Kūryba

IMG 5003Jau šeštą kartą Lietuvos žemės ūkio ministerija surengė konkursą „Lietuvos kaimo spindulys“.

Praėjusį antradienį Kauno valstybiniame muzikiniame teatre buvo pagerbti šiemetinio konkurso laureatai. Šilutės kraštas šiemet suspindo net dviem spinduliais - švėkšniškis pedagogas Petras Čeliauskas pripažintas „Kaimo knygnešiu“, o Saugų seniūnijos ūkininkas Stasys Matulevičius pripažintas nominacijos „Iš kartos į kartą“ nugalėtoju.

Iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje laureatus sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius. Prezidentė gyrė Žemės ūkio ministerijos iniciatyvą pagerbti darbščius, kūrybingus kaimo žmones, nes tokie žmonės yra Lietuvos kaimo branduolys.

IndreSkablauskaitePaskatinti nuo seno švenčiamos gyvulių globėjo Ganiklio ir žalumos dievo Jorio garbinimo šventės, vėliau tapusios Jurginėmis, televizijos laidos „Gimtoji žemė“ rengėjai jau penktą kartą kviečia visus pasidairyti po Lietuvos kaimus, miestelius, seniūnijas ir atrasti žmones, kurių darbas, visuomeninė veikla, kūryba nusipelnė aplinkinių dėmesio, pagarbos ir dėkingumo.

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatyta antroji kraštiečio, žurnalisto Mindaugo Milinio knyga „Afganistano kariai“. / Organizatorių nuotr.Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatyta antroji kraštiečio, žurnalisto Mindaugo Milinio knyga „Afganistano kariai“.

Mindaugas Milinis yra Lietuvos žurnalistas, leidėjas, politikos ir ekonomikos aktualijų redaktorius. Dirbo „Balticum“ televizijoje, buvo publicistinės laidos „Tavo problemos“ ir sportinės laidos „Riteriai“ kūrėjas, išleido fotoalbumą „Neringai 45“, knygą „Paskutinieji Kuršių Nerijos betonuotojai“ bei publicistines knygas „Afganistano kariai“.

vikingaiPartneriai iš Švedijos Foteviken miesto atsiuntė kvietimą į improvizuotą viduramžių turgų, kuris vyks 2012 rugsėjo 5-9 dienomis. Turgaus idėja – pristatyti kuo archajiškesnius amatus. Šilutės rajono savivaldybės Kultūros skyrius kviečia amatininkus teikti paraiškas ir dalyvauti turguje.

Prasidėjo trimečio tarptautinio projekto „Kultūros paveldo išsaugojimas Pietų Baltijos regione – CRAFTLAND“ įgyvendinimas. Projekto tikslas – sudaryti sąlygas Lenkijos, Švedijos ir Lietuvos (Šilutės) kūrėjams susipažinti, generuoti naujas bendradarbiavimo idėjas ir jas įgyvendinti.

Lacko Valdas„Šilutės krašte yra kūrybingo jaunimo, kuris nori, gali ir turi ką parodyti“ - įsitikinęs Šilutės krašte gerai žinomas muzikantas Valdas LACKO.

Su šūkiu „Atraskime vienas kitą!“ jis ragina jaunimą kurti eiles, muziką, dainuoti, o visa tai vainikuoti kompaktinėje plokštelėje ir koncerte. Valdas žada išleisti tokį CD ir padėti surengti koncertą.

teatralu apdovanojimasSeptintojoje Zarasuose vykusioje Lietuvos mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“, skirtoje Tarptautinei teatro dienai paminėti, Šilutės kamerinio dramos teatro jaunimo studijos režisieriui Sergejui Paciukui už spektaklį „Sankirta su pagrindiniu keliu, arba Pasaka apie auksinę žuvelę“ įteiktas diplomas „Už ryškiausią vizualinį spektaklio sprendimą“.

apdovanojimaiEuropos Komisijos atstovybėje Vilniuje buvo apdovanoti konkurso „Geriausios Europos istorijos“ nugalėtojai. Tarp jų - „Šilutės naujienų“ žurnalistė Simona Pužaitė.

Jos rašinys apie Šilutės pirmosios gimnazijos lietuvių kalbos mokytoją Vaidą Galinskienę, kalbančią senąja Klaipėdos krašto gyventojų šišioniškių kalba, sužavėjo ne tik portalo DELFI skaitytojus, bet ir konkurso organizatorius. Straipsnis gavo daugiau nei 7 tūkst. skaitytojų balsų.

kiau skutPrieš Velykas prekybos centrų lentynas nukloja įvairiausių kiaušinių dažų paletė. Pasirinkus tokius dažus, kyla klausimas, ar jie nepakenks mūsų sveikatai, ar saugų tokius kiaušinius duoti vaikams, ar tikrai nuoširdžiai galėsime džiaugtis šia švente.

Kuomet sintetika nebuvo užkariavusi pasaulio, žmonės kiaušinius margindavo natūraliais dažais. Tai vienas pigiausių ir paprasčiausių būdų. Vietoj to, kad eitumėte į parduotuvę, nueikite į parką, aplankykite močiutę kaime ar tiesiog pasirauskite savo spintelėse. Čia rasite pačių tinkamiausių dažų: svogūnų lūkštų, įvairių augalų lapelių, medžių žievų ar arbatų.

liekio paroda portretasPirmąją personalinę parodą Kintų Vydūno kultūros centre pristatė menininkas Aurimas LIEKIS. Pastelių miniatiūros sukurtos Anglijoje, kur A.Liekis kurį laiką dirbo ir gyveno.

Pasak menininko, paroda „Pa(si)mąstymai ir pa(si)stebėjimai“ padeda stabtelėti nuo kasdienio vartojimo, nerimo ir atsigręžti į save.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt