Gamta

Savadarbis "šumacheris". /  Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.Šilčiau apsirengiu ir gyvenu įprastą gyvenimą - dažniausiai skambantis silutesnaujienos.lt lankytojų atsakymas apie šalčių sukeliamus nepatogumus. Savaitgalį Pamario krašto gyventojai mėgavosi žiema: rusniškiai gamtoje surengė pikniką, o šilutiškiai dalyvavo ledo ralyje potvynio užsemtose pievose.

avarija vilkikasŽiema toliau rodo savo nagus ir nepaliauja stebinti: penktadienio rytą dangus su žeme ėmė maišytis dėl kilusios stiprios pūgos, naktis iš šeštadienio į sekmadienį buvo šalčiausia - termometrų stulpeliai Šilutėje nukrito iki 28 laipsnių.

Pūga Ventėje. / Vytauto Jusio nuotr.Jei poledinės žūklės mėgėjai  iš visos Lietuvos jau pakėlė sparnus savaitgalį lėkti į pamarį virpinti avižėlių ar blizgučių prie ekečių ant ledu jau sustingusių Kuršių marių, šiuos planus gal geriau būtų persvarstyti.

Nuo penktadienio ryto pradėjusi siausti pūga ne tik sniegu užnešė daug pamario krašto kelių atkarpų, kurių kelininkai  nesuspėja  greit ir efektyviai nuvalyti.

ledasNidos meno kolonijos menininkai savaitgalį išnaudojo palankų orą žiemos pramogoms. Ant Kuršių marių ledo jie čiuožinėjo padedami vėjo. Vėjaračiai paversti vėjo varomomis rogėmis.

Kuršių marių ledas mirguliuoja ir nuo poledinės žūklės mėgėjų gausybės. Susispietę stintų žvejai nesibaimina besikandžiojančio šaltuko.

Kuršių marių poledinės žūklės žvejai sako, kad tokių laimikių, kokiais džiaugiasi šią žiemą, nebuvę mažiausiai porą dešimtmečių, praneša LTV naujienų tarnyba.

Trečiadienį iš Šilutės uosto ledo išluptas brakonierių čia paliktas tinklas. / Rolando Žalgevičiaus nuotr.Atšalus orams visoje Lietuvoje smarkiai padaugėjo gaisrų, kilusių dėl šildymo sistemų priežiūros ir eksploatacijos taisyklių pažeidimų.

"Šilutėje - palyginti ramu, dėl netinkamai eksploatuojamų šildymosi prietaisų du gaisrai kilo tik sausio 26 ir 27 dienomis", - sako Šilutės PGT atstovas Arūnas Ališauskas.

Tačiau smarkiai padaugėjo degančių šiukšlių konteinerių, ugniagesiai jau kviečiami gesinti dėl netvarkingų dūmtraukių įsisiautėjusių liepsnų, gelbėti į ledą įšalusių vandens paukščių.