Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

Image - Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

  Valstybinių miškų urėdija (VMU) pradėjo prekybą kalėdiniais medeliais. Įmonės regioniniuose padaliniuose – beveik 120 vietų visoje šalyje – jau galima įsigyti ir eglučių iš miško, ir dekoratyvinių eglučių vazonuose, ir

Penktadienis, 29 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo ir vyresniųjų laisvalaikiui

Image - Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo  ir vyresniųjų laisvalaikiui

Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Degučių kaimo gyventojai jau džiaugiasi permainomis kaimo centre – šalia bendruomenės namų įrengtas tikras vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų traukos centras – vaikų žaidimų, sporto ir poilsio zona.

Trečiadienis, 4 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

rusnes apzvalgos_bokstasJau greitai Rusnėje iškils apžvalgos bokštas, iš kurio matysis Ventės ragas, Kuršių marios ir net Rusija. Dar 2016 m. žadėta, kad statinys iškils tais metais. Bet buvo diskutuojama dėl tinkamiausios vietos, strigo ir finansavimas. Tačiau dabar visi iššūkiai įveikti ir jau kitais metais planuojama pradėti apžvalgos bokšto ypatingoje vietoje – prie Atmatos upės žiočių – statybas.

Rusnėje surengtas apžvalgos bokšto bei aplink esančios teritorijos sutvarkymo projekto pristatymas. Susitikime su bendruomene dalyvavo projektuotojai – VšĮ „Studija 501” ir projekto užsakovas - Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atstovas, koordinuojantis apžvalgos bokšto projektą Saulius Dragūnas. Jis patikino, kad jeigu viskas pavyks, iki 2020 metų pabaigos 28 metrų aukščio bokštas bus pastatytas.

Bus galima toli matyti

Bokšto projektuotojas Martynas Norvila pasakojo, kad ant Atmatos kranto jau 6 dešimtmečius stovi švyturys. Bemaž du kilometrus aukščiau yra Uostadvario uostas, kur dar 19 amžiaus viduryje buvo Kuršių marių pakraštys. Ant tuometinio Atmatos upės pakraščio buvo pastatytas švyturys su apžvalgos aikštele. Taigi naujasis apžvalgos bokštas iš dalies pratęs senojo bokšto paskirtį, kuri buvo prarasta per 150 metų.

Naujasis apžvalgos bokštas bus pastatytas ant Atmatos kranto, maždaug 30 metrų atstumu nuo upės ir Kuršių marių pakraščio. Statinys nuo apačios bus gelžbetoninis, į viršų kils metalo strypai. Lipti teks laiptais iki bokšto viršūnės, kuri iškils 28,4 metrus. Statinio išorė bus apdengta akyta medžiaga, panašia į tinklą. Vaizdus galima bus stebėti keliose laiptų aikštelėse. Bokšto viršuje bus aikštelė, kurioje smalsuoliai galės dairytis į visas puses. Bus galima pasėdėti ant suoliukų, pasivaikščioti aikštelės vakariniu pakraščiu, iš kur matysis Krokų lanka, Atmata, jos krantas Rusijoje, Ventės ragas ir paukščių žiedavimo stotis.

Pasak projektuotojų, sutvarkius teritoriją bus sudarytos sąlygos turistams ir juos plukdantiems laivininkams atplaukti iki bokšto laivais.

Manoma, kad lėšų reikės daugiauAPZVALGOS BOKSTO_PRIST_4

Takas iki apžvalgos bokšto, apie 700 metrų, planuojamas ir pakrante. Jis dar nesuprojektuotas, tad negalima pasakyti kokios medžiagos jam bus naudojamos. Visas apžvalgos bokštas ir jo aplinkos sutvarkymas planuojamas iš atsparių vandens ir ledonešio poveikiui medžiagų.

Bokšto pristatyme dalyvavęs mero pavaduotojas Sigitas Šeputis ragino, kad projektuotojai per daug neįsirėmintų į Aplinkos apsaugos ministerijos paskirtas lėšas - 700 tūkst. Eur. Jis sakė, kad tokio bokšto, kuris atvertų vaizdą į Atmatos upę ir Kuršių marias Lietuvoje daugiau nėra. Todėl verta bokštą bei iki jo vedantį taką suprojektuoti ir pastatyti taip, jog nebūtų gėda prieš augančią kartą.

Rusniškiai projektuotojams užsiminė, jog Kuršių marių pakrantėse sustumiami 10 metrų ir aukštesni ledo lyčių kalnai. Ar atlaikys tokią apkrovą apžvalgos bokšto konstrukcijos?

Pasak projektuotojų, meteorologai šioje vietoje tokių sangrūdų neprognozuoja.

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, sakė, kad nors prie Atmatos pakraščio ledų sangrūdos ir susidaro, tačiau upės pakrantėje medžiai stovi neišlaužyti.

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė pastebėjo, kad plane matyti, jog apžvalgos bokštas ir takas iki jo neturi apšvietimo. Projektuotojai patvirtino, jog bokštas nebus elektrifikuotas. Vietiniai improvizavo, jog bokštą bus galima elektrifikuoti ir šiuolaikinėmis priemonėmis - saulės ar kitokia jėgaine.

Projekto svarstymas baigėsi taikiai, be jokių prieštaravimų. Prieš išsiskirstant vietos laivininkai juokavo, jog tokį bokštą sapnuos, kol jis bus pastatytas, ir linkėjo konstruktyvaus darbo.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt