Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Image - Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Praėjęs savaitgalis grybautojus džiugino įspūdingais laimikiais. Švėkšnos miškuose grybavęs Egidijus rado 1,470 kg sveriantį baravyką, nuo jo tik šiek tiek atsiliko juknaitiškė Danutė, kurios laimikis - 1,360 kg grybų karalius.

Penktadienis, 11 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

Image - Valdžia nusileido: gatvės po mokyklos langais nebus

K. Kalinausko gatvės gyventojai, pradinės mokyklos „Žibai“ pedagogai ir moksleivių tėvai bei miesto visuomeninių organizacijų atstovai jau gali džiūgauti: valdžia išgirdo jų nuomonę ir sutinka koreguoti prieš 3 metus parengtą

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (1)

Savivaldybėje

Dirbti policijoje motyvuoja noras padėti kitiems ir nuoširdi padėka

Image - Dirbti policijoje motyvuoja noras padėti kitiems  ir nuoširdi padėka

Spalio pradžioje minėjome Angelų sargų arba Policijos dieną. Ta proga nusprendėme pakalbinti keturis šiemet Šilutės policijos komisariate pradėjusius dirbti jaunuosius policijos pareigūnus. Tie, su kuriais pavyko susisiekti atsakė į šiuos

Pirmadienis, 14 Spalis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

 

DSC 0898Dauguma norinčiųjų išmokti vairavimo gudrybių ir gauti vairuotojo pažymėjimą yra dar mokyklos nebaigę 18-mečiai. Bet tai nebūtinai minusas: tokie žmonės yra imlesni, tad ir mokosi jie lengviau.

Tokius pastebėjimus išsako jau septintus metus Šilutėje veikiančios „UAB LT Respublikos“ vairavimo mokyklos padalinio mūsų mieste vadovas Vaclovas Čaikys.

„Respublikos“ vairavimo mokykla, įsikūrusi Lietuvininkų g. 29 (įėjimas iš kiemo pusės) šiuo metu ir vėl renka naujas būsimųjų automobilių ir motociklų vairuotojų grupes, ir pirmiesiems užsiregistravusiųjų dešimtukams skelbia nuolaidas.

Mokyti praktikos atvyksta Klaipėdos instruktoriai

„Respublikos“ vairavimo mokyklos filialai jau seniai veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Skuode ir kitur. Mokyklose ruošiami visų kategorijų vairuotojai, naujos grupės čia renkamos kas antrą savaitę.

Ši mokykla yra viena iš dviejų Šilutės vairavimo mokyklų, kurioje vedami ir papildomi kursai prasižengusiems arba dar 2 metų vairavimo stažo neturintiems, bet teisę vairuoti jau spėjusiems prarasti vairuotojams. Šioje mokykloje tokie kursai pigiausi – tik 69 eurai.

Mokykla ruošia ir aukščiausios – A kategorijos motociklininkus, ir šie kursai „Respublikos“ vairavimo mokykloje yra pigiausi Šilutėje. V. Čaikys pasakoja, kad į šiuo metu renkamą A kategorijos motociklininkų grupę 10-čiai pirmųjų užsiregistravusiųjų jie kainuos tik 160 eurų, kitiems – 180 eurų.

Pirmieji 10 norinčiųjų gauti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą mokės 250 eurų, visi kiti – 290 eurų.

„Kiekvienam mokiniui stengiamės pateikti geriausią mokymo pasiūlymą“, - sako mokyklos vadovas.Vairavimo mokykla_2

„Respublikos“ vairavimo mokykla Šilutėje neseniai įsigijo naują automobilį, turi ir motociklą. Būsimuosius vairuotojus čia ruošia ne tik pats V. Čaikys, kuris veda ir teorijos pamokas, ir moko praktinio vairavimo. Jam talkina ir vienintelė Šilutėje vairuotojų mokytoja – moteris Vaiva Kraftaitė. Be to, praktinio vairavimo paslapčių šilutiškius moko ir klaipėdiečiai instruktoriai, pasiimti mokinių kasdien atvažiuojantys į Šilutę.

Vairuoti motociklą nori ir moterys

V. Čaikys pasakoja pats jau 40 metų vairuojantis motociklą, tad gerai žino, jog automobilistai šios transporto priemonės vairuotojus yra linkę ignoruoti, „nepastebėti“ jų kelyje, kaltinti juos dėl daugelio nelaimių. Pasak ilgamečio vairuotojų mokytojo, tai toli gražu nėra tiesa. Pavyzdžiui, A kategorijos motociklų vairuotojai ruošiami tik nuo 23 metų, o tokio amžiaus žmonių jau nepavadinsi neramiais jaunuoliais, ieškančiais nuotykių ir išdykaujančiais keliuose.

Vis dažniau įgyti motociklo vairuotojo pažymėjimą siekia ir policijos bei pasienio pareigūnai, ugniagesiai, jau turintys nemažai kitų transporto priemonių vairavimo patirties.

Beje, ne tik vyrai, bet ir vis daugiau moterų pageidauja sėsti už šios transporto priemonės vairo. Štai ir šiuo metu motociklo vairavimo pamokas lanko dvi jaunos moterys. O tai, kad automobilio vairuotojo pažymėjimo siekia net daugiau jaunų merginų, nei vaikinų, pasak V. Čaikio, jau seniai nebe naujiena nė vienai vairavimo mokyklai.

Tiesa, dailiosios lyties atstovėms V. Čaikys pirmiausia pasiūlo pagalvoti, ar jos pajėgs suvaldyti 200 kilogramų sveriantį plieninį žirgą, ir tik tuomet siekti jo vairuotojo pažymėjimo.

Šį egzaminą „Regitroje“ galima laikyti ir mokyklos motociklu, o kitus egzaminus – mokyklos autobusu ir mokyklos sunkvežimiais.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt