Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Žuvų ištekliams atkurti – daugiau kaip 2,5 mln. eurų

Image - Žuvų ištekliams atkurti – daugiau kaip 2,5 mln. eurų

  Šiemet žuvų ištekliams valstybiniuose vandens telkiniuose atkurti ir apsaugoti numatyta 2,51 mln.

Ketvirtadienis, 14 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (3)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Kandidatų į merus debatai Šilutėje: vaikiški klausimai ir atsakymai „ne į temą“

Image - Kandidatų į merus debatai Šilutėje: vaikiški klausimai ir atsakymai „ne į temą“

Šeštadienio rytą tikrąja to žodžio prasme „prasiautę“ pro Šilutės turgavietės prekeivius ir pirkėjus, popietę kandidatai į Šilutės savivaldybės mero postą rinkosi Vydūno gimnazijoje, kur buvo surengti jų priešrinkiminiai debatai. Deja,

Ketvirtadienis, 28 Vasaris Komentarai (0)

Problema

Buvusio vyro persekiojama šilutiškė priversta gyventi baimėje

Image - Buvusio vyro persekiojama  šilutiškė priversta gyventi baimėje

Prieš savaitę publicistikos laidoje „Prieš srovę“ buvo parodyta nelaimingai pasibaigusios meilės istorija iš Šilutės. „Žmogaus gyvenimą pakeičia meilė - ji išaugina sparnus, gražiausiomis spalvomis nudažo svajones. Tačiau kodėl svaigi meilė

Ketvirtadienis, 7 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Rezultatai Šilutėje: rinkimų kovą laimėjo V. Laurinaitis

Image - Rezultatai Šilutėje: rinkimų kovą laimėjo V. Laurinaitis

  Šiandien dėl mero posto Šilutės rajono savivaldybėje kovojo dabartinis vadovas, antros kadencijos siekiantis Vytautas Laurinaitis (partija Tvarka ir teisingumas) ir Tarybos narė, opozicijos lyderė Sandra Tamašauskienė (Tėvynės sąjunga – Lietuvos

Sekmadienis, 17 kovas Komentarai (5)

Seniūnijose

Kovo 8-ąją minėjo saugiškiai ir švėkšniškiai

Image - Kovo 8-ąją minėjo saugiškiai ir švėkšniškiai

  Idėja minėti Tarptautinę moters dieną pirmą kartą kilo 20 a. sandūroje Šiaurės Amerikoje ir Europoje, kai sparti industrializacija ir ekonominė plėtra kėlė masinius protestus prieš sunkias darbo sąlygas. Tad tai

Trečiadienis, 13 kovas Komentarai (0)

 VILKYCIUOSEVilkyčiuose surengtas aktyviausių seniūnijos gyventojų susirinkimas, kuriame dauguma pareiškė apsisprendimą siekti seniūnijos statuso. Susirinkimo pradžioje užsiregistravo 67 dalyviai, tačiau kartu su šiek tiek pavėlavusiais žmonėmis susirinkime dalyvavo apie 90 vilkytiškių ir aplinkinių kaimų gyventojų.

Seniūnijos kūrimo iniciatoriais įvardintos trys seniūnijoje veikiančios bendruomeninės organizacijos: „Viltis“ - pirmininkas Mindaugas Rimeikis, „Veiviržo slėnis“ - Rima Valdžienė ir Vilkyčių Šv.Brunono bendruomenė - kun. Vytautas Tamašauskas.
Susirinkime dalyvavo ne vien tik seniūnijos steigimo entuziastai. Lankupių seniūnaitis Valdemaras Urbonas atvirai pareiškė, kad jam žinoma, jog Lankupių, Bundalų, Grumblių gyventojai nesižavi naujos seniūnijos steigimu, nes nepasitiki šios iniciatyvos didžiausiais rėmėjais, ypač - verslininku Kazimieru Gudžiūnu.

Diskusijoje apie seniūnijos steigimą dalyvavo ir rajono vadovai - meras Vytautas Laurinaitis bei Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Saugų seniūnė Anastazija Oželytė susirinkime nedalyvavo.

Trūksta tik daugiau savivaldos

Susirinkimą vedęs „Vilties“ pirmininkas M.Rimeikis ir kiti seniūnijos steigimo iniciatoriai teigė, kad Vilkyčių gyvenvietės ir aplinkinių kaimų ekonominė, socialinė situacija iš esmės skiriasi nuo kitos Saugų seniūnijos dalies. Vilkytiškiai jaučia, kad Saugų seniūnijos administracija labiau užimta kitos seniūnijos pusės rūpesčiais, ir atrodo, kad didesnė dalis seniūnijos finansinių resursų bei paslaugų atitenka saugiškiams.

Seniūnijos įkūrimo šalininkai pasakojo apie Vilkyčių privalumus ir realią galimybę čia kurti seniūniją.

Vilkyčiams pasisekė, kad jie po ūkio griuvimo neišdraskė turėtų pastatų. Verslininkai ir ūkininkai išsaugojo anksčiau sukurtą turtą ir darbo vietas. Bent dešimt tvirtų ūkininkų valdo daugiau nei po 100 ha žemės plotus ir turi sukūrę po kelias darbo vietas savo kaimynams. Be to, Vilkyčiuose ir aplinkiniuose kaimuose klesti verslai: veikia kelios vietinių verslininkų lentpjūvės, paukštynas su bendrovėmis „Vilkyčių mėsa“ bei „Vilkyčių paukštynas“ (šiuo metu abiejų bendrovių veikla laikinai sustabdyta), po kelis šimtus darbo vietų yra įsteigusios baldų pramonės gamyklos UAB „Germanika“ ir UAB „Gindera“, veikia kelios UAB „Minijos nafta“ gręžinių aikštelės.

Vilkyčiuose veikia pagrindinė mokykla, kurioje jau įkurta ikimokyklinio ugdymo grupė, yra trys parduotuvės, kavinė, „Sveikatos darnos“ medicinos punktas, maldos namai.

Vilkytiškius Saugos domina tik dėl seniūnijos teikiamų paslaugų.
Dabartinėje Saugų seniūnijoje yra 4200 gyventojų. Jeigu Vilkyčiuose būtų įkurta seniūnija - jos gyventojų skaičius būtų 1730.
Naujai įsteigta Vilkyčių seniūnija nebūtų pati mažiausia rajone. Panašų gyventojų skaičių turi dar trys rajono seniūnijos - Usėnai, Katyčiai ir Kintai.

Nenori ir nepasitiki

Minėtų bendruomenių iniciatyvą susirinkime palaikė Aisės kaimo seniūnaitė Snieguolė Brazdeikienė, kuri sakė turinti net 79 žmonių parašais patvirtintą raštą, jog jie pageidauja Vilkyčių seniūnijos.

Tačiau susirinkime buvo ir prieštaraujančių seniūnijos steigimui. Lankupių seniūnaitis V.Urbonas sakė, kad nauja seniūnija jo seniūnaitijos kaimų - Lankupių, Grumblių, Bundalų - gyventojams jokių privalumų neduos. Šių kaimų gyventojams atstumas iki Saugų seniūnijos ir iki Vilkyčiuose įkurtos seniūnijos bus panašus. Tačiau gyventojai baiminasi, kad atsiras daug išlaidų perregistruojant savo turtą, žemes. V.Urbonas gyrė Saugų seniūnę A.Oželytę sakydamas, kad ji puikiai bendradarbiauja su visais seniūnijos gyventojais, ir Lankupių seniūnaitija jokios diskriminacijos nejaučia.

V.Urbonas sakė, kad jo seniūnaitijos žmonės nenori savivaldos pasikeitimų ir todėl, jog nepasitiki kai kuriais jos iniciatoriais, ypač - buvusio tarybinio ūkio direktoriumi, dabar verslininku K.Gudžiūnu. Žmonės turi visokių prielaidų, kad seniūnijos jam reikia labiau dėl asmeninio nei dėl viešojo intereso.

Dėl galimų didelių išlaidų, kurios atsiras kuriant naują seniūniją,  skolose skendinčiai Šilutės savivaldybei priekaištavo ir buvusi medicinos darbuotoja Jūratė Kruvelienė.

Susirinkime nedrįsusi kalbėti, tačiau vėliau į redakciją paskambinusi Sakūtėlių ir Čiūtelių kaimų seniūnaitė Irutė Bružienė kalbėjo, kad jos seniūnaitijos žmonės tai pat nenori jokių seniūnijos pasikeitimų ir minėjo tokias pat priežastis kaip ir Lankupių seniūnaitis V.Urbonas. Ji pasakojo, kad ir pas ją, ir, tikriausiai, pas kitus žmones lankosi seniūnijos steigimo iniciatoriai M.Rimeikis ir K.Gudžiūnas ir kalba „pasakas“, kad tik kai susikurs Vilkyčių seniūnija, jų gyvenvietėse bus puikiai sutvarkyti keliai, gatvių apšvietimas, bus įrengtos stebėjimo kameros ir t.t.

Valdžia iniciatyvos nepeikia

Susirinkime dalyvavę savivaldybės vadovai teigė, kad norint įkurti Vilkyčių seniūniją kokių nors neįveikiamų kliūčių nebūtų.
Tačiau meras V.Laurinaitis priminė, kad seniūnijos steigimo iniciatyvinės grupės pageidavimo nepakaks. Seniūnijos gyventojai turi apsispręsti, ar jie tikrai nori seniūnijos Vilkyčiuose, sutinka turėti išlaidų asmens dokumentams ir turtui perregistruoti. Todėl bus vykdoma gyventojų apklausa. Tačiau ir po gyventojų apklausos galutinį sprendimą dėl Vilkyčių seniūnijos steigimo svarstys Savivaldybės Taryba.

Seniūnijos steigimas ir vėlesnis jos išlaikymas rajono biudžetui gali kainuoti kasmet apie 100 tūkst. litų.

Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis nuosaikiai vertino vilkytiškių norą turėti savo seniūniją. Jo turimais duomenimis, turto perregistravimas kitu adresu gali kainuoti apie 30 litų, asmens dokumentų - apie 10 litų. Tai nedidelės išlaidos, juolab kad Vilkyčiuose ir jų apylinkėse ką tik naujai pavadintos gatvės ir vis tiek panašią procedūrą teks visiems atlikti. Jo žiniomis, iki šiol adresus naujai persiregistravo tik apie 10 proc. žmonių.

Susiję straipsniai
  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt