Aktualijos

 

5e85965e72086Šiandien visi susiduriame su ganėtinai sunkiu ir emociškai įtemptu laikotarpiu. Kylantis nerimas, nežinomybė ir nuolatinis buvimas toje pačioje vietoje kai kuriems žmonėms gali tapti nepakeliamu. Todėl šiuo laikotarpiu itin svarbu mokytis pažinti savo emocijas, skirti laiko sau ir išsiugdyti kasdienius įpročius, kurie padės stabilizuoti emocinę būklę, suteiks energijos bei padės suvaldyti stresą. O tai leis sąžiningai laikytis ir visų karantino rekomendacijų.

Nuo ko pradėti, norint praskaidrinti dieną ir pagerinti emocinę būklę pataria Klaipėdos valstybinės kolegijos Kineziterapijos ir grožio terapijos katedros lektorė bei jogos mokytoja Daiva Stančaitytė ir BENU vaistininkė Indrė Kolomyjskė.

 

esnakaiStiprus imunitetas padeda išvengti sveikatos negalavimų ir lengviau įveikti užklupusias ligas. Subalansuota mityba yra svarbi sveikos gyvensenos dalis, o keli paprasti produktai gali greitai ir efektyviai sutvirtinti organizmą saugantį imuniteto skydą. Tad planuojant didelį savaitės apsipirkimą maisto gamybos ekspertė siūlo atkreipti dėmesį į septynias imunitetą stiprinančias gėrybes, kurias žmogui siūlo gamta.

 

15951 ea8d344d1ceb010cd40c6f52f752d221Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į situaciją dėl koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimo Lietuvoje, tikslina atvejo apibrėžimą ir tiriamųjų grupes. Nuo šiol dėl galimos infekcijos gali būti tiriami visi, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai.

imunins sistemos_skirtingosVisai neseniai mokslininkai nustatė, kad kai kurios vyrų imuninės sistemos ląstelės veikia kitaip nei moterų, o kai kurios netgi tiesiogiai sąveikauja su vyriškaisiais lytiniais hormonais. Dėl šių pastebėjimų galima iš dalies paaiškinti, kodėl kai kurios ligos vyrus paveikia labiau negu moteris.

Kai kurios ligos dažniau paveikia vyrus nei moteris, ir atvirkščiai. Iki šiol to priežastys buvo nežinomos.

ScienceDaily.com duomenimis, Australijos Melburno universiteto tyrėjai galimai pasistūmėjo žingsniu arčiau šio reiškinio paaiškinimo. Jie atrado ženklių vyrų ir moterų reguliacinių „T“ ląstelių skirtumų ir aptiko vietinio imuninės sistemos audinio ląstelių, kurios sąveikauja būtent su vyriškaisiais lytiniais hormonais.

 

dantu protezavimasPasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad bent vieno danties yra netekę didžioji dalis vyresnių nei 35 – erių metų amžiaus žmonių. Tačiau svarbiausia ne tai, kiek pacientui yra metų ar kiek dantų jis neteko – svarbiausia, kad šypsena būtų kuo greičiau atstatyta. Ir tam yra ne viena priežastis.

silantai2Silantai – dantų ėduonies profilaktikai skirta medžiaga, kuri giliai įsiskverbia į sveikų krūminių dantų vageles ir duobeles, hermetizuoja jas ir neleidžia ten patekti bakterijoms bei angliavandeniams, kauptis apnašoms bei maisto likučiams. Taip vaikų dantukai yra apsaugomi nuo ėduonies. Tai neskausminga keliolika minučių trunkanti procedūra.

Išsamiau apie silantus ir dantų padengimo jais procedūrą „Sveikatos šaltiniui“ pasakoja UAB „Sveikatos darna“ gydytojai odontologai Lina Skarbaliūtė ir Vilius Balčius.

 

15818 0cc45dfc227881a7ddbad456ec5400a3Lengvus koronavirusinė infekcijos (COVID-19) simptomus jaučiantys pacientai nuo šiol galės būti išleisti gydytis į namus, jei čia galės laikytis visų izoliavimosi (saviizoliacijos) taisyklių. Tai reiškia, kad tie, kuriems nereikia specifinio simptominio gydymo, nebus guldomi į ligonines. Tuo metu, pacientams, kuriems dėl jų sudėtingesnės būklės taikomas stacionarinis gydymas, jų sveikatai pagerėjus, taip pat bus leista gydytis namuose, nors tyrimo rezultatai vis dar bus teigiami.

woman-699008 960_720Visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus specialistai informuoja, kad 11-ąją šių metų savaitę registruoti 59 gripu susirgę rajono gyventojai, 32 iš jų – vaikai.

 

UntitledIki kovo 17 dienos vidurdienio į Klaipėdos universitetinę ligoninę kreipėsi 165 asmenys, kuriems įtariamas užsikrėtimas koronavirusu. 128 pacientams ėminiai ištirti Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje, keturiems iš jų nustatytas susirgimas koronavirusu, kitų 124 pacientų tyrimų atsakymai neigiami. Šiandien ligoninėje yra 37 pacientai, kuriems įtartas susirgimas koronavirusu, paimti tyrimai išvežti į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją, laukiama atsakymų.

Į šią ligoninę tyrimams vežami ir Šilutės gyventojai, kol kas patvirtintų susirgimų mūsų rajone nėra.