Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

Image - Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

  Šilutėje lankėsi Aplinkos apsaugos viceministrės Rasa Vaitkevičiūtė ir Justina Grigaravičienė. Susitikime su savivaldybės vadovais bei administracijos specialistais kalbėta apie potvynio valdymo priemones. Pasak J. Grigaravičienės, su Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Žalgirių gyventojai nerimauja: ar Savivaldybė pasotino tik pažadais?

Image - Žalgirių gyventojai nerimauja:  ar Savivaldybė pasotino tik pažadais?

Prieš tris savaites Savivaldybės pagalbos šaukęsi ir pažadų nepalikti nelaimėje sulaukę potvynių vandenų kasmet semiamo Žalgirių kaimo Šilinės gatvės gyventojai vėl nerimauja. Jų nerimo priežastis – kelio į Rusnę rekonstrukcija,

Penktadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės policijos kieme - du nauji „VW Caddy“

Image - Šilutės policijos kieme - du nauji „VW Caddy“

Šilutės policijos komisariato kieme jau savaitę stovi du naujutelaičiai automobiliai „VW Caddy“ – dalis visos Lietuvos policijos automobilių parką papildžiusių naujų transporto priemonių. Dabar Šilutės policija turi 9 tarnybinius automobilius

Pirmadienis, 18 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

 

MERAS V_LAURINAITIS_1Šilutės savivaldybės žmonių tiesioginiuose rinkimuose išrinktas meras Vytautas Laurinaitis visus sveikina su artėjančiais Naujaisiais 2019 metais. V. Laurinaitis gerai žino, kad šių metų pabaiga yra ir 8-osios kadencijos savivaldybės politikų veiklos pabaigos pradžia, - juk 2019 metų kovo 3 dieną vyks 9– osios kadencijos savivaldos rinkimai.

Todėl dabar yra pats laikas pakalbėti apie 8 - osios kadencijos Savivaldybės tarybos ir administracijos nuveiktus darbus, ir tuos projektus, kurie yra pradėti, o įgyvendinti bus 2019 metais, nes jau yra patvirtinti ir suplanuoti Valstybės investicijose.

Tvirta ir kompetentinga valdžios komanda

Pradėdamas kalbėti apie Savivaldybės tarybos ir administracijos atliktus darbus V. Laurinaitis pirmiausia pažymėjo, kad visą kadenciją turėjo tikrai tvirtą valdančiosios koalicijos komandą. Partijos Tvarka ir teisingumas, Lietuvos socialdemokratų, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei VRK „Už žmonių valdžią” politikai sudarė tvirtą valdančiąją koaliciją.

Tarybos mažumos politikų grupė – 8 savivaldybės tarybos nariai iš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, liberalų ir laisvas nuo partijų politikas - nepajėgė sukurti pranašesnės politikos koalicijos, kad įveiktų valdančiosios koalicijos vienybę.
Pasak savivaldybės mero V. Laurinaičio, jam ,kartu su administracijos direktoriumi Sigitu Šepučiu, per pirmuosius du veiklos metus pavyko sumažinti savivaldybės skolas, ir taip rasti papildomų lėšų naujiems projektams. Šilutės savivaldybės įmonės kelerius metus nebeturi skolų paslaugų teikėjoms - Savivaldybės bendrovėms: „Šilutės šilumos tinklai”, Šilutės vandenys” ir „Šilutės autobusų parkas”.

„Visi Savivaldybės politikai gali didžiuotis tokiu rezultatu, nes to nebuvo nė vienoje Tarybos kadencijoje”, - sakė V. Laurinaitis.

Sparčiai auga darželinukų skaičius

Per ketverius metus Šilutės savivaldybės Tarybos sprendimais buvo atidarytos 22 vaikų ikimokyklinio ugdymo grupės mieste ir seniūnijose. Iš jų šiemet - net 11 grupių. Toks rezultatas, pasak mero, yra ypač sveikintinas. Iš savivaldybės biudžeto tokių grupių atidarymai skirta apie 1 mln. Eur išlaidų, tačiau padidėjęs darželio grupių skaičius rodo, kad didėja vaikų gimstamumas ir, kad jų tėvai turi naujų darbo vietų.

Pasak V. Laurinaičio, Savivaldybės taryba jau iškart po Naujųjų metų šventės galimai atidarys dar dvi grupes vaikų darželyje „Gintarėlis”. O jeigu tokios paslaugos poreikis ir toliau didės, teks Šilutės mieste atidaryti ir septintąjį darželį, kuriam Šilutės savivaldybė saugo iki šiol neprivatizuotą pastatą Liepų gatvėje, kuriame prieš kelis dešimtmečius taip pat veikė vaikų darželis „Saulutė”.

Pažadai ir svajonės virsta tikrove

Šilutės savivaldybės taryboje jau daug metų buvo svajojama apie Šilutės autobusų parko teritorijos sutvarkymą. Savivaldybės vadovai prieš du metus aktyviai pradėjo paiešką investuotojų, kurie padėtų tokius darbus atlikti.

Tik prieš metus įvyko konkursas ir UAB „Projestos projektai” laimėjo konkursą iškelti „Šilutės autobusų parką” į kitą Šilutės miesto vietą, o laisvoje teritorijoje pastatyti naują Šilutės miesto autobusų stotį bei prekybos centrą.

Džiugu yra tai, kad jau sutvarkytas nuo gūdžių sovietmečio laikų užterštas buvęs autobusų parko technikos kiemas ir pastatyti nauji pastatai, o savivaldybės biudžetui tai bemaž nieko nekainavo. Investuotojai ir jų klientas - prekybos centro savininkai - už atliktus darbus gaus savo nuosavybei tik 90 arų sklypą buvusio autobusų parko teritorijoje.

Nors tai ir ne Šilutės savivaldybės biudžeto objektas, tačiau tiek Savivaldybė, tiek Rusnės seniūnijos bendruomenė jau džiaugiasi ant kelio į Rusnę statoma estakada. Dabar jau vyksta baigiamieji statinio darbai, o gegužės mėnesį estakada tikrai bus priduota naudojimui. Šios statybos rusniškiai laukė kelis dešimtmečius. Savivaldybė be jokių skrupulų palaikė rusniškių lūkesčius, o meras V. Laurinaitis nupjovė pirmąjį medį iš tų, kurie augo šalia suplanuoto rekonstruoti kelio. „Jeigu būtume palikę senuosius medžius, kelias link Rusnės ir estakados negalėtų būti platesnis, ir šalia jo nebūtų įrengtas dviratininkų takas”, - akcentuoja V. Laurinaitis.

Nemažai darbų bus baigti 2019 m.

Galima džiaugtis, kad Valstybės investicijų fondas jau paskyrė 1,1 mln. Eur daugiafunkcinio sporto centro statybai Rusnės gatvėje, Šilutėje. Pridėjus dar 1 mln. Eur Šilutės savivaldybės biudžeto lėšų, 2019 metais bus atlikta nemažai konkrečių darbų. Projektas padalintas į dvi dalis ir jame pirmiausia bus pradėtas statyti 25 metrų ilgio ir 4 takų baseinas, kitų sporto šakų pastato dalis. O kita dalis - arena, skirta renginiams ir krepšinio varžyboms bus pradėta vėliau.

Šiemet pradėti realūs darbai renovuojant Šilokarčemos kvartalą, centrinės Lietuvininkų ir Tilžės gatvės želdinių atnaujinimo darbai. Jau viskas yra paruošta, kad darbų vykdytojai pradėtų rekonstruoti ir Lauko, Miško, M. Jankaus ir K. Kalinausko gatves.
Ramučių gatvę rekonstruos VĮ „Regiono kelių” įmonė, o šalia jos suplanuotą pėsčiųjų taką savivaldybė yra įsipareigojusi nutiesti savo lėšomis.

Šilutės kultūros ir pramogų centras galėjo būti pradėtas rekonstruoti prieš dvejus metus. Kultūros ministerija šio objekto rekonstrukcijai jau yra paskyrusi finansavimą. Darbų pradžią trukdo Valstybės biurokratija – jau bemaž du metus vykdomos projekto patikros, o galiausiai darbus sutrukdė ir projekto vykdytojų nesveika konkurencija, kuri persikėlė į teismus.

Tik su apgailestavimu, pasak V. Laurinaičio, galime prisiminti kelerius metus minimą perspektyvų projektą statyti apžvalgos bokštą vaizdingo Kuršių marių ir Atmatos upės žiočių pakraštyje. Aplinkos apsaugos ministerijos Saugomų teritorijų direkcijos direktorius Albinas Stanislovaitis niekaip negali paaiškinti, kodėl nepradedami apžvalgos bokšto projektavimo darbai. Yra žinoma, kad viešasis darbų pirkimo konkursas skelbiamas jau antrą kartą. Šilutės savivaldybė, pasak V. Laurinaičio, kiek įmanydama yra pradėjusi tvarkyti Atmatos upės pakraštyje nuo senų laikų esančią prieigą. Tačiau meras nebesitiki, kad kitais metais apžvalgos bokštas bus pradėtas statyti. Geriausiu atveju, bus tik parengtas projektas.

Išvardijęs darbus, kuriuos planavo ir įgyvendino Šilutės savivaldybės 8 kadencijos tarybos politikai ir savivaldybės administracija, V. Laurinaitis sakė, kad ši politikų kadencija buvo sėkminga. Jis sveikina visus savivaldybės gyventojus su Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais, ir linki visiems pačios geriausios sėkmės.

Komentarai  

 
#4 Super meras 2019-01-03 22:22
Šaunus žmogus, nors vienas grąžina mūsų kraštą, stengiasi dėl jo, o ne sėdi metų metus ir nieko nepadaro, nes kišenės pilnos.
 
 
#3 Neprošalumas... 2018-12-31 15:08
Grinčo asmens kodas atstoja užsakymo nuomerą.
 
 
#2 Šališkumas.... 2018-12-31 00:12
Kur užsakymo numeris po straipsniu? :)
 
 
#1 Nepokeliui 2018-12-30 16:09
šitiekos pridirpta- viso už 8 Eu.rus:
https://www.silutesetazinios.lt/92757/alfa-lt-pristato-%E2%80%9Emetu-mero%E2%80%9C-rinkimai/
https://www.silutesetazinios.lt/97639/patvirtinta-vytautas-laurinaitis-%E2%80%93-tikras-meras-video/
https://www.silokarcema.lt/naujiena/10561_teismas-priverte-policija-nubausti-mera.html
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt