Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Kova su kovais: žmonės pyksta, o paukščiai sparčiai nyksta

Image - Kova su kovais: žmonės pyksta, o paukščiai  sparčiai nyksta

  „Baisu, kas darosi mūsų parke, jį užkariavo kovai. Jeigu prieš 5 metus miestelyje buvo gal apie 30 kovų lizdų, dabar visas parkas jų užkariautas, kovai keliasi ir į Taikos bei

Trečiadienis, 17 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

Image - Konservatoriai ir liberalai džiaugiasi pasiekimais, bet kai kurias detales nutyli

  Antrą dieną po Savivaldybės mero rinkimų pralaimėjusioji pretendentė Sandra Tamašauskienė kartu su savo Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS LKDP, konservatoriai) bei Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžio politikais surengė spaudos

Pirmadienis, 25 kovas Komentarai (0)

Problema

Atėjus pavasariui į darbą išėjo ir darbštuoliai statybininkai - bebrai

Image -  Atėjus pavasariui  į darbą išėjo  ir darbštuoliai  statybininkai - bebrai

Slūgstant pasario potvynio vandenims, rajone išryškėjo pasėlių vietos, kurias nuolat semia dirbtinės vandens saugyklos - bebrų užtvankos. Ūkininkams šie gyvūnai padaro nemažai žalos tiek pasėliuose, tiek ganyklose ar miškuose. Jų

Šeštadienis, 20 Balandis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Uždaroma viena iš trijų „Maxima“ parduotuvių

Image - Uždaroma viena iš trijų „Maxima“ parduotuvių

Kiek daugiau nei po savaitės – balandžio 29 dieną uždaroma viena iš trijų Šilutės „Maxima“

Pirmadienis, 22 Balandis Komentarai (3)

Seniūnijose

Bikavėnuose protmūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

Image - Bikavėnuose protmūšis  „Paimk iniciatyvą į savo rankas“

  Bikavėnuose, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre vyko nuotaikingas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuotas protų mūšis „Paimk iniciatyvą į savo rankas“, vykdytas pagal projektą „Bibliotekos sociumas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos

Sekmadienis, 31 kovas Komentarai (0)

 

VANDENYS MARKVALDAS_2Televizijos programose dažnai girdima informacija apie rytinės Lietuvos savivaldybių vandenvietėse randamą vandenį su padidintu arseno kiekiu.

Tokių klausimų apie Šilutės savivaldybės žmonių vartojamo vandens švarumą gauna ir UAB „Šilutės vandenys„ direktorius Alfredas Markvaldas. Jo teigimu, bendrovės tiekiamas vanduo yra toks švarus, kad jį galima gerti tiesiog iš čiaupo ir nevirintą, o arseno mūsų rajono vandenyje nėra ir niekada nebuvo.

Bendrovėje dirba 108 darbuotojai, kurie daug padarė, kad turėtume saugų vandenį ir nuotekų valymą. Jau daugelį metų „Šilutės vandenų” nuotekų įrengimuose išvalytas vanduo yra švaresnis už Šyšos upės vandenį.

Darbuotojai brangina darbo vietas

Pasak A. Markvaldo, „Šilutės vandenys” turi tik 7 administracijos darbuotojus, 11 žmonių dirba abonentinėje tarnyboje, o visi kiti yra vandentvarkos ūkio aptarnavimo darbuotojai.

Bendrovė vertina savo žmonių darbą, todėl, pasak A. Markvaldo, jiems moka žymiai didesnį nei minimalų atlyginimą. Jo nuomone, gal ir todėl darbuotojai brangina savo darbo vietas. Įmonės kadrų kaita yra minimali, dažniausiai bendrovę palieka tik tie žmonės, kuriems sukanka pensinis amžius.

Klientų būtų daugiau

2016 metais „Šilutės vandenys” sudarė vandentvarkos ūkio specialų plėtros planą, kuriame užsibrėžta, kad per 5 metus bendrovės vamzdynais vanduo bus tiekiams 95 proc. namų ūkių, o 85 proc. būtų teikiama ir nuotekų valymo paslauga.

Taigi šiuo planu vadovaudamiesi ir dirba savivaldybės įmonės UAB „Šilutės vandenys” darbuotojai.

Šiuo metu bendrovė turi 13,8 tūkst. abonentų. Vanduo tiekiamas į 89 proc. visų rajono žmonių namus, o 79 proc. klientų naudojasi ir nuotekų valymo paslauga.

Nuotekų valymo paslauga, pasak A. Markvaldo, jau galėtų naudotis ir daugiau klientų. Visose rajono gyvenvietėse yra išvedžioti nauji nuotekų valymo vamzdynai, tačiau dalis sodiečių vengia prie jų prisijungti, ir vis dar naudojasi senomis asmeninėmis nuotekų talpomis. A. Markvaldo nuomone, nėra įstatymų, kuriais remiantis klientai būtų įpareigoti naudotis centralizuotomis nuotekų sistemomis.

Įgyvendintas svarbus projektas

Per pirmąjį 2018 metų pusmetį buvo baigtas buitinių nuotekų tinklų rekonstrukcijos projektas Tilžės, Lietuvininkų, Klaipėdos ir Pievų gatvėse. Rekonstruoti 2,233 km buitinių nuotekų tinklų, į kuriuos jau nebepatenka gruntinis vanduo. Tokio projekto naudą parodo Valymo įrengimų atliekamo darbo rezultatai. Anksčiau į valymo įrengimų rezervuarus per metus patekdavo 3,400 mln. kub. metrų nuotekų, dabar per 2018 metus nuotekų jau suplaukė trečdaliu mažiau - tik 2,021 mln. kub. metrų.

Per praėjusius metus rajone pastatyti ir 5 nuotekų valymo įrenginiai: Leitgiriuose, Gardame, Laučiuose, Tarvyduose ir Užliekniuose. Visiems darbams atlikti buvo gauta ES parama - 700 tūkst. Eur. Įmonei teko pridėti ir savo lėšų - 611 tūkst. Eur.

Šiuo metu Degučių gyvenvietėje vyksta naujų nuotekų tinklų bei nuotekų valymo įrenginių statyba, klojami 6,74 km vamzdynų. Degutiškiai lig šiol tokios paslaugos neturėjo. Darbai bus baigti šiemet.

Be to 2019 metais bus baigti Gardamo, Laučių, Vilkyčių, Rusnės ir Pagrynių gyvenviečių nuotekų tinklų plėtros projektai.

„Šilutės vandenų” direktorius A. Markvaldas džiaugiasi, kad per 2018 m. padaugėjo abonentų, nereikėjo mokėti baudų už aplinkos taršą ir metus įmonė baigė pelningai.

A. Markvaldas nenutylėjo ir jį liūdinančio fakto. Iki 2018 metų pabaigos bendrovė už suvartojamą elektros kilovatvalandę sumokėdavo tik 3,8 ct. Šiemet Centrinė perkančioji organizacija (CPO) nustatė, kad elektros energija UAB „Šilutės vandenims” bus tiekiama už 1 kilovatvalandę po 7,8 ct.

Šis faktas gali nulemti tai, kad gyventojams tiekiamas vanduo pabrangs 5 centais už 1 kub. metro tiekimą bei nuotekų valymą. Dabar Šilutės savivaldybės gyventojai už tokią paslaugą moka 2,75 Eur.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt