Verslas ir finansai

iluts naujienos_Nijol_JuciuvienDaugeliui gyventojų namai yra tvirtovė - vieta, kurioje jie jaučiasi saugiausiai.

Kad šis jausmas neapleistų, pirmiausia reikia apsaugoti namus ir juose esantį turtą nuo įvairių pavojų. Draudimo bendrovė „ERGO Lietuvoje“ pataria, kaip apsisaugoti nuo dažniausiai pasitaikančių situacijų, per kurias nukenčia gyventojų turtas.

mokymaiĮmonė „SIWood“ savo veiklą pradėjo 2006 m., kai dvi Norvegijos įmonės nusprendė perkelti korpusinių virtuvės baldų ir vidaus apdailos dailylenčių gamybą į Lietuvą. Šiandien įmonėje naujas etapas - įmonė priklauso vokiečių kapitalui, todėl darbuotojai ne tik mokosi dirbti su sudėtingais įrenginiais - jų darbotvarkėje ir vokiečių kalbos kursai.

 Vitaresta kolektyvasDaugiau kaip tūkstantį darbuotojų turinti UAB „Vitaresta“ - viena didžiausių valymo paslaugų įmonių Lietuvoje. Pelniusi ne vieną apdovanojimą bendrovė didžiuojasi tvariais santykiais su klientais ir augančiu verslu. Įmonės vadovė Rasa Petrovė pastebi, kad verslo augimo tempai priklauso ir nuo darbuotojų noro tobulėti, ir nuo įmonės investicijų į kompetencijų kėlimą.

saules energija_Endzinas_1Prieš metus pastatyta privataus namo saulės jėgainė šiemet sugeneravo 11 tūkst. kW elektros energijos. Tai yra bemaž pilnas saulės baterijų žadėtosios energijos kiekis - tiek kiek elektros reikia taupiai gyvenančių namų buičiai ir šilumai visiems metams. Nes šeimos per mėnesį sunaudoja elektros energijos nuo 200 iki 500 kWh. Elektrą naudojant ypač taupiai jos, pagamintos saulės jėgainėse likusios dalies turėtų pakakti ir namų šildymui žiemą.

UAB „Energetikos objektų statyba“ direktorius Audrius Endzinas sako, kad bendrovė jau yra stačiusi nuo 3 iki 100 kilovatų (kW)saulės jėgaines. Jų per metus pastato apie 10. Šiemet tokias jėgaines jau suprojektavo, pastatė ir pridavė 7 namams, visos jos jau gamina elektrą. Iki metų pabaigos dar trys saulės jėgainės bus baigtos įrengti tokios paslaugos panorusių gyventojų namuose.

Pastat diagnostikaKlaipėdoje ir Vilniuje veikianti įmonė UAB „Pastatų diagnostika ir statyba“ užsiima statybų projektų valdymu, statybų technine priežiūra ir energinio naudingumo sertifikavimu. 20 darbuotojų turinčios įmonės atstovė Simona Daukšienė neslepia, kad darbuotojų mokymus verslas renkasi atsižvelgiant į tai, kokią įtaką jie turės įmonės paslaugų eksportui.  

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt