Kūryba

teatralu apdovanojimasSeptintojoje Zarasuose vykusioje Lietuvos mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“, skirtoje Tarptautinei teatro dienai paminėti, Šilutės kamerinio dramos teatro jaunimo studijos režisieriui Sergejui Paciukui už spektaklį „Sankirta su pagrindiniu keliu, arba Pasaka apie auksinę žuvelę“ įteiktas diplomas „Už ryškiausią vizualinį spektaklio sprendimą“.

apdovanojimaiEuropos Komisijos atstovybėje Vilniuje buvo apdovanoti konkurso „Geriausios Europos istorijos“ nugalėtojai. Tarp jų - „Šilutės naujienų“ žurnalistė Simona Pužaitė.

Jos rašinys apie Šilutės pirmosios gimnazijos lietuvių kalbos mokytoją Vaidą Galinskienę, kalbančią senąja Klaipėdos krašto gyventojų šišioniškių kalba, sužavėjo ne tik portalo DELFI skaitytojus, bet ir konkurso organizatorius. Straipsnis gavo daugiau nei 7 tūkst. skaitytojų balsų.

kiau skutPrieš Velykas prekybos centrų lentynas nukloja įvairiausių kiaušinių dažų paletė. Pasirinkus tokius dažus, kyla klausimas, ar jie nepakenks mūsų sveikatai, ar saugų tokius kiaušinius duoti vaikams, ar tikrai nuoširdžiai galėsime džiaugtis šia švente.

Kuomet sintetika nebuvo užkariavusi pasaulio, žmonės kiaušinius margindavo natūraliais dažais. Tai vienas pigiausių ir paprasčiausių būdų. Vietoj to, kad eitumėte į parduotuvę, nueikite į parką, aplankykite močiutę kaime ar tiesiog pasirauskite savo spintelėse. Čia rasite pačių tinkamiausių dažų: svogūnų lūkštų, įvairių augalų lapelių, medžių žievų ar arbatų.

liekio paroda portretasPirmąją personalinę parodą Kintų Vydūno kultūros centre pristatė menininkas Aurimas LIEKIS. Pastelių miniatiūros sukurtos Anglijoje, kur A.Liekis kurį laiką dirbo ir gyveno.

Pasak menininko, paroda „Pa(si)mąstymai ir pa(si)stebėjimai“ padeda stabtelėti nuo kasdienio vartojimo, nerimo ir atsigręžti į save.

logo srtrf„Šilutės naujienos“ pristato visus metus truksiantį šviečiamąjį projektą „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba“.

SA4001Švėkšnos muziejininkės Monikos Žąsytienės kvietimas apžiūrėti kvilingo darbelių parodą muziejuje šiek tiek suintrigavo. Kas tas kvilingas? Viskas paaiškėjo išvydus iš susuktų siaurų spalvotų popieriaus juostelių sukurtus darbelius.

Gardamas 057Antradienį Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko dokumentinio - vaidybinio filmo „1000 galimybių“ premjera, kurią pristatė projektas „Bibliotekos pažangai“. Šis filmas pradėtas kurti dar 2010-aisiais, kai gyventojai iš visos Lietuvos konkursui atsiuntė apie 200 savo istorijų. Scenarijaus autoriai atrinko tris istorijas, kurių pagrindu ir buvo sukurtas 30 minučių trukmės filmo „1000 galimybių“ scenarijus (režisierius Jonas Grižas).

Komisijos nuomone, originalumu išsiskiria ir parduotuvės „Vaikystė“ vitrina.Kaip ir kasmet, artėjant Kalėdoms Šilutės seniūnija paskelbė gražiausių vitrinų konkursą. Visą miestą apvažiavusi komisija nutarė, kad įdomiausiai ir gražiausiai šiemet papuošta Lietuvininkų g. 61 esanti Lauros Eizienės parduotuvės „Paryžius tavo vaikui“ vitrina.

Oskaras Venckus. Briedžiukas.Baigėsi "Šilutės naujienų" kalėdinis fotografijų konkursas. Savo šventine nuotaika su visais pasidalijo 19 žmonių, kurie atsiuntė 66 nuotraukas.

Visus konkurso dalyvius kviečiame užsukti į redakciją (Turgaus a. 12) atsiimti simbolines dovanėles - firminį tušinuką arba atvirukų rinkinį su Šilutės vaizdais.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt