Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

Image - Aplinkos viceministrės domėjosi potvynio valdymo ir prevencinėmis priemonėmis

  Šilutėje lankėsi Aplinkos apsaugos viceministrės Rasa Vaitkevičiūtė ir Justina Grigaravičienė. Susitikime su savivaldybės vadovais bei administracijos specialistais kalbėta apie potvynio valdymo priemones. Pasak J. Grigaravičienės, su Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Keturiose Šilutės rajono mokyklose aptikta kreko, marihuanos ir kokaino

Image - Keturiose Šilutės rajono  mokyklose aptikta kreko, marihuanos ir kokaino

Prieš mėnesį Šilutės rajono mokyklose buvo atliktas narkotinių medžiagų pėdsakų patikrinimas. Keturiose mokyklose, tualetuose ir sporto salių persirengimo kambariuose, aptikti marihuanos arba sintetinių medžiagų pėdsakai.Panašus tyrimas buvo atliktas prieš keletą

Antradienis, 12 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

28 metrų apžvalgos bokštas Rusnėje - jau kitų metų pabaigoje

Image - 28 metrų apžvalgos  bokštas Rusnėje -  jau kitų metų pabaigoje

Jau greitai Rusnėje iškils apžvalgos bokštas, iš kurio matysis Ventės ragas, Kuršių marios ir net Rusija. Dar 2016 m. žadėta, kad statinys iškils tais metais. Bet buvo diskutuojama dėl tinkamiausios

Antradienis, 12 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

turtoRajono konservatorių ir liberalų politikams didžiulę neviltį sukėlė sprendimo projektas, dėl nekilnojamojo turto mokesčio tarifų.

Savivaldybės administracija Tarybai parengė sprendimo projektą, kuriame, pirmą kartą per porą dešimtmečių didinamas turto mokestis. 2020 metais nekilnojamajam turtui, išskyrus naudojamą ne pagal paskirtį, apleistą ir nenaudojamą, taip pat atsinaujinančios energijos jėgaines, bus taikomas jau ne 0,3, bet 0,5 proc. jo mokestinės vertės mokesčio tarifas. Kitaip tariant, šis mokestis verslininkams ir daugiau nei 240 tūkst. Eur vertės statinių savininkams padidės dviem trečdaliais, lyginant su ligšioliniu.
Reikia pinigų

Tris dešimtmečius Šilutės savivaldybė sugebėjo tvarkingai naudojamam nekilnojamajam turtui išlaikyti mažiausią galimą - 0,3 proc. mokestinės vertės mokesčio tarifą. Tai buvo galimybė deklaruoti palankesnes sąlygas verslui, lyginant su kitomis, ypač - kaimyninėmis savivaldybėmis.
Tačiau dabar, kaip pažymėjo sprendimo projekto rengėja, Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė, Savivaldybė nemažai investuoja į miesto ir seniūnijų gyvenviečių infrastruktūrą. Yra daug projektų, kurie remiami ES paramos fondų, tačiau bemaž prie visų projektų Savivaldybė priversta prisidėti ir savo biudžeto lėšų dalimi. Todėl galima vertinti, kad surinkti mokesčiai bus dar 3 ar 4 kartus padidinti ES lėšomis, už kurias bus galima atlikti nemažai papildomų darbų.

Praėjusiais metais nekilnojamojo turto mokesčio buvo surinkta 362,8 tūkst. Eur. Padidinus mokesčio tarifą tikimasi, kad į Savivaldybės biudžetą įplauks dar apie 220 tūkst. Eur.

Mažiausias nekilnojamojo turto mokesčio tarifas Lietuvoje dabar yra tik šešiose savivaldybėse.

Tiek Savivaldybės tarybos komitetuose, tiek Tarybos posėdyje opozicijos politikai priešinosi mokesčio didinimui. Konservatorius Zigmantas Merliūnas kalbėjo, kad jis norėtų išgirsti daugiau duomenų apie situaciją Savivaldybės biudžete. Jo nuomone, siekiant padidinti mokesčio tarifą nebuvo pasiruošta ir nesuteikta jokia tiksli informacija.
Liberalas Algirdas Gečas teigė, kad šalyje jau prognozuojamas lėtesnis ekonomikos vystymasis, o mūsų Savivaldybė dar labiau sunkina verslo sąlygas.

Vis dėlto tokios kalbos neįtikino valdančiosios koalicijos ir 15 Tarybos narių balsavo už nekilnojamojo turto mokesčio tarifo didinimą iki 0,5 proc.

Mokesčio tarifas kai kam yra dar didesnis

Jau daugiau nei dešimtmetį nekilnojamajam turtui, kuris yra naudojamas ne pagal paskirtį arba yra apleistas ir nenaudojamas, yra taikomas - 3 proc. mokestinės vertės mokesčio tarifas.

Jau kelis metus iš eilės yra taikomas 3 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės tarifas kitos paskirties statiniams (atsinaujinančios energijos - vėjo, saulės ir kt. - jėgainėms).

Pasak mero V. Laurinaičio, tokį turtą valdo ne Šilutės rajono gyventojai, ir jie tikrai vengtų tiek mokėti. Tačiau dėl tokio mokesčio yra sutarta ir jis visuomet sumokamas.

Be to Savivaldybės sprendime yra nustatyta, kad dabar patvirtinti nekilnojamojo turto mokesčio tarifai taikomi 2020-ųjų metų mokestiniam laikotarpiui.

 

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt