Švietimas

examsKiekvieną pavasarį tūkstančiai jaunuolių, ruošdamiesi brandos egzaminams ir juos laikydami, stodami į aukštąsias mokyklas, gyvena nerimastingu laukimu. Šį jausmą neretai yra paženklinusi įtampa, baimė, ypatingas fizinis ir emocinis nuovargis.

Abiturientų tėvams šios dienos - taip pat ne pačios lengviausios. Kai kurios mamos jaudulį bando slopinti valerijono lašais, o tėčiai staiga (visai netikėtai) pradeda rūkyti, nors anksčiau niekada to nedarė.

bibliotekaŠilutės bibliotekininkai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kaliningrado srities Černiachovsko rajono municipaline įstaiga „Centralizuota bibliotekų sistema“.

mokslu akademija visiPenktadienis Šilutėje buvo Lietuvos mokslų akademijos diena - sulaukėme gausaus būrio garbių mokslo vyrų ir moterų. Kai kurie jų Šilutėje lankosi jau antrą ir trečią kartą.

Svečiai susitiko su rajono vadovais, žiniasklaida, Šilutės ligoninės ir „Šilutės šilumos tinklų“ vadovais, svečiavosi Kintų Vydūno kultūros centre ir aptarė su pamariškiais šių sričių problemas bei naujoves.

Švietimas. / EIP nuotr.Jeigu pradinukas po pamokų lanko menų būrelį ir nori būtinai suspėti į treniruotę sporto salėje – tėvų laisvalaikis beveik suplanuotas. Tačiau vaikai auga, buitis galiausiai viską sudėlioja į lentynėles ir pagrindiniu laisvalaikio užsiėmimu tampa poilsis po sunkios darbo dienos. Teisės į poilsį neužginčysi, tačiau mokymosi visą gyvenimą šalininkai teigia, kad vakarais ant sofų viena po kitos nustoja vystytis asmenybės. Dažnas suaugęs pilietis mano visus savo gyvenimo mokslus jau baigęs, o patirtį didina tik profesinėje veikloje.

Apie neformalųjį suaugusiųjų švietimą iki Lietuvai tampant Europos Sąjungos nare žinojome tik iš nuogirdų, tačiau įsisukusi veikla išjudino daug bendruomenių ir su naujomis galimybėmis ilgainiui buvo supažindinti ne vienas šimtas tūkstančių lietuvių. Vis tik, lyginant su Skandinavijos šalimis, suaugusiųjų švietimas Lietuvoje – minimalus. Kas dėl to kaltas? Nepakankamas finansavimas, tingumas ar sustabarėjęs požiūris į savišvietą?

Brasov-RomaniaŠilutės bibliotekininkai glaudžiai bendradarbiauja su užsienio kolegomis.

Draugystė su Brašovo (Rumunija) Džordžo Baritiu apskrities viešąja biblioteka tęsiama vykdant bendrus projektus. Šiuo metu įgyvendinamas tarptautinis projektas IFLA Sister profect.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt