Savivaldybėje

maciku lageris_kasa_armalenuose_2012_m_copy1Šilutės savivaldybei jau paskirtos lėšos, už kurias iki šių metų pabaigos bus ekshumuoti ir perlaidoti Macikų lagerio aukų palaikai iš Armalėnų kaimo į Macikuose esančias aukų kapines.

Darbai turėtų būti pradėti jau artimiausią mėnesį.

virusas 4Naujasis koronavirusas, kuriuo užsikrėtė tūkstančiai, mirė šimtai, persirito į Europos šalis. Lietuvoje dar neužregistruota šio viruso sukeltų susirgimų, tačiau grėsmė kelia baimę ir šilutiškiams.

Žmonės nerimauja ir dėl to, kad koronavirusas gali plisti per pirkinius atkeliaujančias iš Kinijos. Juk ir Šilutės paštą kasdien pasiekia šimtai siuntų iš Kinijos elektroninių parduotuvių, o jų pasiimti išsirikiuoja eilės žmonių.

Ir nors teigta, kad apsikrėsti virusu per daiktų paviršių neįmanoma, Kinija nusprendė imtis papildomų atsargumo priemonių - dezinfekuos pašto siuntas, keliaujančias per viruso epicentre atsidūrusį Uhano miestą.

Vejo jegaines_1Klaipėdoje registruota UAB „Pamario jėgainės“ rytinėje Šilutės savivaldybės pusėje planuoja statyti iki 21 vėjo jėgainių parką. Viešai skelbiamuose poveikio aplinkai vertinimo dokumentuose nurodoma, jog kiekvienos vėjo elektrinės nominali galia sieks 5,8 MW.

Tokius planus Šilutės savivaldybės vadovams pristatė „Pamario jėgainių“ direktorius Kastytis Juonys.

Bibliotekos kolektyvasŠilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos kolektyvui už indėlį ugdant regiono gyventojų skaitmeninį raštingumą ir sėkmingą 2019 m. dalyvavimą projekte „Prisijungusi Lietuva“ skirtas specialus padėkos raštas.

Iesko darboJPGKaimyninėje Klaipėdoje šiuo metu trūksta maždaug 4000 dirbti norinčių žmonių, tuo tarpu Šilutėje registruotos tik 32 laisvos darbo vietos. Šilutės rajone bedarbystės rodiklis šių metų sausio 1-ąją buvo 9,6 proc., ir tai 1 procentiniu punktu daugiau, nei buvo prieš metus, kai jis siekė 8,6 proc. Tačiau ši proporcija jau per artimiausius mėnesius iš pagrindų keisis, nes pavasarį atgimsta daug ūkio šakų.

Užimtumo tarnybos Šilutės skyriuje sausio pradžioje buvo užregistruota 2220 darbo ieškančių mūsų rajono gyventojų, darbo ieškojo 1073 moterys ir 1147 vyrai. Dauguma jų - kaimo vietovių gyventojai. 

Tokie pagrindiniai darbo rinkos rodikliai šiandien yra Šilutės rajone. O sąlyginis mūsų rajono bedarbis yra jau 40-metį peržengęs, žemą išsilavinimą arba šiandien jau nebepaklausią specialybę turintis žmogus, gyvenantis kaime ir nebenorintis tobulėti, tačiau... norintis užsidirbti.