Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Lietuvoje pasirodė retosios meldinės nendrinukės su specialiomis kuprinėlėmis

Image - Lietuvoje pasirodė retosios meldinės nendrinukės su specialiomis kuprinėlėmis

  Gegužės pradžioje ornitologams pavyko sugauti į pamarį grįžusias meldines nendrinukes, kurioms praėjusiais metais buvo uždėti į kuprinėles panašūs prietaisai – geolokatoriai. Juose sukaupta informacija padės nustatyti, kur žiemoja lietuviškos meldinės

Ketvirtadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Startavo Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitetas

Image - Startavo Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitetas

  Naujieji savivaldybės politikai ima valdžią, - taip galima pasakyti pabuvojus 9-ojo šaukimo Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto pirmajame posėdyje. Jo nariais Tarybos posėdyje buvo paskirti 9 politikai, jie atstovauja

Ketvirtadienis, 16 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Balkone uždarytas ir savo išmatas ėdęs šuo buvo įkalintas jau ne pirmą kartą

Image - Balkone uždarytas ir savo  išmatas ėdęs šuo buvo  įkalintas jau ne pirmą kartą

  Išsekęs šuo, gyvenantis savo išmatomis užterštame balkone Klaipėdoje, išgelbėtas gyvūno staugimo neapsikentusių kaimynų dėka. Šis šuns nepriežiūros atvejis pašiurpino ne tik daugiabučio kaimynus, bet ir kiekvieną, skaičiusį šią istoriją. Šiuo

Ketvirtadienis, 9 Gegužė Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutiškiai Prezidentu norėjo matyti G. Nausėdą arba S. Skvernelį

Image - Šilutiškiai Prezidentu norėjo matyti G. Nausėdą arba S. Skvernelį

  Sekmadienį pusė Šilutės rinkimų apygardos balsavimo teisę turinčių gyventojų dalyvavo rinkimuose – iš viso 18 046 žmonės. Už Gitaną Nausėdą balsavo 6518 (36,45 proc.) rinkimuose dalyvavusių Pamario krašto gyventojų, už

Trečiadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Image - Usėnų mokytojos grįžo iš Prancūzijos

Usėnų pagrindinė mokykla dalyvauja Europos Komisijos finansuojamame projekte Erasmus+ „Atrasti Europos paveldą, remiantis kultūrinėmis ištakomis“. Projektas tęsis dvejus metus ir suburs šešias Europos mokyklas iš Italijos (projekto koordinatoriai), Lietuvos, Prancūzijos,

Ketvirtadienis, 2 Gegužė Komentarai (0)

 

potvynis Minijos_kaimasOho, kokia pakilusi! - kiekvieną kartą nustembi eidamas pro Šyšos upę, kurios vandens lygis, atrodo, „auga“ akyse. Ketvirtadienio rytą pirmosios vandens balos pasirodė ir ant laikinojo kelio į Rusnę, šalia estakados.

Ir nors Nemunas stichinio vandens lygio dar nepasiekė, iš krantų išsiveržusios Leitė ir Gėgė, smarkiai kyla Minija. Rajone daug apsemtų kelių, kuriais gyventojai veikiau plaukia, o ne važiuoja.
Pamario gyventojai jaučia - nenumaldomai priartėjo mūsų krašto stichija – potvynis.

„Situacija negerės, potvynis jau prasidėjo. Jeigu mažose upėse vandens lygis krenta, tai Nemune potvynio stichija tik įsibėgėja“, - patvirtino ir Šilutės hidrometeorologijos stoties viršininkas Igor Osadčij.

 

Iki stichijos trūksta nedaug

I. Osadčij komentavo, kad mažosiose upėse vandens lygis vakar po truputį pradėjo kristi. Jūra ties Taurage per parą nuslūgo puse metro, Minijos aukštupyje ties Kartena vandens lygis per parą irgi krito pusmetriu. Tuo tarpu ties Priekule Minijos vanduo per parą pakilo 20 cm ir iki stichinio lygio trūksta dar pusės metro. Kad Minija stichinį lygį pasiektų ties Lankupiais, trūksta 1,5 metro.

Stichinis lygis pasiektas Leitėje ir Gėgėje. Anot specialisto, šios upės jau seniai išsiliejusios, o Leitė pakilusi net 70 cm virš stichinio lygio. Ir nors šis regionas seniai apsemtas, vandens lygis čia ir toliau kyla.

Nemunas irgi vis kyla ir artėja prie stichinio reiškinio. Kad Nemuno vandens lygis pasiektų stichinį lygį, ties Rusne trūksta 11 cm, o ties Panemune - 6 cm. Per parą Nemunas ties Šilininkais pakilo 11 cm, vandens lygis čia taipogi aukštas.

I. Osadčij sakė, kad Kuršių mariose ties Vente ledas dar stovi. Nors Nemuno žiotys švarios, neužkištos ledo sangrūdų ir ties Uostadvariu pusė upės vagos švari ir vandeniui yra kur bėgti, jis vistiek liejasi į pievas.

Specialistas prognozuoja, kad vandens lygis upėse ir toliau kils, nes Lietuvos vidurinėje ir rytinėje dalyje yra daug neištirpusio sniego, o artimiausiomis dienomis ir naktimis, numatoma pliusinė temperatūra.

Nemuno vandens lygis lėčiausiai kyla ties Rusne, per parą maždaug po 5 cm. Vakar pirmosios maždaug 6 cm balos jau telkšojo kelyje į salą. Vanduo pradžioje pasirodė daubos pradžioje ir pabaigoje, o netrukus buvo apsemtas beveik 400 m ruožas. Žalgirių miškas kol kas neapsemtas.

Rusnės seniūnija jau pasiruošė 3 tralus, kad vandens stichijai siautėjant, galėtų pradėti kelti automobilius. Tuo tarpu gyventojai jau galės eiti estakada.

„Su estakados statytojais suderinome, kad potvynio metu gyventojai galės pėsčiomis pereiti estakada. Taip pat yra paruošti trys tralai, kuriais laikinu betoniniu keliu bus organizuojamas automobilių kėlimas viena kryptimi“, - kiek anksčiau sakė Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė.

Nei plaukti, nei važiuoti

Rajone yra dešimtys apsemtų kelių, kai kurie jų nepravažiuojami.

„Pravažiuoti negali nei pylimais, nei keliu, nei upe“, - savo situaciją apibūdina Minijos kaimo gyventojai. Šio kaimo seniūnaitis Jurgis Gečas nufilmavo, kokiu keliu jam ir kitiems kaimynams tenka važiuoti, norint pasiekti didžiąją žemę. Kelyje Minija - Povilai, kuris veda iš Minijos kaimo į plentą Šilutė - Kintai, vandens gylis jau kuris laikas siekė daugiau nei pusmetrį. Norint pasiekti miestą, reikia plaukti, stumdant ledo lytis ir niokojant savo automobilius.

Tiesa, šis kelio ruožas apsemtas ne dėl išsiliejusios upės, bet dėl lietaus vandens ir ištirpusio sniego. Tokia padėtis susidarė, kai vandens pertekliaus nepumpavo siurblinės.

„Upių vanduo neapsemia, bet prilyja ir prisninga, paskui tirpsta ir bėga į daubą. Buvo priliję ir niekas nepumpavo, vanduo iš didelio ploto subėgo ant kelio, tarsi į bliūdo dugną. Taip ir gyvename“, - „Šilutės naujienoms“ pasakojo 62 metus šioje vietoje gyvenantis J. Gečas.

Jis džiaugiasi, kad užpernai, gavus ES finansavimą, buvo atnaujinti pylimai, naujais pakeisti siurbliai. Problema ta, kad tai vasaros polderis ir siurbliai jame neveikia nuo gruodžio iki balandžio. Visgi gyventojams paprašius, siurbliai buvo įjungti.

Minijos gyventojai viliasi, kad ir kelias Minija - Povilai, kaip buvo žadėta, bus sutvarkytas iki 2020 metų.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt