Savivaldybėje

BUFETAVOSSavivaldybės administracijos vadovai, gaunantys tūkstantinius priedus už puikų darbą, gali pasidalinti „gerąja“ savo turto valdymo patirtimi - papasakoti, kaip sužlugdyti normaliai veikusį smulkųjį verslą ir patiems likti be paslaugų.

Taip įvyko su Savivaldybės bufetu, kuris iki praėjusios vasaros pradžios nepriekaištingai veikė kelerius metus, buvo mėgiamas Savivaldybės darbuotojų ir iš kitur atvykstančių lankytojų, duodavo šiek tiek pajamų pačiai Savivaldybei - apie 300 Lt nuompinigių kas mėnesį.

Bet kažkam prireikė sukurti neįgyvendinamas naujas nuomos sąlygas, kurių nuomininkai nepajėgė įgyvendinti. Todėl bufetas užsidarė. Po pusmečio neveikiantį bufetą Savivaldybė sugebėjo išnuomoti už 121 Lt, per du atnaujintos veiklos mėnesius uždirbo 242 Lt, o prieš savaitę vėl liko be maitinimo paslaugos - naujas nuomininkas atsisakė čia dirbti.

pinig-596x397Savivaldybės politikų ir rajono smulkiųjų verslininkų darbo grupė nusprendė, kad Smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo fondo lėšomis šiuo metu tikslingiausia būtų remti programas, kuriomis būtų siekiama kurti naujas darbo vietas.
  

Šilutės r. savivaldybė. / © silutesnaujienos.ltRajono Tarybos komitetai šią savaitę svarsto Savivaldybės administracijos parengtą 2012 metų rajono biudžeto projektą.

Pasak Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėjos Janinos Valienės, šiemet Savivaldybė planuoja gauti maždaug 112,869 mln. litų pajamų. Didžioji dalis lėšų bus skirta švietimo reikmėms. Valstybės deleguotoms funkcijoms vykdyti numatyta skirti 22,618 mln. litų. 2012 metų Aplinkos apsaugos rėmimo specialiajai programai vykdyti bus skirta apie 0,500 mln. litų.

Rajono finansinę situaciją sunkina ir tas faktas, kad jos biudžeto skolos jau dabar siekia apie 47 mln. litų. Daugiau skolintis 2012 metais savivaldybė galės tik tam, kad pabaigtų jau pradėtus ar suplanuotus ES struktūrinių fondų projektus, kur Savivaldybės dalis yra būtina.

J.Valienė parengė būsimo biudžeto komentarą.

savivaldybe seminaras briuselyjeVasario 13-14 d. Briuselyje vyko seminaras Lietuvos savivaldybių administracijų specialistams, dirbantiems su Europos Sąjungos (ES) finansuojamais projektais.

Tai Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) inicijuotas ir Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje organizuotas renginys, į kurį buvo atrinkta 20 specialistų iš skirtingų Lietuvos savivaldybių.

Šilutė. / © silutesnaujienos.ltĮvairiomis kryptimis atlikti Vakarų Lietuvos savivaldybių skerspjūviai atvėrė kontrastingą finansinės ir ekonominės situacijos vaizdą. Jei Klaipėdoje dirbančiųjų ir senjorų pajamos yra vienos didžiausių Lietuvoje, tai kaimyninėje Kretingoje darbo užmokesčio vidurkis – trečias pagal kuklumą, o mažiausios pensijos šalyje fiksuojamos Šilalėje ir Pagėgiuose. Jei nedarbas Neringos savivaldybėje – mažiausias Lietuvoje, tai Skuode bedarbis – beveik kas penktas.

Kas lemia tokius finansinius atotrūkius, aiškinosi „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto ekspertai, jau antrus metus iš eilės parengę savivaldybių statistinių duomenų analizę.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt