Savivaldybėje

94317950 1463539943818452_7759155833824346112_nTrečiadienį Šilutės mobiliajame patikros punkte buvo ištirti 37 žmonės, ketvirtadienio duomenimis, naujų atvejų nenustatyta. Nuo koronaviruso jau pasveiko 4 iš 6 susirgusių Šilutės rajono gyventojų.

Florijonas 4__V.Astrauskiene.v.FlorijonasGegužės 4-oji – šv. Florijono, sergėtojo nuo gaisrų diena. Ši diena Lietuvoje buvo minima iki II Pasaulinio karo, o atkūrus Nepriklausomybę ji vėl tapo ugniagesių ir gelbėtojų profesine švente. Viduramžiais Florijonas buvo paskelbtas šventuoju, žmonių gelbėtoju nuo stichinių nelaimių ir gaisrų. Lietuvoje nuo seno tikima, kad šv. Florijonas sergsti nuo gaisrų. Jo skulptūros buvo statomos miestelių centruose, ypač jų daug Žemaitijoje.

 

DSC07229Vyriausybei švelninant karantino sąlygas gyvenimas atgyja ir Šilutėje. Jau atsidarė pirmosios drabužių parduotuvės, lauko kavinės, grožio salonai, viešoji biblioteka. Žmonės šių paslaugų itin išsiilgę: kirpėjos klientus registruoja porai mėnesių į priekį, prie drabužių parduotuvių jau prieš savaitę driekėsi eilės, nekantriai pirmosios bibliotekos darbo dienos laukė ir skaitytojai, jų tądien apsilankė keliasdešimt.

„Šilutės naujienos“ domėjosi, kaip per karantiną sekėsi Šilutės verslininkams: vieni skaičiuoja nuostolius, o kiti sugebėjo prisitaikyti prie pakitusių darbo sąlygų ir išgyvena darbingą laikotarpį. Gėlių, drabužių parduotuvės sustiprino prekybą internetu ir prekių į namus pristatymo paslaugas, o štai prekyvietės „Halė“ apyvarta per karantiną smuko perpus, o dauguma prekybininkų visai uždarė savo skyrius.

 

1979 0c17a9149de105403a14a8fd285e8cd7Manikiūrininkė nedėvėjo asmens apsaugos priemonių (dirbo be skydelio), po suteiktos paslaugos nedezinfekavo paviršių (patalpose buvo labai nešvaru), netinkamai vykdė įrankių sterilizaciją. Tokį pažeidimą užfiksavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, ilgąjį savaitgalį patikrinę grožio saloną.

Iš viso Šilutės rajone buvo atlikta 12 patikrinimų paslaugų teikimo ir prekybos vietose, siekiant įsitikinti, ar vykdant veiklą laikomasi sušvelninto karantino reikalavimų.

Lietuvoje gegužės 1–3 dienomis iš viso patikrintos 1304 prekybos ir paslaugų teikimo vietos

 

IMG 6442Kaip galima atidaryti duris neliečiant rankenos? Koja, alkūne, trinktelėti visu kūnu arba ... naudojantis specialiais priedais ant durų rankenų. Būtent tokie jau yra ant Šilutės viešosios bibliotekos laukų durų, taigi lankytojai į vidų patekti gali saugiau, neliečiant galbūt užteršto durų paviršiaus.

Plastikiniai rankenų priedai prie durų rankenų prisukti varžtais, juos 3D spausdintuvais atsispausdino patys bibliotekininkai.