Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

Image - Miškininkai jau pradėjo prekiauti kalėdinėmis eglutėmis

  Valstybinių miškų urėdija (VMU) pradėjo prekybą kalėdiniais medeliais. Įmonės regioniniuose padaliniuose – beveik 120 vietų visoje šalyje – jau galima įsigyti ir eglučių iš miško, ir dekoratyvinių eglučių vazonuose, ir

Penktadienis, 29 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Image - Opozicija linki vicemerui apsispręsti ir atsistatydinti

Po dviejų bandymų surengti Savivaldybės taryboje balsavimą dėl vicemero Sigito Šepučio atstatydinimo, opozicija surengė spaudos konferenciją.Pasak opozicijos politikų, vieną kartą valdančioji koalicija nusprendė išbraukti interpeliacijos klausimą iš Tarybos dienotvarkės, o

Antradienis, 15 Spalis Komentarai (0)

Problema

Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

Image - Radinys žuvyje sukrėtė: vos spėjo ištraukti iš mergaitės burnytės

  Noras paruošti skanią ir išskirtinę vakarienę gali baigtis visiškai ne taip, kaip planavote. Ypač jeigu parduotuvėje pirktame produkte nežinia iš kur atsiranda ten neturinčių būti metalo gabalų. Tuo galėjo įsitikinti šilutiškė,

Antradienis, 3 Gruodis Komentarai (2)

Savivaldybėje

Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo ir vyresniųjų laisvalaikiui

Image - Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo  ir vyresniųjų laisvalaikiui

Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Degučių kaimo gyventojai jau džiaugiasi permainomis kaimo centre – šalia bendruomenės namų įrengtas tikras vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų traukos centras – vaikų žaidimų, sporto ir poilsio zona.

Trečiadienis, 4 Gruodis Komentarai (0)

Seniūnijose

Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Image - Švėkšnos senjorai vėl surengė šventę

Didžioji dalis švėkšniškių asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ narių - pagyvenę žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga jie suruošė šventę sau ir pakvietė į ją visus norinčius susitikti,

Penktadienis, 4 Spalis Komentarai (0)

PriemokosTurint valdžią savo rankose, nereikia daug išminties, išskirtinio darbo ar stebuklingos lazdelės, kad akimirksniu pagerintum savo ar ištikimiausių padėjėjų gyvenimą.

Rajono valdančiosios koalicijos politikai vieningai - 15 rankų pakėlimu - nusprendė, kad savivaldybės administracijos direktorei „darbietei“ Idai Vasiljevienei padidinti atlyginimą 50 proc. (iki šol jai buvo mokamas  3645 litų atlyginimas) ir po 30 proc. padidinti atlyginimus jos pavaduotojams - „tvarkietei“ Dainorai Butvydienei (buvo 3900 Lt) ir liberalsąjūdiečiui Raimundui Ambrozaičiui (buvo 3335 Lt).

Šie rajono vadovai pareigas gavę savo partijų lyderių malone, rajono mokesčių mokėtojams pabrangs nei daug nei mažai - 60 tūkst. litų per vienerius metus.

Buvo viltis

Rajono Tarybos Ekonomikos ir finansų komitete bei Teritorijų ir kaimo reikalų komitete opozicijos politikams buvo kilusi viltis, kad bus įmanoma pristabdyti rajono valdžios norą semti daugiau pinigų savo gerovei kelti.

Šių komitetų du valdančiosios koalicijos atstovai - liberalsąjūdiečiai Edvardas Vitkauskas ir Jonas Purlys nebalsavo už rajono mero V.Pozingio pasiūlymą I.Vasiljevienei mokėti 50 proc. atlyginimo dydžio priemoką.

E.Vitkauskas tuometiniam komiteto pirmininkui „darbiečiui“ Sauliui Stankevičiui pasiaiškino, kad „tokia jo nuomonė“.
Teritorijų ir kaimo reikalų komitete J.Purlys taip pat nepritarė, kad sprendimo projektas dėl I.Vasiljevienės priemokos būtų svarstomas Taryboje.

Šio komiteto narys socialdemokratas Antanas Kubaitis pasakojo apie pokalbį su bendradarbiais dėl ketinimų didinti valdžios atlyginimus. Pasak A.Kubaičio, jam žmonės sakė, kad jeigu politikai balsuos už priemokas, tai „plauks visi upėje“.

Beje, tik šiame komitete buvo bandyta teikti alternatyvų sprendimo projektą - siūloma perpus mažesnė atlyginimo priemoka I.Vasiljevienei.

Liberalcentristas V.Laurinaitis pasiūlė atsižvelgti į tai, jog I.Vasiljevienė jaučia didelį darbo krūvį ne dėl didėjančių darbo apimčių, bet galbūt todėl, kad turi per mažai to darbo patirties. Jis sakė, kad teisingiau būtų priemoką didinti pamačius akivaizdžius geresnio darbo rezultatus.

Tačiau valdančiosios koalicijos politikai Teritorijų ir kaimo reikalų komitete, kuriam pirmininkauja darbietis Darijus Pundžius, neįsiklausė į siūlomą kompromisą skirti tik 25 proc. atlyginimo dydžio priemoką. Balsų dauguma pritarta rajono Taryboje svarstyti tik mero V.Pozingio pasiūlymą - skirti 50 proc. priemoką.

Niekas nepasikeitė
Rajono Taryboje svarstydami priemokų klausimą, dėl jo tikslingumo abejojo tik opozicijos politikai. Rajono tarybos narys Arvydas Jakas administracijos direktorės I.Vasiljevienės paklausė, ar ji žinanti kokia yra savivaldybės biudžeto skola bankams ir savivaldybės bei jos įmonių skola paslaugų teikėjams.   I.Vasiljevienė, kiek suabejojusi dėl tokio klausimo tikslo, atsakė, kad savivaldybės biudžeto skola šiuo metu yra tokia pati kaip ir prieš pusę metų, kai ji pradėjo eiti paregas - beveik 46 mln. litų.

Anot A.Jako, jis nepastebėjęs išskirtinių I.Vasiljevienės pastangų, kad jai būtų skiriama priemoka.
Tarybos narys liberalcentristas Algirdas Gečas išsakė visų likusių opozicijos politikų nepritarimą. A.Gečas šio posėdžio metu buvo paskelbtas rajono Tarybos opozicijos lyderiu. Taigi jo kalba dėl priemokų valdžiai tapo premjerinė pradėjus eiti naujas pareigas.

Opozicijos vardu A.Gečas sakė: „Administracijos vadovai per trumpai dirba savivaldybėje ir savo darbu dar neįrodė, kad yra verti didesnio darbo užmokesčio. Kita vertus dabar, kai Lietuvoje tokia sudėtinga ekonominė padėtis, ir Vyriausybė ragina visus taupyti, tikrai ne laikas kažkam didinti atlyginimus“.

A.Gečo nuomone, kad šis sprendimas yra grynai politinis, kuriuo siekiama vienintelio tikslo - mokesčių mokėtojų pinigais sustiprinti valdančiąją koaliciją. Jis ir pareiškė, kad Tarybos opozicija nedalyvaus balsavime dėl priemokų.

Liberalsąjūdiečiai - už

Tie, kurie buvo patikėję, kad liberalsąjūdiečiams E.Vitkauskui ir J.Purliui pabudo sąžinė ir jie neleis drabstyti mokesčių mokėtojų pinigų didesniems administracijos vadovų atlyginimams, turėjo nusivilti.

Ankstesnis jų nepritarimas I.Vasiljevienei mokėti 50 proc. priemoką, akivaizdu, buvo tik spektaklis - „piarinis“ triukas, bent porą savaičių leidęs rinkėjams galvoti, kad tarp valdančiųjų yra ir „kitokios nuomonės“ sąžiningų politikų.

Vėliau E.Vitkauskas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad iš esmės pritarė dėl priemokų mokėjimo administracijos vadovams. Tačiau liberalsąjūdiečiai tikėjosi, kad šį klausimą pradėjus svarstyti Tarybos komitetuose, visiems trim vadovams bus pasiūlyta vienodo dydžio priemoka.

Liberalsąjūdiečių nuomone, visų trijų administracijos vadovų darbo krūvis vienodai didelis, jie atsakingi už skirtingas veiklos sritis, todėl iš pradžių manyta, kad nereikėjo I.Vasiljevienės išskirti didesniu priedu.

Aiškindamas, kodėl liberalsajūdiečių nuomonė pasikeitė Tarybos posėdžio metu, E.Vitkauskas sakė, kad iki posėdžio jiems pateikta daugiau sprendimą pagrindžiančių argumentų.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt