Svetainė

Darius„Oh, galvojau, kad manęs neatpažinsi!“ - nusistebėjo „Šilutės“ vyrų krepšinio komandos legionierius, amerikietis Darius BRENTS, susitikęs mane kavinėje.

„Tavęs sunku nepastebėti“, - atsakau, sveikindamasi su juodaodžiu vaikinu.

Tarptautinės tolerancijos dienos proga „Šilutės naujienos“ kalbina išskirtinį krepšininką. 24 metų 187 cm įžaidėjas papasakojo apie gyvenimą, anot jo, miniatiūrinėje Šilutėje, buvimą šiek tiek kitokiu, kultūrinius skirtumus ir, be abejo, krepšinį.

egleDruskininkietė Eglė Jezepčikaitė (18 m.) tiki, kad yra gimusi po laiminga žvaigžde. Vos tik lietuvė įžengė į mados pasaulį, jos nuotrauka papuošė žurnalą „Vogue”, o dizaineriai apipylė darbo pasiūlymais.

Druskininkų „Ryto” gimnazijos abiturientės veidas šį rudenį papuošė vokiškojo „Glamour”, rusiškojo „Vogue”, itališkųjų „Velvet” ir „Vanity Fair” žurnalus.

Per beveik dvejus metus 178 centimetrų ūgio šviesiaplaukė E.Jezepčikaitė yra ėjusi garsių mados namų podiumais Jungtinėse Amerikos Valstijose, Singapūre, Italijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir Austrijoje.

"Šilutės naujienos" jau rašė apie Eglę: Modelis Eglė Jezepčikaitė: „Juknaičiuose iš laimės paaugu kelis centimetrus“ (foto)

miskininkai uredas bairasauskasYpatingą šventę savaitės pradžioje minėjo gausus Šilutės urėdijos miškininkų kolektyvas: kartu su visos šalies miškininkais jie sulaukė žinios, jog Lietuva pripažinta geriausiai miškus saugančia valstybe pasaulyje. Tai paaiškėjo Jeilio (JAV) universiteto mokslininkams paskelbus kasmetinį Aplinkos gerovės indeksą.

O pirmadienį miškininkai sveikino savo vadovą - urėdą Stepą Bairašauską, mat tądien suėjo 20 metų, kai jis vadovauja urėdijai.

Kapiniu tvarkymas„Aš matau tiktai žemę, o į tai, kas apačioje, aš nesigilinu“, - pristatydama savo darbo specifiką juokauja Violeta. Moteris, save vadinanti menininke, kuria ne drabužius ar interjero dizainą, o... kapų aplinką.

Šilutės, Klaipėdos bei aplinkinių rajonų kapinėse jau penktus metus besidarbuojanti verslininkė sako, kad jos darbo sezonas prasideda ankstyvą pavasarį, vos išėjus įšalui, ir baigiasi lapkritį, kuomet žemę sukausto šaltis ir sniegas.

Energijos ir geros nuotaikos nestokojanti Violeta Vėlinių išvakarėse „Šilutės naujienoms“ papasakojo apie savo darbą, dabartines kapų tvarkymo tendencijas bei susidūrimus su anapusiniu pasauliu.

LTOK Evaldui Petrauskui įteikė 3-ios klasės BMW automobilių raktelius. / DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)Iš Londono olimpiados su bronzos medaliu sugrįžusiam boksininkui Evaldui Petrauskui (20 m.) dabar daug žmonių nori paspausti ranką, kartu nusifotografuoti. Kalbama, kad net jo dukters motina Dovilė kitaip ėmė žiūrėti į sužadėtinį. Kaip pasikeičia sportininkų gyvenimas išaušus jų žvaigždės valandai?

Evaldui, ko gero, lengviau būti užspaustam ringo kampe ir ginantis boksuoti priešininkui į veidą nei suvaldyti nuo kitų žmonių priklausantį gyvenimą.

Palikęs bokso pirštines ringe sportininkas sunkiai rinko žodžius: „Iš tikrųjų dėmesys vargina – norisi sportuoti ir laisvai gyventi kaip anksčiau.

Bet žinau, kad dabar taip nebebus, nes nuopelnų jau turiu, tad privalau būti pavyzdingesnis, nes visi į mane žiūri pro didinamąjį stiklą.”

erlickas pasirasoBesišypsantis veidas - kriminogeninis - tikina humoristas, rašytojas Juozas ERLICKAS. Būtent dėl to, kad dažnam lietuviui norisi tokiam išsišiepusiam laiminguoliui smogti. Žmonės skundžiasi, kad gyvena blogai. O štai rašytojas siūlo - pabandykite gyventi gerai. Gyvenime viską reikia išbandyti!

Pozityvių pastebėjimų, fantasmagoriškų pasakojimų, sarkastiškų įžvalgų visais gyvenimo klausimais ir nuoširdžių dainų buvo galima išgirsti Šilutėje gyvojo klasiko pasirodymo metu. Iš kandaus išminčiaus „Šilutės naujienoms“ pavyko išpešti keletą patarimų opiais šilutiškių gyvenimo klausimais.

P8175499Jau beveik du dešimtmečius už ypatingus nuopelnus Švėkšnos miesteliui teikiama Jokūbėlio statulėlė, šalia įspūdingos neogotikinio stiliaus šv.Jokūbo bažnyčios jau keli metai stovinti skulptūra, sukurta sekant žymiojo Mikelandželo darbu „Pieta“, lipdiniai Genovaitės viloje, restauruotos vazos ir skulptūros Švėkšnos parke, vazos gėlėms Šilutės gatvėse, - tai tik menka dalelė kūrinių, kuriais savo miestelį ir Šilutę papuošė meistras iš Švėkšnos, tautodailininkas Kęstutis PAULAUSKAS. Beje, dauguma šių darbų padaryti matant tik nuotraukas.

„Didis dalykas turėti tokį žmogų krašte, kuriame yra daug istorinio paveldo ir mažosios architektūros kūrinių. Mums labai pasisekė“, - sako savo kraštietį pristatantis Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.

E.Petrausko sutiktuvės Šilutėje. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Olimpinio bronzos medalio laimėtojas Evaldas Petrauskas (20 m.) nesiskiria su mėgstama pliušinių žaislų kolekcija ir mielai demonstruoja įspūdingą tatuiruotę — motinos dovaną 16-ojo gimtadienio proga. “Nuo... iki...” (LNK) kūrybinę grupę jis pakvietė į seniai namais tapusį bendrabučio kambarį.

Kai grįžusius iš Londono olimpiečius sveikino Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, o susirinkusi minia skandavo: “Ačiū! Ačiū!”, vargu ar kas nors nutuokė, kad bronzos medalio laimėtojo sąskaitoje — vos keli litai.

Vaikino biudžetą netrukus papildys 150 tūkstančių litų. Tai — premija už laimėjimą. O už sutaupytus pinigus įsigytą nenaują jo “Audi A4” pakeis naujutėlaitis BMW. Svajonių automobilis — tai dovana už medalį Lietuvai.

Per du darbo dešimtmečius P.Auksorius pats padarė nemažai tokių lesyklų ir ėdžių.Savaitgalį savo profesinę šventę minėję visos Lietuvos miškininkai šį kartą suvažiavo į Ukmergę. Čia pagerbti darbščiausi šios profesijos atstovai, tarp kurių buvo ir Šilutės urėdijos atstovas - Žemaičių Naumiesčio girininkijos eigulys Pranas AUKSORIUS.

Naumiestiškiui įteikta Generalinio miškų urėdo Benjamino Sakalausko pasirašyta padėka už brandų ir prasmingą darbą Šilutės krašto miškams bei nuolatinį tobulėjimą profesinėje veikloje.

Ilgametis miškininkas jau yra pelnęs ne vieną savivaldybės ir seniūnijos padėką, bet ir šį kartą sako tikrai nesitikėjęs tokios pagarbos.