Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Siūloma per šį medžioklės sezoną leisti sumedžioti 120 vilkų

Image - Siūloma per šį medžioklės sezoną leisti sumedžioti 120 vilkų

  Aplinkos ministerija siūlo per šį vilkų medžioklės 2019-2020 m. sezoną, kuris prasidės spalio 15 d., leisti sumedžioti 120 vilkų. Šį limitą patvirtinančio aplinkos ministro įsakymo projektas yra pateiktas derinti suinteresuotoms

Pirmadienis, 7 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

Kelis dešimtmečius asfalto laukiantys naujakuriškiai pakilo į kovą

Image - Kelis dešimtmečius asfalto laukiantys naujakuriškiai  pakilo į kovą

Praėjusį ketvirtadienį, rugsėjo 26 dieną, dvylika Šilutės Naujakurių kvartalo gyventojų, su plakatais rankose surengė piketą priešais Šilutės savivaldybės administracijos pastato langus - vorele išsirikiavo kitoje Lietuvininkų gatvės pusėje. Pusvalandį prieš

Ketvirtadienis, 3 Spalis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Trečiojo amžiaus universitetas pradėjo trečiąjį sezoną

Image - Trečiojo amžiaus universitetas pradėjo trečiąjį sezoną

Pagyvenusių žmonių dieną Šilutės Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) lankytojai ir šiemet pradėjo naujus mokslo metus – jau trečiąjį sezoną.Buvusios Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos salė, kaip įprasta, buvo pilnutėlė

Antradienis, 8 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

1Slūgstant pasario potvynio vandenims, rajone išryškėjo pasėlių vietos, kurias nuolat semia dirbtinės vandens saugyklos - bebrų užtvankos. Ūkininkams šie gyvūnai padaro nemažai žalos tiek pasėliuose, tiek ganyklose ar miškuose. Jų nuoskaudas pirmiausia išklauso seniūnai, medžiotojų būrelių vadovai, neretai - ir Savivaldybės valdininkai. 

Tiesa, krašto ūkininkai nėra palikti vieniši kovoje su šiais darbštuoliais statybininkais – jiems talkina ir medžiotojai, ir Savivaldybė, organizuodama bebrų užtvankų ardymo darbus. Tačiau istorija vis tiek kasmet kartojasi – tai viename, tai kitame rajono pakraštyje yra kenčiančių nuo bebrų ūkininkavimo.

Šiuo metu nemenkas konfliktas dėl bebrų šeimynų veiklos yra kilęs Švėkšnos seniūnijos Stemplių kaime. Čia esančio ūkininkui Broniui Sabaliauskui priklausančio miško keli hektarai yra užlieti, o savininkas įsitikinęs, kad tai tik dėl bebrų veiklos. Pasak Švėkšnos seniūno Alfonso Šepučio, yra gautas miško savininko pareiškimas, kuriame jis prašo įvertinti padarytą žalą. Komisija, kuriai vadovavo Kaimo reikalų skyriaus vyriausiasis specialistas Darius Lidžius, ištyrė situaciją ir nustatė, kad miško savininkui yra padaryta iki 2000 eurų siekianti žala. Tačiau ar šie nuostoliai padaryti vien tik dėl bebrų kaltės, ar įtakos turėjo ir gerokai apleisti ir priaugę kanalai, kuriuos turi valyti pats miško savininkas, D. Lidžiaus vadovaujama komisija nesiaiškino. Pasak specialisto, tam reikalui tektų samdyti ekspertus.

Skandino mišką ir Uogalių kaimą

D. Lidžius „Šilutės naujienoms“ sakė, kad dabar tolimesnė konflikto eiga priklausys nuo miško savininko ir medžiotojų būrelio derybų baigties. Jam yra žinoma, kad medžiotojai labai stengiasi taikiai susitarti su miško savininku.

Kintų seniūnas Antanas Kližentis pasakoja, kad praėjusią žiemą ir šiai seniūnijai teko ardyti didžiulę bebrų užtvanką Uogalių kaime. Centrinį kanalą užtvenkę bebrai, žinoma, „nepagalvojo“, kad taip pradės skandinti ir kaimo sodybas. Pasak seniūno, šioje vietoje bebrų statinys buvo ardomas jau ne vieną kartą, tačiau šie darbštūs žvėreliai greit savo užtvankas atkuria iš naujo. Todėl šią žiemą teko ne tik išardyti ir išvežti bebrų lizdus, bet ir išgenėti kanale ir aplink jį augusius krūmus, kad šiems „statybininkams“ nebeliktų medžiagos.

Rusnės ir Saugų seniūnės Dalia Drobnienė bei Dalia Rudienė sakė, kad dėl bebrų veiklos joms irgi yra tekę nemažai bendrauti su ūkininkais, tačiau šiemet dar jokių skundų negauta. Kalbinti ūkininkai gerai vertino Savivaldybės organizuotą neperspektyvių bebrų lizdų ir jų užtvankų šalinimą.

Šimtai neperspektyvių bebrų lizdų

Šilutės savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Budvytis „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad jam yra žinoma apie 150 bebrų šeimų, kurios nuolat kuriasi apie rajono polderių sistemas. Todėl tenka nuolat ieškoti galimybių ir lėšų stebėti ir ardyti jų statinius, kviesti medžiotojus populiacijai mažinti. Tokius darbus Kaimo reikalų skyrius atlieka tik tuomet, kai bebrų lizdai yra tose vietose, kur atliekami projektiniai darbai. Tikimasi, kad kitus bebrų statinius pašalins patys ūkininkai kartu su medžiotojais, mat tokiems darbams Kaimo reikalų skyrius lėšų negauna.

P. Budvyčio žiniomis, daugiausia bebrų statinių išdygsta Nemuno ir Kuršių marių vandens užliejamų seniūnijų kanaluose ir upeliuose. Tačiau Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus su tokia nuomone nesutinka. Jis sako, kad priskaičiuotų dar bent kelias dešimtis bebrų šeimų, kenkiančių ūkininkams ir miškų valdytojams, kurios gyvena ir mažiau užliejamose Savivaldybės seniūnijose – visur, kur prateka upeliai, paprasti kanalai ar kanalizuoti upeliai.

R. Rimkus, taip kaip ir praėjusiais metais, jau ruošiasi samdyti bendrovę, kad ir šiemet būtų ardomos bebrų užtvankos. Jis sako, kad lėšų tokiems darbams paskiria Savivaldybės taryba, tam naudojami medžiotojų sumokėtų mokesčių pinigai. Dažniausiai samdyta bendrovė šalina bebrų statinius ten, kur reikia skubiai tokius darbus atlikti ir kur nėra medžiotojų plotai. Juk niekas nenori, kad ūkininkai prarastų deklaruotų pasėlių pajamas dėl aštriadančių gyvūnų suręstų užtvankų, kur nespėjo pasėti ar nupjauti derliaus.

Pasak R. Rimkaus, šiuo metu gali būti saugomi tik perspektyvių bebrų lizdai. Tai dažniausiai tos šeimynos, kurios gyvena regioniniuose parkuose, draustiniuose ir vietose, kur netrukdo žmogaus ūkinei veiklai.

Medžiotojai stengiasi padėti

Medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkė, medžioklės žinovė Nijolė Endrikaitienė irgi patvirtino, kad šiemet dėl bebrų veiklos didelių konfliktų tarp medžiotojų ir ūkininkų dar nekilo. Tačiau ji pažymėjo, kad medžiotojai visuomet stengiasi geranoriškai spręsti bebrų statinių sukeltas problemas, kartu su ūkininkais pasitardami ir kooperuodamiesi. Kai reikia, jie mažina ir bebrų populiaciją, ir kartu ardo ir išgabena jau suręstus statinius.

Pasak N. Endrikaitienės, vienas labiausiai patyrusių bebrų medžiotojų yra Rimantas Bidva. „Šilutės naujienoms“ R. Bidva pasakojo, kad jam jokia naujiena, jog bebrų populiacija mūsų rajone nuolat plečiasi. Jų medžioklė, pasak medžiotojo, pelno neduoda: šiuo metu kailiai yra pigūs, o mėsą ne kiekvienas sugeba paruošti taip, kad ja būtų galima gardžiuotis. Tačiau jau bemaž dešimtmetis, kai pradėjo atsirasti daugiau tokios mėsos produktų gamintojų, tad galima tikėtis, jog ateityje medžiotojai turės pagrindo dar labiau reguliuoti bebrų populiaciją.

 

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt