Savivaldybėje

VVG IR BENDRIMENIU SUTARTYS 3Žemės ūkio ministerijos Vidaus audito departamentas, atlikęs Šilutės rajono vietos veiklos grupės (asociacijos) „Lamatos žemė“ 4 projektų auditą, pripažino, kad „Lamatos žemės“ vykdomos veiklos vidaus kontrolės sistema yra nepatenkinama.

Savivaldybės vadovai, antradienį šią žinią paviešinę spaudos konferencijoje, informavo, kad pagaliau gavo patvirtinimą, jog asociacijos „Lamatos žemė“ pirmininkė Edita Grinčinaitienė darbe darė klaidų. Tiesa, pripažino, kad audito išvados dar nepatvirtintos, todėl negalima skelbti auditorių nurodytų sumų, kurias Šilutės VVG netinkamai panaudojo ar netinkamai išmokėjo.

Anot minėtos asociacijos valdybos nario, atstovaujančio Savivaldybei, Remigijaus Budriko, išvados gali būti skundžiamos ir nuginčytos.

MINIJOS NAFTAUAB „Minijos nafta“ vėl siekia rajono politikų pritarimo, kad galėtų ieškoti naftos marių pakrantėje, ties Kintais. Šįkart naftininkai remiasi Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimu, kuriuo Šilutės rajono savivaldybės taryba įpareigota artimiausiame posėdyje apsvarstyti UAB „Minijos nafta“ naftos gavybos Gargždų licencinio ploto pietvakarinėje dalyje (Kintų objekte) poveikio aplinkai vertinimo programą ir priimti motyvuotą sprendimą.

Posėdžiui besiruošiantys politikai komitetų posėdžiuose dar kartą išklausė ir naftininkų, ir Kintų bendruomenės, ir Savivaldybės gamtosaugininko argumentus ir turės apsispręsti, ar pritarti minėtai poveikio aplinkai programai.

Armalėnuose kasant vandentiekio griovį rasti žmonių kaulai. / Rolando Žalgevičiaus nuotr.

Macikų koncentracijos stovyklos vietos ir kapų sutvarkymui bei Armalėnuose rastos ištyrimui – valstybinis dėmesys, praneša Šilutės r. savivaldybės Kultūros skyrius. Vyriausybė nutarė skirti finansavimą kapavietės tyrimams.

Įvykis ant ledo. / Rolando Žalgevičiaus asociatyvi nuotrauka.Žvejai fanatikai tyčiojasi iš įstatymų dėl kelių stintų - tokie teiginiai iš Šilutės rajono seniūnų, aplinkosaugininkų lūpų skambėjo Civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vedėjo Romualdo Renčeliausko sušauktame susirinkime.

Svarstyta, ką daryti su tais žvejais, kurie tyčia eina ant pavojingo ledo, o atskilus lytims šokdina gelbėtojus, pasieniečius, aviatorius. Gelbėjimo operacijos mokesčių mokėtojams kainuoja tūkstančius litų.

FONDAS VERSLUIMero pavaduotojo Vaido Pavilonio vadovaujama darbo grupė naujiems Smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo fondo (fondas) nuostatoms parengti jau pasiekė pirminį darbo rezultatą. Darbo grupė sukūrė nuostatų esminius punktus, kuriais vadovaujantis būtų galima skirstyti fondo lėšas.

Fondo nuostatuose yra ir įdomi naujiena: darbo grupės nariai numatė galimybę Savivaldybei perimti banko funkciją - iš fondo lėšų dalinti verslininkams beprocentes paskolas!

Darbo grupės nariai du trečdalius posėdžių laiko praleido svarstydami utopinį klausimą - kam ir kaip duoti kreditus? Grupės vadovas V.Pavilonis, organizavęs posėdžių darbą, nei pats nenutuokė, kad Savivaldybė - ne bankas, nei nematė reikalo pasikonsultuoti su Savivaldybės juristais, ar tokios finansinės paslaugos Savivaldybei leidžiamos.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt