Istorija

nakties zygis Vyduno gimnazija zygisMinint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 93-ąsias metines, jau penkioliktą kartą įvyko tradicinis pėsčiųjų žygis „Klaipėdos sukilėlių takais“. Naktį įveikti 25 kilometrus, spaudžiant 15 laipsnių šalčiui, nepabūgo ir šilutiškiai - Vydūno gimnazijos mokiniai su mokytojais Lilija, Sauliumi ir Linu Zdanevičiais, ir jaunieji Šilutės šauliai, vadovaujami Donato Jauniaus.

„Niekas nesušalo, visi grįžo laimingi ir pasiryžę kitais metais vėl dalyvauti“, - kelionę komentavo Šilutės Vydūno gimnazijos pilietinio ugdymo mokytojas Linas Zdanevičius.

prijungimas kalbaPrieš 93 metus, 1923 metų sausio 15-19 dienomis, Lietuvos valstybė žengė vieną svarbiausių šalies istorijoje žingsnių - prisijungė Klaipėdos kraštą. Tai buvo Lietuvos kariuomenės ir Šaulių sąjungos karinė akcija Prancūzijos valdomame Klaipėdos krašte, pasitelkiant šiame krašte gyvenusius Lietuvai lojalius visuomenės veikėjus.

Penktadienį Šilutės savivaldybės prieigose, prie paminklo to meto įvykiams atminti, įvyko 1923 metų sausio įvykių minėjimas, savivaldybės vadovai padėjo gėlių.

banaityte portretasSausio 15 d. 12 val. minėsime 1923 metų įvykius Klaipėdos krašte, o 16.15 val. Šilutės Hugo Šojaus muziejaus darbuotojai kviečia į parodos „Laikmečio liudininkai“ atidarymą.

Parodoje muziejus pristatys visus per 2015 metus įsigytus ir restauruotus eksponatus, padėkos žmonėms, padovanojusiems tuos eksponatus muziejui.

Šioje parodoje bus galima pamatyti ir garsios lietuvininkų Banaičių šeimos palikimą, perduotą mūsų muziejui. Praėjusių metų pabaigoje net du kartus muziejaus atstovai vyko į Vokietiją parvežti mūsų krašto istorijai labai svarbius eksponatus, išsaugotus Banaičių šeimos.

Muziejaus prašymu Marija Purvinienė ir dr. Martynas Purvinas šiame straipsnyje plačiau pristato Banaičių šeimos istoriją.

ekspozicija muziejuje interaktyvus stendasUnikalūs kelių šimtmečių senumo senųjų mūsų krašto gyventojų - lietuvininkų daiktai (baldai, drabužiai, namų apyvokos reikmenys) jau rado savo nuolatinę vietą Šilutės Hugo Šojaus muziejuje - prieš savaitę čia atidaryta nuolatinė etnografinė ekspozicija.

Kai kurie daiktai, kuriuos daug metų kaupė čia gyvenęs dvarininkas H.Šojus, labai domėjęsis savo krašto istorija ir tradicijomis, skaičiuoja nebe pirmą savo gyvenimo šimtmetį. Nuo šiol į savąjį laikmetį jie sugrąžins visus, kas užsuks pamatyti ekspoziciją.

O atidarymo metu ją pamatyti panoro ne tik šilutiškiai, bet ir iš Klaipėdos bei Palangos muziejų atvykę mūsų muziejininkų kolegos.

AdventasGruodžio 10-ąją Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro lietuvių kalbos vyr. mokytoja Saulina Jokubauskaitė su suaugusiųjų IVB klasės mokinėmis Aldona Burzdžiūte ir Renata Martinkiene viešėjo Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijoje ir dalyvavo respublikinėje metodinėje - praktinėje konferencijoje „Eisva mudu abudu“.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt