybėje jau nebesugrįš. Jam ir priverstinės pravaikštos kompensacija yra priteista tik iki rugpjūčio 12 d. Būtent šią dieną E.Benetis pavadino „tikriausio amžiaus diena“, nes tądien jam sukako 65 m.

Tokio amžiaus žmogui darbdavys galėjo pasiūlyti pratęsti darbo sutartį dar trejiems metams. Tačiau tokio pasiūlymo nebuvo, ir E.Benetis yra užtarnautame poilsyje.

Savivaldybės admnistracijos direktorius S.Šeputis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad E.Benetis nežinia dėl kokių priežasčių pažeidinėjo raštų siuntinėjimo tvarkas. Pasak S.Šepučio, yra E.Benečio raštų, siųstų net ir ministrams su pamokymais kaip jiems dirbti. Atleidimo metu E.Benečiui buvo pasiūlyta atleisti jį su dviejų mėnesių išeitine kompensacija gera valia. Jis nesutiko.

„Dabar teismas nusprendė, kad atleidome jį neteisėtai. Ką gi, teismo sprendimo neskųsime“, - sakė S.Šeputis.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt