Švietimas

Švietimas. / EIP nuotr.Jeigu pradinukas po pamokų lanko menų būrelį ir nori būtinai suspėti į treniruotę sporto salėje – tėvų laisvalaikis beveik suplanuotas. Tačiau vaikai auga, buitis galiausiai viską sudėlioja į lentynėles ir pagrindiniu laisvalaikio užsiėmimu tampa poilsis po sunkios darbo dienos. Teisės į poilsį neužginčysi, tačiau mokymosi visą gyvenimą šalininkai teigia, kad vakarais ant sofų viena po kitos nustoja vystytis asmenybės. Dažnas suaugęs pilietis mano visus savo gyvenimo mokslus jau baigęs, o patirtį didina tik profesinėje veikloje.

Apie neformalųjį suaugusiųjų švietimą iki Lietuvai tampant Europos Sąjungos nare žinojome tik iš nuogirdų, tačiau įsisukusi veikla išjudino daug bendruomenių ir su naujomis galimybėmis ilgainiui buvo supažindinti ne vienas šimtas tūkstančių lietuvių. Vis tik, lyginant su Skandinavijos šalimis, suaugusiųjų švietimas Lietuvoje – minimalus. Kas dėl to kaltas? Nepakankamas finansavimas, tingumas ar sustabarėjęs požiūris į savišvietą?

Brasov-RomaniaŠilutės bibliotekininkai glaudžiai bendradarbiauja su užsienio kolegomis.

Draugystė su Brašovo (Rumunija) Džordžo Baritiu apskrities viešąja biblioteka tęsiama vykdant bendrus projektus. Šiuo metu įgyvendinamas tarptautinis projektas IFLA Sister profect.

Šilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka. / © silutesnaujienos.ltLietuvos gyventojai, vertindami kultūros įstaigų teikiamas paslaugas, pirmenybę atiduoda viešosioms bibliotekoms.

SIC bendrovės šiemet atlikto Lietuvos savivaldybių gyventojų nuomonių tyrimo duomenimis, bibliotekų paslaugomis patenkinti net 75 proc. apklaustų respondentų. Pagal šį rodiklį bibliotekos lenkia kultūros centrus ir laisvalaikio sales, paveldo objektus, muziejus bei galerijas.

Gimnazijos vadovai ir svečiai apsikeitė dovanomis. / Šilutės pirmosios gimnazijos nuotr.Šilutės pirmojoje gimnazijoje lankosi svečiai iš Zelenogradsko „Kranto“ vidurinės mokyklos.

Zelenogradsko "Kranto " vidurinėje mokykloje mokosi 870 1-11 klasių mokinių, dirba 62 mokytojai. Šios mokyklos direktorė su 8 mokytojų delegacija apžiūrėjo pirmąją gimnaziją, dalyvavo srautinėje pamokoje pirmokams.

zu mokykla specialiu poreikiu mokiniiaSakoma, kad viščiukus metas skaičiuoti rudenį, bet mes nutarėme pasižvalgyti po mokyklas pavasarį - juk tai laikas, kai jau galima apžvelgti pirmuosius rezultatus, pasidžiaugti pirmaisiais darbo vaisiais.

Ne paslaptis, kad mokykla dabar traktuojama kaip paslaugos teikėja, o mokytojams keliami labai aukšti reikalavimai, ant jų pečių griūna lavina prasmingų, reikalingų, o dažnai ir beprasmių darbų ir bereikalingo popierizmo.

Tačiau pagrindinė ašis, apie kurią sukasi gyvenimas mokykloje, vis dėlto yra vaikas.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos