Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Image - Grybautojus džiugino įspūdingo dydžio baravykai

Praėjęs savaitgalis grybautojus džiugino įspūdingais laimikiais. Švėkšnos miškuose grybavęs Egidijus rado 1,470 kg sveriantį baravyką, nuo jo tik šiek tiek atsiliko juknaitiškė Danutė, kurios laimikis - 1,360 kg grybų karalius.

Penktadienis, 11 Spalis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Atsargiai Naujakuriuose: pamesite ratus

Image - Atsargiai Naujakuriuose:  pamesite ratus

Vaizdelis Naujakurių gatvėje: kelyje išlupti asfalto lopai, paliktos didžiulės lietaus prilytos duobės. Važiuojant šiuo keliu, jokių įspėjamųjų ženklų, kad laukia „staigmena“, kurios neišvengęs gali suniokoti automobilį ar bent jau prarasti

Sekmadienis, 10 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Profesinio centro pedagogai įsisavina akvakultūros naujoves

Image - Profesinio centro pedagogai  įsisavina akvakultūros naujoves

Šilutės profesinio mokymo centro žuvininkystės srities mokytojai, kartu su kolegomis iš dar 5 Lietuvos profesinių mokymo įstaigų, dvejus metus tobulino technologines kompetencijas, mokydamiesi akvakultūros naujovių. Šias galimybes jiems suteikė dalyvavimas

Pirmadienis, 11 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

DARZELINUKAMS _2Artėjantį rugsėjį Šilutės savivaldybės švietimo skyriaus kolektyvas pasitinka su gera nuotaika. Darželiai ir mokyklos su ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo įstaigomis jau pasirengusios priimti net 1720 vaikų nuo 1 iki 5 metų. Savivaldybėje tokių įstaigų yra 21, iš jų Šilutės mieste - 6 lopšeliai - darželiai.

 

Pasak Švietimo skyriaus vedėjos Dainoros Butvydienės, šiuo metu statybininkai dar darbuojasi tik „Raudonkepuraitės” vaikų darželyje, kur iki rugsėjo 1-osios turi būti įrengtos patalpos dar vienai - jau dvyliktajai darželio grupei. Su šios grupės įrengimu bus galima sakyti, kad visi Šilutės darželiai savo patalpose turės tiek grupių, kokiam skaičiui ir buvo prieš daug metų projektuoti tie pastatai. Taigi, norint šias paslaugas dar plėsti Savivaldybės tarybai teks rūpintis naujo darželio įrengimu.

Ikimokyklinukų skaičius nuolat keičiasi

Tėvai norintys savo vaikus leisti į darželius ar mokyklas su ikimokyklinėmis grupėmis pareiškimus turi teisę rašyti kada tik pageidauja. Pareiškime gali būti nurodomi net darželiai, į kuriuos tėvai pageidauja vesti savo atžalas. Visi pareiškimai priimami centralizuotai Švietimo skyriuje.

Gegužės 30 dieną jau vyko prašymų skaičiavimas ir vaikų paskirstymas į ikimokyklines įstaigas ir klases. Todėl dabar jau žinoma, kad rugsėjo 1 dienai reikia 1720 vietų.

Tačiau tuomet paaiškėjo, kad dar 72 vaikams visame rajone vietų ikimokyklinėse grupėse nepakanka. Iš šio skaičiaus Šilutės mieste trūksta 53 vietų, o iš jų 35 vaikams nuo 1 - 2 metų.

Savivaldybės ikimokyklinukų specialistai skambino kiekvienai mažiausius piliečius auginančiai šeimai ir išsiaiškino, kad darželio labiausiai reikia 15-os mažamečių vaikų grupei.

Pasak D. Butvydienės, Švietimos skyrius parengė sprendimo projektą, o Savivaldybės taryba nusprendė skirti lėšų, kad darželyje - lopšelyje „Raudonkepuraitė“ būtų įrengtos patalpos lopšelinukų grupei. Dabar visi tikisi, kad statybininkai nepaves ir darbai bus baigti laiku.

„Šilutės naujienos” apsilankė „Raudonkepuraitėje” ir įsitikino, kad darbai vyksta sklandžiai. Statybininkai jau baigia įrengti prausyklas ir tualetus, tinkuotojai glaisto sienas. Paklausti, ar suspės paruošti patalpas iki rugsėjo, statybininkai sakė, kad viskas bus paruošta laiku.

Dvi naujos grupės ir „Gintarėlyje”DARZELINUKAMS _4

D. Butvydienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad pasakyti kiek tiksliai vaikų rugsėjį peržengs darželių ir mokyklų su ikimokyklinėmis grupėmis slenksčius, ji negali. Nes pareiškimų skaičius kiekvieną dieną keičiasi. Yra ir tokių šeimų, kurios pareiškimus parašė anksčiau, bet dabar jau yra išsikėlusios gyventi kitur.

Todėl galima spėti, jog vaikų, kuriems neužteko vietų darželiuose, bus mažiau. Rugpjūčio 26 dieną bus perskaičiuoti visi pareiškimai ir tik tuomet bus tiksliai žinoma, kiek vaikų tikrai ateis į ikimokyklines įstaigas. Tuose darželiuose, kur bus atsiradę laisvų vietų, jos bus pasiūlytos toms šeimoms, kurioms dabar yra atsakyta.

Be naujos grupės „Raudonkepuraitėje” Šilutėje dar dvi naujos grupės bus atidarytos darželyje – lopšelyje „Gintarėlis”. Šias dvi grupes buvo planuota atidaryti dar praėjusių metų rudenį, tačiau dėl laiku negautų lėšų grupės vaikų priėmimui paruoštos tik šiemet.

Pirmenybė - socialinės rizikos šeimoms

Kalbėdama apie vaikus, kuriems darželiai yra iš tiesų būtini, D. Butvydienė paminėjo socialinės rizikos šeimas.

Tokiose šeimose visoje savivaldybėje iš viso auga 131 vaikas. Iš jų tik 68 vaikai gauna darželio paslaugas, yra lavinami, pamaitinti ir prižiūrimi taip, kaip tikrai dera vaikui. Iš paminėto skaičiaus 58 tokie vaikai gyvena Šilutės mieste, ir iš jų tik 36 gali lankyti darželius.

Pasak D. Butvydienės, socialinės rizikos šeimų vaikams Šilutės savivaldybės tarybos sprendimu darželio paslaugai gauti yra suteikiama pirmenybė. Tačiau apmaudu, kad net ir tokiomis išskirtinėmis sąlygomis nepavyksta visus vaikučius sukviesti į darželius. Praktika rodo, kad tam akivaizdžiai pritrūksta tėvų ar globėjų noro. Jie vengia vesti vaikus į darželius ne tik todėl, kad tuomet patiems tenka pasirūpinti juos nuvesti, laiku pasiimti ir tinkamai paruošti įstaigos lankymui. Jie dar ir nenori mokėti už savo vaikų priežiūrą net ir minimalaus mokesčio, todėl verčiau palieka vaikus namuose.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt