Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Image - Pavasaris – medelių sodinimo metas Šilutėje

Atėjęs pavasaris - pats geriausias laikas atsinaujinti, pradėti naujus darbus ir gerai leisti laiką. Nors pasaulinis virusas pristabdė gyvenimą, Šilutės seniūnijos ir „Šilutės komunalininko“ darbininkai nesnaudžia. Šilutės mieste jau pasodinta

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (1)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (5)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Image - Šilutės savivaldybės taryboje pasikeitė opozicijos lyderis

Šilutės savivaldybės tarybos posėdyje balandžio 23 dieną opozicijos lyderė, konservatorė Sandra Tamašauskienė paskelbė apie savo atsistatydinimą iš lyderės pareigų. Ji sakė, kad jos atsistatydinimas yra sutarties su opozicijos partneriais -

Ketvirtadienis, 7 Gegužė Komentarai (0)

Problema

Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Image - Senoji Šilutės autobusų stotis stumiama į aukcioną

Šilutės vaizdą darkantys ir visus įvažiuojančius į mūsų miestą šiurpinantys senieji autobusų stoties pastatai pagaliau pradėti stumti privatizacijai.Šilutiškiai jau seniai piktinasi, kad šie nebenaudojami pastatai netvarkomi, kad juose dažnai būriuojasi

Pirmadienis, 25 Gegužė Komentarai (1)

Savivaldybėje

Vaikų darželiai atgijo: turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Image - Vaikų darželiai atgijo:  turi modernių termometrų, lanko pusė vaikų

Ar įmanoma, kad penkiametis vaikas susirgtų... depresija? Mintis regis, nereali, tačiau kaip tik tokiu klausimu nustebina mažametės mama. Toji mintis moterį ne juokais pradėjo kamuoti pastarąjį mėnesį, kol ji buvo

Antradienis, 26 Gegužė Komentarai (0)

Seniūnijose

Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja apie paplūdimį

Image - Juknaitiškiai įžuvino tvenkinį ir jau svajoja  apie paplūdimį

Didžiajame Juknaičių ežere apsigyveno amūrai, karpiai, plačiakakčiai - iš viso apie 360 žuvų. Įžuvinti ilgus metus apleistą, nendrėmis apaugusį vandens telkinį sugalvojo aktyvūs bendruomenės nariai, prieš tai pasitarę su specialistais

Penktadienis, 15 Gegužė Komentarai (0)

man-4957154 1920Kovai su koronavirusu Šilutės savivaldybė jau išleido 21 tūkst. Eur, kurie buvo skirti grįžtančių emigrantų apgyvendinimui, maitinimui, parvežimui iš Klaipėdos uosto ir iš Palangos oro uosto. Iš šių pinigų įstaigoms buvo nupirkti dezinfekciniai skysčiai ir kitos apsaugos priemonės.

Iš viso ekstremaliai situacijai likviduoti Savivaldybė yra numačiusi 100 tūkst. Eur iš Administracijos direktoriaus rezervinio fondo.

 

Izoliavo 33 emigrantus

Manoma, kad į Šilutės savivaldybę per karantino laikotarpį iš kelionių ir darbo vietų užsienyje sugrįžo keli šimtai mūsų piliečių. Tačiau saviizoliacijai Savivaldybės pagalbos prašė tik 33 asmenys. Pasak Nacionalinės visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėjos Romos Jovaišaitės, visi iš užsienio sugrįžtantys žmonės patys sprendė, kur porai savaičių izoliuotis. Buvo tokių, kurie pradžioje izoliavosi savo namuose, kur turėjo atskirus kambarius. Vėliau, kai saviizoliacijos sąlygos buvo sugriežtintos, žmonės turėjo ieškoti atskirų butų.

Tie, kurie negalėjo pasirūpinti saviizoliacijos plotu, prašė pagalbos Nacionalinės visuomenės sveikatos centre ar Savivaldybėje. Per pirmąjį karantino mėnesį Šilutės savivaldybėje buvo izoliuoti 33 žmonės, kurie gyveno Šilutėje ir Rusnėje specialiai paruoštose patalpose.

Šiuo metu Rusnėje apgyvendinti du izoliavęsi žmonės, o Šilutėje - šeši.

Izoliacijai patalpų prašę žmonės iš Klaipėdos uosto ir iš Palangos oro uosto yra parvežami „Šilutės autobusų parko“ autobusais. Jie apgyvendinami Savivaldybės būstuose, maitinami Šilutės ligoninės virtuvėje pagamintu maistu.

Dienos porcija – 7,50 Eur

Koronaviruso infekcija užsikrėtę mūsų kraštiečiai gyveno Kintuose, Usėnuose, Šyliuose ir Šilutėje. Pasak Šilutės ligoninės vyr. gydytojo Viktoro Šileikio, kai kurie jų buvo išvežti gydytis į Klaipėdos Universitetinę ligoninę, du gydėsi namuose. Du iš susirgusiųjų jau pasveiko.

Jau daugiau kaip dvi savaitės šalia Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro pastatų veikia mobilus koronaviruso patikros postas. Kasdien jame patikrinama nuo 20 iki 40 žmonių. Šiame poste infekcija buvo patvirtinta Kintų seniūnijos gyventojai.
Pagal sutartį su Savivaldybe Šilutės ligoninė maitina asmenis, kuriems Savivaldybė suteikė izoliacijos patalpas. Dienos porcija, pasak V. Šileikio, yra pagerinta, ir kartu su transporto išlaidomis ligoninei atsieina 7,50 Eur. 14 dienų vieno žmogaus izoliacijai vien tik maitinimo išlaidos siekia 105 Eur. Vyr. gydytojas tikisi, kad šios ligoninės išlaidos bus apmokėtos.

Rezervinio fondo komisija apmoka sąskaitas

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis „Šilutės naujienoms“ patvirtino prielaidas, kad jo pirmininkaujama rezervinio fondo komisija yra pasiruošusi skirti fondo lėšų visoms įstaigoms ir organizacijoms, kurios vykdo su koronaviruso infekcija susijusius darbus.

Šilutės savivaldybės taryba iš Savivaldybės biudžete sutaupytų lėšų neseniai 100 tūkst. Eur papildė administracijos direktoriaus valdomą rezervinį fondą.

Fondo komisijoje dirbantys Dorita Mongirdaitė, Andžela Bernotienė, Remigijus Rimkus, Stanislova Dilertienė jau rinkosi į posėdžius ir svarstė gautus pasiūlymus. Pasak V. Pozingio, komisija jau paskyrė 21 tūkst. Eurų Savivaldybės įstaigoms, kurios išrašė sąskaitas už kovo mėnesį patirtas išlaidas. Savivaldybė apmoka už įsigytas koronaviruso apsaugos priemones – skysčius, apsaugos kaukes, rūbus.

Kovo mėnesį buvo didžiausias srautas iš užsienio grįžusių žmonių ir patikrai į Klaipėdą vežti. UAB „Šilutės autobusų parkas“ už tokių žmonių vežiojimą Savivaldybei išrašė 5,413 tūkst. Eur (su PVM) sąskaitą. Apie 2 tūkst. Eur kainavo ir kovo mėnesį izoliuotų žmonių pamaitinimas.