Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Kova su kovais: žmonės pyksta, o paukščiai sparčiai nyksta

Image - Kova su kovais: žmonės pyksta, o paukščiai  sparčiai nyksta

  „Baisu, kas darosi mūsų parke, jį užkariavo kovai. Jeigu prieš 5 metus miestelyje buvo gal apie 30 kovų lizdų, dabar visas parkas jų užkariautas, kovai keliasi ir į Taikos bei

Trečiadienis, 17 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

Image - Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

  Antrą dieną po Savivaldybės mero rinkimų pralaimėjusioji pretendentė Sandra Tamašauskienė kartu su savo Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS LKDP, konservatoriai) bei Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio politikais surengė spaudos

Pirmadienis, 25 kovas Komentarai (0)

Problema

Atėjus pavasariui į darbą išėjo ir darbštuoliai statybininkai - bebrai

Image -  Atėjus pavasariui  į darbą išėjo  ir darbštuoliai  statybininkai - bebrai

Slūgstant pasario potvynio vandenims, rajone išryškėjo pasėlių vietos, kurias nuolat semia dirbtinės vandens saugyklos - bebrų užtvankos. Ūkininkams šie gyvūnai padaro nemažai žalos tiek pasėliuose, tiek ganyklose ar miškuose. Jų

Šeštadienis, 20 Balandis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Uždaroma viena iš trijų „Maxima“ parduotuvių

Image - Uždaroma viena iš trijų „Maxima“ parduotuvių

Kiek daugiau nei po savaitės – balandžio 29 dieną uždaroma viena iš trijų Šilutės „Maxima“

Pirmadienis, 22 Balandis Komentarai (3)

Seniūnijose

Bikavėnuose protmūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

Image - Bikavėnuose protmūšis  „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

  Bikavėnuose, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre vyko nuotaikingas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuotas protų mūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“, vykdytas pagal projektą „Bibliotekos sociumas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos

Sekmadienis, 31 kovas Komentarai (0)

 

MERAS V_LAURINAITIS_1Šilutės savivaldybės žmonių tiesioginiuose rinkimuose išrinktas meras Vytautas Laurinaitis visus sveikina su artėjančiais Naujaisiais 2019 metais. V. Laurinaitis gerai žino, kad šių metų pabaiga yra ir 8-osios kadencijos savivaldybės politikų veiklos pabaigos pradžia, - juk 2019 metų kovo 3 dieną vyks 9– osios kadencijos savivaldos rinkimai.

Todėl dabar yra pats laikas pakalbėti apie 8 - osios kadencijos Savivaldybės tarybos ir administracijos nuveiktus darbus, ir tuos projektus, kurie yra pradėti, o įgyvendinti bus 2019 metais, nes jau yra patvirtinti ir suplanuoti Valstybės investicijose.

Tvirta ir kompetentinga valdžios komanda

Pradėdamas kalbėti apie Savivaldybės tarybos ir administracijos atliktus darbus V. Laurinaitis pirmiausia pažymėjo, kad visą kadenciją turėjo tikrai tvirtą valdančiosios koalicijos komandą. Partijos Tvarka ir teisingumas, Lietuvos socialdemokratų, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei VRK „Už žmonių valdžią” politikai sudarė tvirtą valdančiąją koaliciją.

Tarybos mažumos politikų grupė – 8 savivaldybės tarybos nariai iš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, liberalų ir laisvas nuo partijų politikas - nepajėgė sukurti pranašesnės politikos koalicijos, kad įveiktų valdančiosios koalicijos vienybę.
Pasak savivaldybės mero V. Laurinaičio, jam ,kartu su administracijos direktoriumi Sigitu Šepučiu, per pirmuosius du veiklos metus pavyko sumažinti savivaldybės skolas, ir taip rasti papildomų lėšų naujiems projektams. Šilutės savivaldybės įmonės kelerius metus nebeturi skolų paslaugų teikėjoms - Savivaldybės bendrovėms: „Šilutės šilumos tinklai”, Šilutės vandenys” ir „Šilutės autobusų parkas”.

„Visi Savivaldybės politikai gali didžiuotis tokiu rezultatu, nes to nebuvo nė vienoje Tarybos kadencijoje”, - sakė V. Laurinaitis.

Sparčiai auga darželinukų skaičius

Per ketverius metus Šilutės savivaldybės Tarybos sprendimais buvo atidarytos 22 vaikų ikimokyklinio ugdymo grupės mieste ir seniūnijose. Iš jų šiemet - net 11 grupių. Toks rezultatas, pasak mero, yra ypač sveikintinas. Iš savivaldybės biudžeto tokių grupių atidarymai skirta apie 1 mln. Eur išlaidų, tačiau padidėjęs darželio grupių skaičius rodo, kad didėja vaikų gimstamumas ir, kad jų tėvai turi naujų darbo vietų.

Pasak V. Laurinaičio, Savivaldybės taryba jau iškart po Naujųjų metų šventės galimai atidarys dar dvi grupes vaikų darželyje „Gintarėlis”. O jeigu tokios paslaugos poreikis ir toliau didės, teks Šilutės mieste atidaryti ir septintąjį darželį, kuriam Šilutės savivaldybė saugo iki šiol neprivatizuotą pastatą Liepų gatvėje, kuriame prieš kelis dešimtmečius taip pat veikė vaikų darželis „Saulutė”.

Pažadai ir svajonės virsta tikrove

Šilutės savivaldybės taryboje jau daug metų buvo svajojama apie Šilutės autobusų parko teritorijos sutvarkymą. Savivaldybės vadovai prieš du metus aktyviai pradėjo paiešką investuotojų, kurie padėtų tokius darbus atlikti.

Tik prieš metus įvyko konkursas ir UAB „Projestos projektai” laimėjo konkursą iškelti „Šilutės autobusų parką” į kitą Šilutės miesto vietą, o laisvoje teritorijoje pastatyti naują Šilutės miesto autobusų stotį bei prekybos centrą.

Džiugu yra tai, kad jau sutvarkytas nuo gūdžių sovietmečio laikų užterštas buvęs autobusų parko technikos kiemas ir pastatyti nauji pastatai, o savivaldybės biudžetui tai bemaž nieko nekainavo. Investuotojai ir jų klientas - prekybos centro savininkai - už atliktus darbus gaus savo nuosavybei tik 90 arų sklypą buvusio autobusų parko teritorijoje.

Nors tai ir ne Šilutės savivaldybės biudžeto objektas, tačiau tiek Savivaldybė, tiek Rusnės seniūnijos bendruomenė jau džiaugiasi ant kelio į Rusnę statoma estakada. Dabar jau vyksta baigiamieji statinio darbai, o gegužės mėnesį estakada tikrai bus priduota naudojimui. Šios statybos rusniškiai laukė kelis dešimtmečius. Savivaldybė be jokių skrupulų palaikė rusniškių lūkesčius, o meras V. Laurinaitis nupjovė pirmąjį medį iš tų, kurie augo šalia suplanuoto rekonstruoti kelio. „Jeigu būtume palikę senuosius medžius, kelias link Rusnės ir estakados negalėtų būti platesnis, ir šalia jo nebūtų įrengtas dviratininkų takas”, - akcentuoja V. Laurinaitis.

Nemažai darbų bus baigti 2019 m.

Galima džiaugtis, kad Valstybės investicijų fondas jau paskyrė 1,1 mln. Eur daugiafunkcinio sporto centro statybai Rusnės gatvėje, Šilutėje. Pridėjus dar 1 mln. Eur Šilutės savivaldybės biudžeto lėšų, 2019 metais bus atlikta nemažai konkrečių darbų. Projektas padalintas į dvi dalis ir jame pirmiausia bus pradėtas statyti 25 metrų ilgio ir 4 takų baseinas, kitų sporto šakų pastato dalis. O kita dalis - arena, skirta renginiams ir krepšinio varžyboms bus pradėta vėliau.

Šiemet pradėti realūs darbai renovuojant Šilokarčemos kvartalą, centrinės Lietuvininkų ir Tilžės gatvės želdinių atnaujinimo darbai. Jau viskas yra paruošta, kad darbų vykdytojai pradėtų rekonstruoti ir Lauko, Miško, M. Jankaus ir K. Kalinausko gatves.
Ramučių gatvę rekonstruos VĮ „Regiono kelių” įmonė, o šalia jos suplanuotą pėsčiųjų taką savivaldybė yra įsipareigojusi nutiesti savo lėšomis.

Šilutės kultūros ir pramogų centras galėjo būti pradėtas rekonstruoti prieš dvejus metus. Kultūros ministerija šio objekto rekonstrukcijai jau yra paskyrusi finansavimą. Darbų pradžią trukdo Valstybės biurokratija – jau bemaž du metus vykdomos projekto patikros, o galiausiai darbus sutrukdė ir projekto vykdytojų nesveika konkurencija, kuri persikėlė į teismus.

Tik su apgailestavimu, pasak V. Laurinaičio, galime prisiminti kelerius metus minimą perspektyvų projektą statyti apžvalgos bokštą vaizdingo Kuršių marių ir Atmatos upės žiočių pakraštyje. Aplinkos apsaugos ministerijos Saugomų teritorijų direkcijos direktorius Albinas Stanislovaitis niekaip negali paaiškinti, kodėl nepradedami apžvalgos bokšto projektavimo darbai. Yra žinoma, kad viešasis darbų pirkimo konkursas skelbiamas jau antrą kartą. Šilutės savivaldybė, pasak V. Laurinaičio, kiek įmanydama yra pradėjusi tvarkyti Atmatos upės pakraštyje nuo senų laikų esančią prieigą. Tačiau meras nebesitiki, kad kitais metais apžvalgos bokštas bus pradėtas statyti. Geriausiu atveju, bus tik parengtas projektas.

Išvardijęs darbus, kuriuos planavo ir įgyvendino Šilutės savivaldybės 8 kadencijos tarybos politikai ir savivaldybės administracija, V. Laurinaitis sakė, kad ši politikų kadencija buvo sėkminga. Jis sveikina visus savivaldybės gyventojus su Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais, ir linki visiems pačios geriausios sėkmės.

Komentarai  

 
#4 Super meras 2019-01-03 23:22
Šaunus žmogus, nors vienas grąžina mūsų kraštą, stengiasi dėl jo, o ne sėdi metų metus ir nieko nepadaro, nes kišenės pilnos.
 
 
#3 Neprošalumas... 2018-12-31 16:08
Grinčo asmens kodas atstoja užsakymo nuomerą.
 
 
#2 Šališkumas.... 2018-12-31 01:12
Kur užsakymo numeris po straipsniu? :)
 
 
#1 Nepokeliui 2018-12-30 17:09
šitiekos pridirpta- viso už 8 Eu.rus:
https://www.silutesetazinios.lt/92757/alfa-lt-pristato-%E2%80%9Emetu-mero%E2%80%9C-rinkimai/
https://www.silutesetazinios.lt/97639/patvirtinta-vytautas-laurinaitis-%E2%80%93-tikras-meras-video/
https://www.silokarcema.lt/naujiena/10561_teismas-priverte-policija-nubausti-mera.html
 
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt