Jaunimo banga

juknaiciai vandens tyrimas„Žemė myli žmones nelyginant motina savo vaikus, stengiasi suimti į savo gelmes žmonių niršulį, ir tik tada, kai nebeužtenka jėgų jį ten išlaikyti, niršulys prasiveržia ugnikalniais ir žemės drebėjimais“.

/Vladimiras Megre, „Skambantys Rusijos kedrai“/

Kasmet yra viena diena, kuri priverčia sustoti ir pagalvoti, ar tikrai branginame tai, ką turime? Ar tikrai su savo gimtąją žeme elgiamės taip, kaip ji nusipelno? Tai kovo 20-oji - pasaulinė Žemės diena, astronominio pavasario pradžia.

Jau keletą metų Juknaičių pagrindinėje mokykloje vyksta įvairūs renginiai, skirti paminėti šiai svarbiai datai.

traksedziai mojuojaKasmet kovo mėnesį mokyklos dalyvauja veiksmo savaitėje „Be patyčių“. Šiemet kiekvienai savaitės dienai buvo suteiktas spalvos kodas.

Pirmadienį - geltonąją dieną - visų klasių mokiniai kūrė plakatus „Būk mano draugas“, juos klijavo į bendrą stendą. Ypač gražūs buvo antrokų ir aštuntokų plakatai.

Antradienį - raudonąją dieną - stebėjome ir aptarinėjome filmus „Žinomi žmonės - apie patyčias“, „Mitai apie patyčias“. Bandėme suvokti, kuo skiriasi paprastas skundimas nuo bandymo ieškoti pagalbos iškilus bendravimo problemoms. O pagalba gali būti čia pat: galima informuoti mokytoją ar klasės auklėtoją, kurie tikrai neatsisakys padėti surasti bendrą kalbą ir susitaikyti. Kaip sako filmukų kūrėjai - prašyti pagalbos - ne kvaila.

zibuteGynyba - štai kas yra patyčios. Kiekvienas skriaudėjas, turbūt, kažkada buvo auka. Šilutės lopšelis - darželis „Žibutė“ irgi prisijungė prie veiksmo savaitės „Be patyčių“.

Akcijai ruošėmės iš anksto. Pedagogės dalijosi savo patirtimi, pasakojo prisiminimus apie sudėtingiausius atvejus, kai buvo sunku užkirsti kelią vaikų tarpusavio užgauliojimui, žeminimui, priekabiavimui. Buvo dalijamos rekomendacijos, informacija apie patyčių priežastis, pasekmes, sprendimo būdus.

1Pradinių klasių mokinukai pradėjo pavasarišką šventę Vainuto vidurinėje mokykloje. 1 - 4 klasių ir priešmokyklinio ugdymo grupė surengė pavasariškomis nuotaikomis dvelkiantį renginį.

Pagrindiniai renginio tikslai : ugdyti pagarbų santykį gamtai, mokytis išreikšti meilę gyvajai gamtai, ja džiaugtis, jausti atsakomybę. Renginį organizavo priešmokyklinio ugdymo grupės mokytoja Aldona Juknienė.

usenai comenius italijaUsėnų pagrindinė mokykla kartu su dar 4 mokyklomis iš Turkijos, Italijos ir Lenkijos įgyvendina projektą „Taika: tai bendroji Europos kalba“ („Peace: common language of Europe“).

Pernai lapkritį trys mokyklos atstovai - anglų kalbos bei dailės mokytojos ir mokyklos direktorė - dalyvavo pirmajame susitikime Turkijoje, Siirto mieste. Į šį rytinėje Turkijos dalyje esantį miestą susirinko visų programoje dalyvaujančių mokyklų atstovai aptarti bendros tolimesnės veiklos.

Kovo pradžioje Usėnų mokyklos aštuonių mokytojų ir mokinių grupė lankėsi pietinėje Italijos dalyje, Teano mieste. Antrojo susitikimo tema - „Nacionaliniai patiekalai“.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt