Naujienos

gaisrininkas rolandoŠi vasara kol kas nėra karšta ugniagesiams: pievoms sužaliavus jų degintojai nurimo, o ir pastatai dega rečiau.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Rimantas Mačijauskas sako, jog per pastarąsias savaites užfiksuoti tik du rimtesni gaisrai, abu - Vainute. Kitos nelaimės buvo menkesnės arba ugniagesiai iš viso buvo atšaukti vos įpusėję kelionę į nelaimių vietas.

vejo jegaines_saulinos2018 metais planuojama Šilutės r. savivaldybės biudžeto pajamas padidinti net 680 tūkstančių eurų tiesiog iš vėjo.

Savivaldybės administracija politikams pristatė sprendimo projektą, kuriuo apmokestins didžiausiu leistinu nekilnojamojo turto mokesčio tarifu (3 proc. turto vertės) atsinaujinančios energijos - vėjo, saulės ir kt. - jėgainių statinius.

Iki šiol jėgainės buvo apmokestintos 0,3 proc. tarifu.

tautinis paveldas_ingos_rukykleleŠiemet birželio 26-ąją sueina 10 metų, kai Lietuva priėmė tautinį paveldą saugantį įstatymą ir buvo pradėta gryninti mūsų tautinį paveldą.

Šilutės rajone yra 19 amatininkų, gaminančių 38 tautinio paveldo produktus, ir viena tautinio paveldo paslaugą teikianti įmonė. Visoje Lietuvoje tokių produktų, gaminamų pagal autentiškas tradicijas ir žymimų tautinio paveldo sertifikatu, priskaičiuojama 2895.

Artėjant įstatymo priėmimo 10-mečiui ekspertai diskutuoja, jog reikia garsiau kalbėti apie tautinį paveldą, populiarinti jo produktus ir taip šviesti visuomenę.

Šilutės kraštui tai irgi labai svarbu, nes tautinis paveldas - tas masalas, kuris gali pritraukti daugiau turistų, vadinasi, - ir duoti pajamų mūsų žmonėms.

Eiza DovydasPraėjusią savaitę portalas DELFI ir žurnalas „Reitingai“ pirmą kartą Lietuvoje sudarė vairavimo mokyklų, o vėliau - ir instruktorių reitingą.
Paaiškėjo, kad tarp geriausių vairavimo mokytojų Klaipėdos apskrityje - buvęs šilutiškis 29-erių Dovydas Eiza, dabar gyventis Klaipėdoje ir dirbantis Pajūrio vairavimo mokykloje. Vairavimo subtilybių jis moko klaipėdiečius ir šilutiškius.

„Manau, kad dar galėčiau tobulėti. Galėjau būti įvertintas ir geriau“, - savikritiškai ketvirtąją vietą Klaipėdos apskrities vairavimo instruktorių reitinge vertina D.Eiza.

„Šilutės naujienoms“ jis atskleidė, kaip įveikti vairavimo baimę, kas lemiasėkmę per vairavimo egzaminą ir kodėl jis jau tris mėnesius nesikerpa plaukų.

medziotoju saudymo_varzybos_nugaletojaiŠilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugija antrą kartą surengė didžiausią rajono medžiotojų šventę - šaudymo varžybas.

Birželio 10 dieną į netoli Armalėnų esančią privačią šaudyklą suvažiavo per 100 medžiotojų iš Šilutės ir Pagėgių savivaldybių. Savo taiklumą ir rankų stabilumą tikrino 36 medžiotojai, atstovaujantys 12-ai medžiotojų būrelių ir klubų.

„Mūsų varžybų tikslas - populiarinti medžioklinio šaudymo sportą, lavinti medžiotojų šaudymo įgūdžius, pagerbti taikliausius šaulius. Buvome padarę ilgoką pertrauką - net 12 metų. Bet dabar stengsimės varžybas rengti kasmet“, - „Šilutės naujienoms“ pasakojo draugijos pirmininkė Nijolė Endrikaitienė.

Savaitės klausimasKaip švęsite (šventėte) Jonines?

Ukmergės naujienos

,,,,,