Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Akcija „Lašiša 2019“: pasibaigus akcijai, patikrinta daugiau nei 3000 žvejų mėgėjų

Image - Akcija „Lašiša 2019“: pasibaigus akcijai, patikrinta daugiau nei 3000 žvejų mėgėjų

  Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) šiemet nuo rugpjūčio 3 iki gruodžio 1 dienos vykdė akciją „Lašiša 2019“, per kurią iš viso surengti 386 reidai ir patikrinta 3050 žvejų

Antradienis, 10 Gruodis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Šilutiškiams nebegėda – miesto Kalėdų eglė nušvito naujai

Image - Šilutiškiams nebegėda – miesto Kalėdų eglė  nušvito naujai

Šimtai šilutiškių penktadienį atėjo į Kalėdų eglės įžiebimo šventę. Daugeliui tai buvo dviguba šventė, nes šiemet eglė nušvito ne įprastai mėlynai, o jau padabinta naujomis puošmenomis. Šventinėmis spalvomis sutvisko ir

Trečiadienis, 11 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

Image - Švėkšnos neįgalieji minėjo Neįgaliųjų dieną

 Artėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai, gruodžio 1-ąją Švėkšniškių sambūris pakvietė draugijos narius į šventę, kurią organizavo aštuntąjį ka

Penktadienis, 6 Gruodis Komentarai (0)

Kelio ženklas Šilutėje "Neregiai". Nurodo, kad pėsčiųjų perėja vaikšto neregiai. / Šarūno Stanciko nuotr.Spalio 15-ąją pasaulyje minima Tarptautinė baltosios lazdelės diena (Aklųjų diena).

Lietuvoje ją pradėta minėti 1992 metais, kai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS) tapo tikrąja Pasaulio aklųjų sąjungos nare.

LASS centro taryba primena, baltoji lazdelė – neatskiriama neregio palydovė. Įgudusiose rankose ji daro beveik stebuklus ir labai padidina neregio savarankiškumą, mobilumą, perspėja apie kelio paviršiaus nelygumus, o balta jos spalva – praeivius gatvėje, automobilių vairuotojus, kad kelyje aklas žmogus.

Baltosios lazdelės diena pažymima įvairiai. Daugelyje šalių, taip pat ir Lietuvoje, kasmet šia proga organizuojami įvairūs renginiai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, supažindinti su neregių galimybėmis, pasiekimais, kasdieniu gyvenimu.

Šiandien Šilutės F.Bajoraičio bibliotekoje atidaroma literatūros paroda „Su savo neregio drauge – baltąja lazdele", skirta Pasaulinei baltosios lazdelės dienai.

2011-ieji metai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių bendruomenėje paskelbti BEATRIČĖS METAIS.

Kelio ženklas Šilutėje "Neregiai". Nurodo, kad pėsčiųjų perėja vaikšto neregiai. / Šarūno Stanciko nuotr.Kelio ženklas Šilutėje "Neregiai". Nurodo, kad pėsčiųjų perėja vaikšto neregiai. / Šarūno Stanciko nuotr.

Seimo Pirmininkės sveikinimas

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė Pasaulinės baltosios lazdelės dienos proga pasveikino Lietuvos akluosius ir silpnaregius.

Šiais metais 85-ąsias įkūrimo metines mininčiai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungai adresuotame sveikinime Seimo Pirmininkė rašo, kad šiandien jau sunku suskaičiuoti, kiek humaniškų ir prasmingų darbų ši organizacija atliko per savo veiklos metus.

„Daugybei žmonių suteikta medicininė pagalba ir materialinė parama, Sąjungos rūpesčiu įkurtos bibliotekos ir fondai, aktyviai vykdoma sportinė veikla, parama užsiimantiems verslu – už šių ir daugybės kitų, neįvardytų, pastangų stovi tūkstančiai žmonių, tūkstančiai likimų, tūkstančiai išsipildžiusių vilčių“, - Seimo sekretoriato pranešime cituojama I. Degutienė.

Seimo Pirmininkės nuomone, svarbiausias darbas, itin aktyviai pradėtas dirbti Lietuvai atgavus nepriklausomybę, buvo humaniško požiūrio sklaida ir integralios visuomenės, nesiskaidančios pagal ją sudarančių žmonių fizinę būklę, kūrimas.

„Esame integrali tauta, integrali bendruomenė, integrali valstybė, ir kiekvienas žmogus, kiekvieno iš mūsų pastangos būtinos visaverčiam valstybės gyvenimui. Juo labiau, kad istorija ne kartą įrodė ir įrodo: gyvenimas, poeto žodžiais tariant, „akių tamsoj, širdies šviesoj“ neretai sutampa su dideliu intelektu, talentinga kūryba, aktyvia visuomenine ar sėkminga sportine veikla. Ir kai Lietuva bei jos žmonės pasaulyje minimi su tikra pagarba, tai neretai būna ir Jūsų bei Jūsų kolegų nuopelnas“, - rašo I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė padėkojo visiems, kurie prie šių darbų prisideda ir kurie savo asmeniniu gyvenimu rodo tikėjimo savimi ir šalia esančiu žmogumi pavyzdį.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt