Savivaldybėje

pinigai-i-miesto-izda-plaukia-ne-taip-kaip-planuota2Birželio 27 d. rajono Taryba balsuos, ar Savivaldybei leisti imti 7,048 mln. litų kreditą iš Šiaulių banko.

Tokios paskolos prireikė ne dėl investicijų, o grąžinti bankams skolas.

ATLYGINIMAS VICEKontrolės komitete Darbo partijos (leiboristų) Šilutės skyriaus pirmininkas Saulius Stankevičius pareiškė, kad iki šiol visuomeniniais pagrindais dirbančiam mero pavaduotojui A.Balčyčiui reikia mokėti atlyginimą. Jis mato, kad A.Balčytis Savivaldybėje dirba kiekvieną dieną nuo ryto iki vakaro, todėl negerai, kad už darbą negauna atlygio.

„Šilutės naujienų“ paklaustas apie visuomeniniais pagrindais dirbančio antrojo vicemero Šarūno Laužiko veiklą, S.Stankevičius teigė nepastebėjęs pastarojo darbų Savivaldybėje. „Darbiečių“ lyderio nuomone, Š.Laužikas Savivaldybėje pasirodo tik tuomet, kai privalu eiti į Tarybos ar komitetų posėdžius, todėl jis atlyginimo už vicemero pareigas nėra nusipelnęs.

tarptaut seminarasBirželio 7 d. Šilutės rajone viešėjo tarptautinio seminaro „Žemės ūkio vandentvarka ir apsauga“ dalyviai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Rusijos Federacijos.

Svečiai buvo supažindinti su mūsų rajonu, pristatyta, kuo esame turtingi ir išsiskiriantys. Pasak Valstybės žemės fondo Melioracijos skyriaus viršininko Antano Gudaičio, ne veltui iš visos Lietuvos aplankyti buvo pasirinkta Šilutė - čia polderiams tvarkyti yra investuota nemažai europinių lėšų. Todėl seminaro metu apžiūrėta, kaip sutvarkyti objektai, dalintasi patarimais, idėjomis.

naktine silute rolando170 tūkst. litų per metus kainuoja elektra Šilutei apšviesti. Dar 140 tūkst. litų seniūnija sumoka už gatvių apšvietimo sistemos aptarnavimą. Beveik antra tiek pinigų tenka išleisti už kitų rajono gyvenviečių apšvietimą. Deja, kaimuose ši gyventojams būtina paslauga teikiama tik keletą žiemos mėnesių keliose didesnių gyvenviečių gatvėse. Nuo pavasario naktimis visuose kaimuose - visiškai tamsu.

Gatvių ir kitų viešųjų erdvių apšvietimo problema keliama jau ne vienerius metus. Šį kartą Savivaldybėje vėl sudaryta darbo grupė bandys įvertinti dabartinę situaciją ir parengti pasiūlymus, kaip ekonomiškiau naudoti apšvietimui išleidžiamus pinigus ir apšvietimo sistemas mieste bei seniūnijose turėti kokybiškesnes, apimančias didesnes teritorijas ir šviečiančias ilgesnį paros bei metų laiką.

SVEDIJOJE„Mokytis draugiško sugyvenimo su gamta ir naudoti kuo daugiau atsinaujinančios energijos“, - taip savo kelionę į Švediją, į Ronneby savivaldybę, apibūdino Šilutės rajono mero pavaduotojas Algirdas Balčytis ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kamarauskas.

Jie kartu su bendadarbiaujančio Rusijos Kaliningrado srities Slavsko rajono delegacija dalyvavo Ronneby vykusiame seminare dėl klimato kaitos, žaliosios energetikos puoselėjimo bei pasyvaus pastato (energetiniu požiūriu) idėjų propagavimo seminare.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt