Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Potvynis jau skalauja Pamarį

Image - Potvynis jau skalauja Pamarį

  Oho, kokia pakilusi! - kiekvieną kartą nustembi eidamas pro Šyšos upę, kurios vandens lygis, atrodo, „auga“ akyse. Ketvirtadienio rytą pirmosios vandens balos pasirodė ir ant laikinojo kelio į Rusnę, šalia

Penktadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

Image - Opozicijos politikai pyksta ant mero ir jaučiasi neįvertinti

  Sausio 31 d. įvyko galimai priešpaskutinis šios kadencijos Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame pliūpsnį pagiežos ant mero Vytauto Laurinaičio išpylė trys opozicijos lyderiai. Vienas iš jų atsiprašinėjo visų Savivaldybės politikų už

Sekmadienis, 10 Vasaris Komentarai (0)

Problema

Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

Image - Benamių bėdžių žiema: slepiasi ligoninėje, glaudžiasi nakvynės namuose, sėdi ant šaligatvių

  Paspaudus nemažam minusui, supamės į šilčiausius kailius, ir kur tik įmanoma, stengiamės nuvykti automobiliu. Ir medikai nepataria žvarbiu oru kišti nosies į lauką - tik esant būtinybei. Tačiau benamiai tokios

Antradienis, 5 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Laikas parodė – gyventojai renkasi poilsį, o ne šluotą

Image - Laikas parodė –  gyventojai renkasi poilsį,  o ne šluotą

  Jau pusantrų metų daugiabučių namų kiemų teritorijas prižiūrinti bendrovė „Šilutės būstas“ išvadavo gyventojus nuo tvarkymosi rūpesčių, o vietiniai pastebi, kad aplinka kiemuose tapo ženkliai švaresnė ir tvarkingesnė.Nuo 2018 metų rugpjūčio

Penktadienis, 15 Vasaris Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugiškiams rūpi keliai, bažnyčia ir vaikų žaidimo aikštelė

Image - Saugiškiams rūpi keliai, bažnyčia  ir vaikų žaidimo aikštelė

  Šilutės rajono savivaldybės vadovai, pradėję keliones po rajono seniūnijas, pristatyti gyventojams metinę savo veiklos ataskaitą, vasario 6-ąją atvyko ir į 3411 gyventojų turinčią Saugų seniūniją. Pirmą kartą susitikimas iš ankštų

Šeštadienis, 16 Vasaris Komentarai (0)

 

VANDENYS MARKVALDAS_2Televizijos programose dažnai girdima informacija apie rytinės Lietuvos savivaldybių vandenvietėse randamą vandenį su padidintu arseno kiekiu.

Tokių klausimų apie Šilutės savivaldybės žmonių vartojamo vandens švarumą gauna ir UAB „Šilutės vandenys„ direktorius Alfredas Markvaldas. Jo teigimu, bendrovės tiekiamas vanduo yra toks švarus, kad jį galima gerti tiesiog iš čiaupo ir nevirintą, o arseno mūsų rajono vandenyje nėra ir niekada nebuvo.

Bendrovėje dirba 108 darbuotojai, kurie daug padarė, kad turėtume saugų vandenį ir nuotekų valymą. Jau daugelį metų „Šilutės vandenų” nuotekų įrengimuose išvalytas vanduo yra švaresnis už Šyšos upės vandenį.

Darbuotojai brangina darbo vietas

Pasak A. Markvaldo, „Šilutės vandenys” turi tik 7 administracijos darbuotojus, 11 žmonių dirba abonentinėje tarnyboje, o visi kiti yra vandentvarkos ūkio aptarnavimo darbuotojai.

Bendrovė vertina savo žmonių darbą, todėl, pasak A. Markvaldo, jiems moka žymiai didesnį nei minimalų atlyginimą. Jo nuomone, gal ir todėl darbuotojai brangina savo darbo vietas. Įmonės kadrų kaita yra minimali, dažniausiai bendrovę palieka tik tie žmonės, kuriems sukanka pensinis amžius.

Klientų būtų daugiau

2016 metais „Šilutės vandenys” sudarė vandentvarkos ūkio specialų plėtros planą, kuriame užsibrėžta, kad per 5 metus bendrovės vamzdynais vanduo bus tiekiams 95 proc. namų ūkių, o 85 proc. būtų teikiama ir nuotekų valymo paslauga.

Taigi šiuo planu vadovaudamiesi ir dirba savivaldybės įmonės UAB „Šilutės vandenys” darbuotojai.

Šiuo metu bendrovė turi 13,8 tūkst. abonentų. Vanduo tiekiamas į 89 proc. visų rajono žmonių namus, o 79 proc. klientų naudojasi ir nuotekų valymo paslauga.

Nuotekų valymo paslauga, pasak A. Markvaldo, jau galėtų naudotis ir daugiau klientų. Visose rajono gyvenvietėse yra išvedžioti nauji nuotekų valymo vamzdynai, tačiau dalis sodiečių vengia prie jų prisijungti, ir vis dar naudojasi senomis asmeninėmis nuotekų talpomis. A. Markvaldo nuomone, nėra įstatymų, kuriais remiantis klientai būtų įpareigoti naudotis centralizuotomis nuotekų sistemomis.

Įgyvendintas svarbus projektas

Per pirmąjį 2018 metų pusmetį buvo baigtas buitinių nuotekų tinklų rekonstrukcijos projektas Tilžės, Lietuvininkų, Klaipėdos ir Pievų gatvėse. Rekonstruoti 2,233 km buitinių nuotekų tinklų, į kuriuos jau nebepatenka gruntinis vanduo. Tokio projekto naudą parodo Valymo įrengimų atliekamo darbo rezultatai. Anksčiau į valymo įrengimų rezervuarus per metus patekdavo 3,400 mln. kub. metrų nuotekų, dabar per 2018 metus nuotekų jau suplaukė trečdaliu mažiau - tik 2,021 mln. kub. metrų.

Per praėjusius metus rajone pastatyti ir 5 nuotekų valymo įrenginiai: Leitgiriuose, Gardame, Laučiuose, Tarvyduose ir Užliekniuose. Visiems darbams atlikti buvo gauta ES parama - 700 tūkst. Eur. Įmonei teko pridėti ir savo lėšų - 611 tūkst. Eur.

Šiuo metu Degučių gyvenvietėje vyksta naujų nuotekų tinklų bei nuotekų valymo įrenginių statyba, klojami 6,74 km vamzdynų. Degutiškiai lig šiol tokios paslaugos neturėjo. Darbai bus baigti šiemet.

Be to 2019 metais bus baigti Gardamo, Laučių, Vilkyčių, Rusnės ir Pagrynių gyvenviečių nuotekų tinklų plėtros projektai.

„Šilutės vandenų” direktorius A. Markvaldas džiaugiasi, kad per 2018 m. padaugėjo abonentų, nereikėjo mokėti baudų už aplinkos taršą ir metus įmonė baigė pelningai.

A. Markvaldas nenutylėjo ir jį liūdinančio fakto. Iki 2018 metų pabaigos bendrovė už suvartojamą elektros kilovatvalandę sumokėdavo tik 3,8 ct. Šiemet Centrinė perkančioji organizacija (CPO) nustatė, kad elektros energija UAB „Šilutės vandenims” bus tiekiama už 1 kilovatvalandę po 7,8 ct.

Šis faktas gali nulemti tai, kad gyventojams tiekiamas vanduo pabrangs 5 centais už 1 kub. metro tiekimą bei nuotekų valymą. Dabar Šilutės savivaldybės gyventojai už tokią paslaugą moka 2,75 Eur.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt