Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Menkas obuolių derlius liūdina ir ūkininkus, ir verslininkus

Image - Menkas obuolių derlius liūdina ir ūkininkus, ir verslininkus

Pavasarį obuolių žiedus pakandęs šaltukas paliko pėdsaką ne tik Rytų Lietuvos obuolių derliui, bet ir Šilutės krašte, kur šalčio buvo mažiau, auginamiems sodams. Tad šiuo metu obuolių supirkėjai jau svarsto,

Sekmadienis, 15 Rugsėjis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

Image - Nauji Savivaldybės politikai apsiprato ir imasi darbo

  Šilutės savivaldybės taryba surengė jau ketvirtąjį posėdį, vadinasi jau dirba tris mėnesius. Per šį laikotarpį paskirstyti visi valdžios postai ir pareigybės. Šios kadencijos Savivaldybės vadovai nėra tokie išdidūs ir pakvietė

Antradienis, 30 Liepa Komentarai (0)

Problema

Nesibaigiantys gatvių remontai nervina šilutiškius

Image - Nesibaigiantys gatvių remontai nervina  šilutiškius

Jau ketvirtą mėnesį vyksta Cintjoniškių gatvės dalies - nuo Gluosnių gatvės iki Pramonės g. - atnaujinimo darbai. Dešiniojoje gatvės pusėje įvažiavimai į Jaunimo alėjos gyvenamųjų namų kiemus jau sutvarkyti, užtat

Antradienis, 17 Rugsėjis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutiškiai atsisveikina su mažuoju Laurynu:artimieji prašo atnešti tik vieną gėlės žiedelį

Image - Šilutiškiai atsisveikina su mažuoju Laurynu:artimieji prašo atnešti tik vieną gėlės žiedelį

  Rytoj į paskutinę kelionę bus išlydėtas Gaidelių žvyro karjero tvenkinyje nuskendęs dešimties metų berniukas Laurynas. Penktadienį, rugsėjo 13 dienos popietę, baigėsi daugiau kaip dvi paras užtrukusios jo paieškos. Iš namų

Antradienis, 17 Rugsėjis Komentarai (1)

Seniūnijose

Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu ir sodino „Naujagimių alėją“

Image - Vilkytiškiai šventė: susipažino su naujuoju klebonu, žygiavo labirintu  ir sodino „Naujagimių alėją“

Kasmet Žolinės dieną Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo žmonės nužygiuoja „Vilko pėdomis“ - surengia taip pavadintą vasaros šventę.Šiemetinėje irgi buvo ne tik tradicinis žirgų konkūras, daug muzikos, vietinių dainininkų ir šokėjų

Antradienis, 20 Rugpjūtis Komentarai (0)

67888252 486137552217478_1289594403416965120_nŠiemet Šilutės rajone vykdomi kelio remonto darbai, tiek važiuojantiems į Rusnę, tiek į Žemaičių Naumiestį, kelia nepatogumų: reikia ilgai stovėti prie šviesoforų, važiuoti duobėtais žvyrkeliais.

Kol vieni koneveikia apsunkintas eismo sąlygas, kiti į viską žvelgia linksmai. Netoli kelio Šilutė - Rusnė, Šlažų kaime, gyvenantys žmonės ant kelio net surengė pikniką ir brūkštelėjo: „Kelio Šilutė - Rusnė žvyrkelio atidarymas“.

Ši nuotaikinga nuotrauka pralinksmino daugybę internautų, tačiau dalis tiesos joje yra. Raštiškai dar nepatvirtintomis žiniomis, nauju keliu į Rusnę automobiliams planuojama leisti važiuoti jau nuo rugsėjo vidurio, o ne nuo gruodžio, kaip buvo numatyta oficialiai.

Į salą patekti galima dviem keliais

Ilgai lauktoji estakada buvo atidaryta šių metu gegužę, tačiau netrukus statinys, kaip ir valstybinės reikšmės kelias iš Šilutės į Rusnę, buvo uždaryti - prasidėjo kelio sankasos stiprinimo darbai. Taigi nuo to laiko į Rusnę galima patekti dviem duobėmis nusėtais žvyrkeliais - aplinkkeliu per Sausgalvius arba keliuku per Šyšos kaimą.

Ir nors pirmasis aplinkkelis yra oficialus, vairuotojai dažniau renkasi antrąjį, nes jis, nors ir duobėmis išmaltas, yra gerokai trumpesnis. Ir nors važiuojant keliu per Šyšos kaimą sudeginama mažiau kuro, kelionė kiek trumpesnė, tačiau išeikvojama daugiau nervų, neretai net pametamos automobilių detalės...

Pasak Rusnės bendruomenės pirmininko Sauliaus Bukanto, gaunasi komedijinis variantas, nes žmonės, nors ir skundžiasi, bet vistiek važiuoja keliuku per Šyšos kaimą.

„Trumpasis aplinkkelis yra neoficialus, niekur nežymėtas keliukas ūkininkams pas karves nuvažiuoti ar šieną nusipjauti, išsivežti. Kiekvienais metais šio kelio būklė prastėja po kiekvieno lietaus. Kaskart ir patiems ūkininkams būdavo problema pravažiuoti šiuo keliuku, o dabar toks srautas automobilių juo važiuoja“, - pasakojo S. Bukantas.

Kadangi žmonės skundžiasi keliuku per Šyšos kaimą, jį kiek įmanoma, prižiūri patys statybininkai. Nors, pasak bendruomenės pirmininko, to galėtų nedaryti, nes yra įsipareigoję prižiūrėti tik ilgąjį aplinkkelį.

„Sausgalvių kelias būtų prižiūrimas labai gerai, bet kadangi dabar lėšas nukreipia ir į kitą kelią, gaunasi, kad nėra visą laiką nei tas kelias geras, nei anas“, - sakė bendruomenės pirmininkas.

Jis pats jau antrą mėnesį važinėja tik ilguoju aplinkkeliu ir yra paskaičiavęs, kad kelionė juo į salą užtrunka tik 5 minutėmis ilgiau ir, jo paties žodžiais sakant, būna be skausmo.

Pasak S. Bukanto, išpūstas burbulas, kad kelio į Rusnę pakraščiai nusėti automobilių detalėmis ir valstybiniais numeriais. Aišku, visiškai to neišvengiama, nes abu aplinkkeliai yra žvyrkeliai, o automobilių srautas jais – intensyvus.

Oficialios informacijos dėl pasikeitusių terminų nėra

Rusniškiams nušvito viltis, kad jau nuo rugsėjo vidurio (o ne nuo gruodžio, kaip planuota oficialiai) jiems bus leista važiuoti pagrindiniu keliu iš Šilutės į Rusnę.

Rugsėjo viduryje įmonės „Tilsta“ ir „Fegda“ planuoja baigti savo darbus pagal sutartį, anksčiau numatyto laiko. Grįžta „Kauno tiltai“ ir „Alkesta“, kurie tęs kitą darbų etapą. Planuojama, kad trumpasis aplinkkelis per Šyšos kaimą bus uždarytas, žvyruojamas, atnaujinamas. Yra didelė tikimybė, kad nuo rugsėjo pabaigos automobiliai galės važiuoti ne tik Sausgalvių aplinkkeliu, bet ir pagrindiniu keliu.

Pabrėžiame, kad ši socialiniuose tinkluose plintanti informacija yra neoficiali, raštiškai nepatvirtinta.

„Šilutės naujienos“ prašė bendrovės „Kauno tiltai“ patvirtinti arba paneigti kalbas, kad nuo rugsėjo vidurio žmonėms bus leidžiama važiuoti dar tvarkomu keliu. Cituojame bendrovės personalo direktorės Jūratės Pozniakovienės atsakymą: „Kauno tiltai“ tęs darbus iš karto, kai tik savo darbus baigs kiti rangovai. Oficialios informacijos dėl pasikeitusių terminų neturime. Taip pat norime patikslinti, kad UAB „Tilstai” baigus savo darbus, automobilių eismas dar negalės vykti. Šis darbų etapas baigiasi ties žemės sankasos stiprinimu, per kurį eismas nėra įmanomas“.

Turistai duobėtų kelių nebijo

Ir nors dažnas šilutiškis dėl kelio remonto darbų į Rusnę važiuoti vengia, S. Bukantas sako, kad turistų iš kitų miestų ar šalių didžiausioje Lietuvos saloje tikrai netrūksta. Pasak jo, šią vasarą Rusnėje yra labai didelis judesys, turistų labai pagausėję. Autobusais atvažiuoja prancūzai, vokiečiai, netgi japonai.

Viena japonė gidei pasakojo, kad atvažiuoti į Rusnę jai patarė čia jau buvę jos draugai. Jie moteriai pasakė: „Jeigu nori gryno oro, kažkur pasaulyje rasti ir gyvos gamtos, tai važiuok į tokią Rusnę“.

Turistų srautą pagausins ir laivas „Deima“, nuo rugpjūčio 17-osios pradėjęs plukdyti keleivius iš Kauno į Rusnę.

Rusnės bendruomenės pirmininkas reziumuoja, kad turistai, norintys pamatyti Rusnės salos grožį, unikalią gamtą, nebijo remontuojamo kelio ar duobėtų žvyrkelių, jiems tokie trukdžiai paprasčiausiai nerūpi.

 

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt