Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Ar žinote, kaip atpažinti apsinuodijimą grybais?

Image - Ar žinote, kaip atpažinti apsinuodijimą grybais?

Vis labiau įsibėgėjant grybavimo sezonui, gydytojai toksikologai primena, kad rinkti ir valgyti galima tik labai gerai pažįstamus grybus: baravykus, lepšius, ūmėdes, kazlėkus, raudonikius, voveraites ir pan. Išplėsti savo renkamų grybų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Image - VMVT tikrino ligoninių virtuves: pažeidimų rasta ir Šilutėje

Storos riekės batono, ryškiai rožinės spalvos dešros gabalai, šaltiena šalia kruopų košės... Tai vaizdai maisto, nufotografuoto Šilutės ligoninės pacientų. Tokių viešai socialiniuose tinkluose aptarinėjamų nuotraukų daug - maistas ligoninėse -

Sekmadienis, 18 Rugpjūtis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Rusniškiai dalyvavo iškilmingoje vakarienėje prezidentūroje

Image - Rusniškiai dalyvavo iškilmingoje vakarienėje prezidentūroje

  Šeštadienį Rusnės atstovai - seniūnė Dalia Drobnienė ir bendruomenės pirmininkas Saulius Bukantas dalyvavo Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos ir ponios Dianos Nausėdienės iškilmingoje vakarienėje, rengtoje jo ekselencijos Indijos Respublikos Viceprezidento Venkaiah

Pirmadienis, 19 Rugpjūtis Komentarai (0)

Seniūnijose

Saugiškių bendruomenei – ypatinga šventė

Image - Saugiškių bendruomenei – ypatinga šventė

Bendruomenei „Saugų artuma“ praėjęs savaitgalis buvo išties džiugus. Tądien Mažosios Lietuvos g. 9, buvusiose darželio II aukšto patalpose, įvyko bendruomenės namų atidarymo šventė. Bendruomenės pirmininkas Vytautas Laurinavičius pasidžiaugė, kad nuo

Sekmadienis, 4 Rugpjūtis Komentarai (0)

 

DSC 0898Dauguma norinčiųjų išmokti vairavimo gudrybių ir gauti vairuotojo pažymėjimą yra dar mokyklos nebaigę 18-mečiai. Bet tai nebūtinai minusas: tokie žmonės yra imlesni, tad ir mokosi jie lengviau.

Tokius pastebėjimus išsako jau septintus metus Šilutėje veikiančios „UAB LT Respublikos“ vairavimo mokyklos padalinio mūsų mieste vadovas Vaclovas Čaikys.

„Respublikos“ vairavimo mokykla, įsikūrusi Lietuvininkų g. 29 (įėjimas iš kiemo pusės) šiuo metu ir vėl renka naujas būsimųjų automobilių ir motociklų vairuotojų grupes, ir pirmiesiems užsiregistravusiųjų dešimtukams skelbia nuolaidas.

Mokyti praktikos atvyksta Klaipėdos instruktoriai

„Respublikos“ vairavimo mokyklos filialai jau seniai veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Skuode ir kitur. Mokyklose ruošiami visų kategorijų vairuotojai, naujos grupės čia renkamos kas antrą savaitę.

Ši mokykla yra viena iš dviejų Šilutės vairavimo mokyklų, kurioje vedami ir papildomi kursai prasižengusiems arba dar 2 metų vairavimo stažo neturintiems, bet teisę vairuoti jau spėjusiems prarasti vairuotojams. Šioje mokykloje tokie kursai pigiausi – tik 69 eurai.

Mokykla ruošia ir aukščiausios – A kategorijos motociklininkus, ir šie kursai „Respublikos“ vairavimo mokykloje yra pigiausi Šilutėje. V. Čaikys pasakoja, kad į šiuo metu renkamą A kategorijos motociklininkų grupę 10-čiai pirmųjų užsiregistravusiųjų jie kainuos tik 160 eurų, kitiems – 180 eurų.

Pirmieji 10 norinčiųjų gauti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą mokės 250 eurų, visi kiti – 290 eurų.

„Kiekvienam mokiniui stengiamės pateikti geriausią mokymo pasiūlymą“, - sako mokyklos vadovas.Vairavimo mokykla_2

„Respublikos“ vairavimo mokykla Šilutėje neseniai įsigijo naują automobilį, turi ir motociklą. Būsimuosius vairuotojus čia ruošia ne tik pats V. Čaikys, kuris veda ir teorijos pamokas, ir moko praktinio vairavimo. Jam talkina ir vienintelė Šilutėje vairuotojų mokytoja – moteris Vaiva Kraftaitė. Be to, praktinio vairavimo paslapčių šilutiškius moko ir klaipėdiečiai instruktoriai, pasiimti mokinių kasdien atvažiuojantys į Šilutę.

Vairuoti motociklą nori ir moterys

V. Čaikys pasakoja pats jau 40 metų vairuojantis motociklą, tad gerai žino, jog automobilistai šios transporto priemonės vairuotojus yra linkę ignoruoti, „nepastebėti“ jų kelyje, kaltinti juos dėl daugelio nelaimių. Pasak ilgamečio vairuotojų mokytojo, tai toli gražu nėra tiesa. Pavyzdžiui, A kategorijos motociklų vairuotojai ruošiami tik nuo 23 metų, o tokio amžiaus žmonių jau nepavadinsi neramiais jaunuoliais, ieškančiais nuotykių ir išdykaujančiais keliuose.

Vis dažniau įgyti motociklo vairuotojo pažymėjimą siekia ir policijos bei pasienio pareigūnai, ugniagesiai, jau turintys nemažai kitų transporto priemonių vairavimo patirties.

Beje, ne tik vyrai, bet ir vis daugiau moterų pageidauja sėsti už šios transporto priemonės vairo. Štai ir šiuo metu motociklo vairavimo pamokas lanko dvi jaunos moterys. O tai, kad automobilio vairuotojo pažymėjimo siekia net daugiau jaunų merginų, nei vaikinų, pasak V. Čaikio, jau seniai nebe naujiena nė vienai vairavimo mokyklai.

Tiesa, dailiosios lyties atstovėms V. Čaikys pirmiausia pasiūlo pagalvoti, ar jos pajėgs suvaldyti 200 kilogramų sveriantį plieninį žirgą, ir tik tuomet siekti jo vairuotojo pažymėjimo.

Šį egzaminą „Regitroje“ galima laikyti ir mokyklos motociklu, o kitus egzaminus – mokyklos autobusu ir mokyklos sunkvežimiais.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt