Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Vasara tik įpusėjo, o migruojantys sparnuočiai jau toli

Image - Vasara tik įpusėjo, o migruojantys sparnuočiai jau toli

  Liepa dar vos įpusėjo, o didelė dalis mūsų krašto sparnuočių mums jau parodė uodegas – išskrido žiemoti. Regis neįtikėtina, bet kai kurie jų tai padarė jau net daugiau nei prieš

Sekmadienis, 21 Liepa Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Valdžia tikisi suplanuotų darbų pradžios

Image - Valdžia tikisi suplanuotų darbų pradžios

Antradienį Savivaldybėje surengta jau tradicinė kiekvieno mėnesio valdžios veiklos apžvalga - spaudos konferencija. Meras Vytautas Laurinaitis į ją buvo pakvietęs ir tikėjosi, kad joje dalyvaus Administracijos vadovai, tačiau Administracijos direktorius

Pirmadienis, 1 Liepa Komentarai (0)

Problema

Garbaus Švėkšnos kraštiečio kapo „renovacija“ supriešino bendruomenės narius

Image - Garbaus Švėkšnos kraštiečio kapo „renovacija“ supriešino bendruomenės narius

Švėkšnos bendruomenės narių nuomonės susikirto dėl vietos kapinėse daugiau nei prieš 100 metų palaidoto vietos šviesuolio, mecenato Domininko Endzelio kapo. Ilgametė pedagogė, kraštotyrininkė Ona Norkutė buvo priblokšta ir nepatikėjo savo

Trečiadienis, 17 Liepa Komentarai (0)

Savivaldybėje

Pristatė Šeimos kortelės nuolaidas: pirmieji partneriai – Litexpo, Maxima, Officeday

Image - Pristatė Šeimos kortelės nuolaidas: pirmieji partneriai – Litexpo, Maxima, Officeday

Nuo šių metų rugsėjo gausios ir neįgalius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčios šeimos galės pasinaudoti Šeimos kortele, kuri garantuos nuolaidas partnerių suteikiamoms prekėms bei paslaugoms. Pirmaisiais Šeimos kortelės partneriais tapo parodų

Penktadienis, 19 Liepa Komentarai (0)

Seniūnijose

Kintai savo vasaros šventėje tapo šeimų uostu

Image - Kintai savo vasaros šventėje tapo  šeimų uostu

Visą praėjusio šeštadienio – liepos 13-osios dieną Kintų miestelis šurmuliavo - čia organizuota vasaros šventė, kuri iki šiol buvo vadinama „Marių švente“. Šiemet ji gavo ir dar vieną pavadinimą -

Trečiadienis, 17 Liepa Komentarai (0)

turtoRajono konservatorių ir liberalų politikams didžiulę neviltį sukėlė sprendimo projektas, dėl nekilnojamojo turto mokesčio tarifų.

Savivaldybės administracija Tarybai parengė sprendimo projektą, kuriame, pirmą kartą per porą dešimtmečių didinamas turto mokestis. 2020 metais nekilnojamajam turtui, išskyrus naudojamą ne pagal paskirtį, apleistą ir nenaudojamą, taip pat atsinaujinančios energijos jėgaines, bus taikomas jau ne 0,3, bet 0,5 proc. jo mokestinės vertės mokesčio tarifas. Kitaip tariant, šis mokestis verslininkams ir daugiau nei 240 tūkst. Eur vertės statinių savininkams padidės dviem trečdaliais, lyginant su ligšioliniu.
Reikia pinigų

Tris dešimtmečius Šilutės savivaldybė sugebėjo tvarkingai naudojamam nekilnojamajam turtui išlaikyti mažiausią galimą - 0,3 proc. mokestinės vertės mokesčio tarifą. Tai buvo galimybė deklaruoti palankesnes sąlygas verslui, lyginant su kitomis, ypač - kaimyninėmis savivaldybėmis.
Tačiau dabar, kaip pažymėjo sprendimo projekto rengėja, Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė, Savivaldybė nemažai investuoja į miesto ir seniūnijų gyvenviečių infrastruktūrą. Yra daug projektų, kurie remiami ES paramos fondų, tačiau bemaž prie visų projektų Savivaldybė priversta prisidėti ir savo biudžeto lėšų dalimi. Todėl galima vertinti, kad surinkti mokesčiai bus dar 3 ar 4 kartus padidinti ES lėšomis, už kurias bus galima atlikti nemažai papildomų darbų.

Praėjusiais metais nekilnojamojo turto mokesčio buvo surinkta 362,8 tūkst. Eur. Padidinus mokesčio tarifą tikimasi, kad į Savivaldybės biudžetą įplauks dar apie 220 tūkst. Eur.

Mažiausias nekilnojamojo turto mokesčio tarifas Lietuvoje dabar yra tik šešiose savivaldybėse.

Tiek Savivaldybės tarybos komitetuose, tiek Tarybos posėdyje opozicijos politikai priešinosi mokesčio didinimui. Konservatorius Zigmantas Merliūnas kalbėjo, kad jis norėtų išgirsti daugiau duomenų apie situaciją Savivaldybės biudžete. Jo nuomone, siekiant padidinti mokesčio tarifą nebuvo pasiruošta ir nesuteikta jokia tiksli informacija.
Liberalas Algirdas Gečas teigė, kad šalyje jau prognozuojamas lėtesnis ekonomikos vystymasis, o mūsų Savivaldybė dar labiau sunkina verslo sąlygas.

Vis dėlto tokios kalbos neįtikino valdančiosios koalicijos ir 15 Tarybos narių balsavo už nekilnojamojo turto mokesčio tarifo didinimą iki 0,5 proc.

Mokesčio tarifas kai kam yra dar didesnis

Jau daugiau nei dešimtmetį nekilnojamajam turtui, kuris yra naudojamas ne pagal paskirtį arba yra apleistas ir nenaudojamas, yra taikomas - 3 proc. mokestinės vertės mokesčio tarifas.

Jau kelis metus iš eilės yra taikomas 3 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės tarifas kitos paskirties statiniams (atsinaujinančios energijos - vėjo, saulės ir kt. - jėgainėms).

Pasak mero V. Laurinaičio, tokį turtą valdo ne Šilutės rajono gyventojai, ir jie tikrai vengtų tiek mokėti. Tačiau dėl tokio mokesčio yra sutarta ir jis visuomet sumokamas.

Be to Savivaldybės sprendime yra nustatyta, kad dabar patvirtinti nekilnojamojo turto mokesčio tarifai taikomi 2020-ųjų metų mokestiniam laikotarpiui.

 

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt