Kūryba

zuvisPrieš porą metų vienam iš buvusių rajono vadovų Algirdui Balčyčiui kilo idėja rajono merų vardu padovanoti Šilutei skulptūrą. Šiai idėjai pritarė rajono buvę vadovai - Šarūnas Laužikas, Arvydas Jakas ir dabartinis meras Virgilijus Pozingis.

Visi merai tuomet sutarė pasidalinti išlaidas.

SVEKSNOS SAULES GIMNAZIJOS PROJEKTAS 1 copyVykdant tęstinį projektą „Aukštųjų kultūrų impulsai mokykloms“ (AKIM) Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje svečiavosi postmodernistinės fotografijos atstovas fotomenininkas Remigijus Treigys iš Klaipėdos.

6-12 klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje „Fotografija kaip saviraiška“, į kurią autorius atsivežė darbų, kuriuose užfiksuoti nejudrūs daiktai, o pagrindiniais veikėjais paversti šviesa ir šešėliai.

pirmoji gimnazija dizmeikerisKauno technologijų universiteto studentų iniciatyva buvo organizuotas respublikinis dailės kūrinių konkursas „Dizmeikeris“, kuriame moksleiviai galėjo atskleisti savo kūrybiškumą, kurdami moksleivio darbo kalendoriaus viršelį.

Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai taip pat dalyvavo šiame konkurse ir pelnė apdovanojimų.

spaudos diena kurybaSpaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena - puiki proga sustoti ir pamąstyti, ką kiekvienam iš mūsų reiškia būti lietuviu, laisvai kalbėti lietuvių kalba, vaikščioti gimtąja žeme, turėti galimybę domėtis gimtojo krašto tautosaka, mitologija, protėvių darbais.

Kokie jausmai užplūstų, jei staiga visa tai daryti būtų uždrausta? Ar šiandien pasielgtume taip, kaip mūsų tautiečiai prieš 147 metus?

neigaliuju kurybaĮprasta, kad kalbėdami apie meną, dažniausiai pristatome pripažintų tautodailininkų, tapytojų ar kitų visiems gerai žinomų menininkų kūrybą.

Šį kartą norėtume atsigręžti į tuos, kurių vardų neišgirsime jokiame oficialiame parodos atidaryme.

Pasivaikščiokime po Šilutės Dienos paslaugų centro ir Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos kūrybines dirbtuves.

meniniai akcentai sveksnoje autoriaiŠvėkšnos seniūnijos vestibiulyje atidaryta fotografijų paroda dalyvaujant jos autoriams. Pokalbio metu daug kartų buvo ištartas žodis „Švėkšna“ - žodis, kuris vienija, skatina garsinti savo gimtinę, ja didžiuotis.

Fotoparodos autorių siekta perteikti Švėkšnos ir jos apylinkių dvasią, į fotografiją perkeliant architektūrinius akcentus, peizažą ir dialogą su gamta.

P1070903Kantri šokių kolektyvo „Salūnas“ visos 3 vaikų grupės dalyvavo dviejuose šokių festivaliuose - konkursuose Vilniuje. Šokėjams vadovauja Reminta Stoškuvienė.

Garsusis Šilutės orkestras 14 metų veiklos bagaže jau turi galybę įvairių apdovanojimų. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Balandžio 20 - 21 dienomis Panevėžyje vykusiame XII Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionate Šilutės vaikų meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“ B kategorijoje iškovojo I vietą ir diplomą už geriausią privalomo kūrinio interpretaciją.

„Dar kartą įrodėme, kad neiškrentame iš lyderių pozicijų“, - džiaugėsi nuo pat čempionatų pradžios juose dalyvaujantis orkestro dirigentas Gražvydas RAILA.

IMG 5003Jau šeštą kartą Lietuvos žemės ūkio ministerija surengė konkursą „Lietuvos kaimo spindulys“.

Praėjusį antradienį Kauno valstybiniame muzikiniame teatre buvo pagerbti šiemetinio konkurso laureatai. Šilutės kraštas šiemet suspindo net dviem spinduliais - švėkšniškis pedagogas Petras Čeliauskas pripažintas „Kaimo knygnešiu“, o Saugų seniūnijos ūkininkas Stasys Matulevičius pripažintas nominacijos „Iš kartos į kartą“ nugalėtoju.

Iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje laureatus sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius. Prezidentė gyrė Žemės ūkio ministerijos iniciatyvą pagerbti darbščius, kūrybingus kaimo žmones, nes tokie žmonės yra Lietuvos kaimo branduolys.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt