Left Bottom vmi

Archyvas

Naujienos

SIUKSLES _2Miesto gatvėse nuolat matome iš konteinerių virstančius kalnus šiukšlių, apie tai nuolat rašome ir „Šilutės naujienose“, spausdiname apetitą gadinančias nuotraukas, kurių - ir pačių darytų, ir skaitytojų atsiųstų - turime tiek, kad jau gerą brošiūrą išleisti galėtume. Bet jau ir mes, žurnalistai, ir daugybė šilutiškių prarado kantrybę ir viltį gyventi švariame mieste, matyti laiku ištuštintus šiukšlių konteinerius ir kada nors sulaukti šventės, kai ir mokestis už šią paslaugą bus sumažintas.

Istorija tęsiasi: nukėlę telefono ragelį ir vėl išgirstame šilutiškio     klausimą, ar mes matėme, kaip atrodo konteinerių aikštelės vienoje ar kitoje miesto vietoje, vienoje ar kitoje seniūnijoje?.. Ar mums tai rūpi?.. Atsakome: matėme ir rūpi. Bet apgailestaudami pridedame, jog ir vėl (kaip ir prieš mėnesį) galėsime tik perduoti valdininkų pamąstymus apie tai, kad šilutiškiai pernelyg daug konservuoja ir per dažnai tvarko namus... Kitaip tariant, patys kalti, kad gyvena...

Laimė, šįkart judinti nepaslankiuosius darbuotojus, atsakingus už atliekų tvarkymą, ėmėsi pats rajono meras Vytautas Laurinaitis.

stovyklautojai 08_17Penktadienį dar 27 vaikai ir paaugliai iš visų Šilutės rajono kampelių suvažiavo į Šilutę spindėdami džiaugsmu - jie išvyko į stovyklą prie jūros.

Nemokamą poilsį šiai grupei vaikų ir jaunimo iš vargingiau gyvenančių mūsų rajono šeimų suteikė geradariai iš tolimosios Švedijos. Šilutės - Ljungby draugijos nariai tokią paramą šilutiškių šeimoms teikia kasmet jau bene du dešimtmečius.

Šiemet vasaros pradžioje šios draugijos vadovai ir vėl skyrė šilutiškiams bičiuliams piniginę paramą suorganizuoti poilsį vaikams ir paaugliams, kurių šeimos negali sau to leisti.

NYGYNAS 1Rugpjūtis įpusėjo, ir vaikus auginantiems tėvams pats laikas susirūpinti jų paruošimu mokyklai.

Šįmet šilutiškiai turi dar platesnes galimybes savo atžaloms išrinkti kokybiškas mokyklines prekes, nes gegužės 2-ąją duris atvėrė Lietuvininkų g. 55 įsikūręs „Vagos“ knygynas.

Šio knygyno darbuotojos jau vos spėja suktis, rodydamos mažiesiems ir jų tėveliams spalvingas kuprines, plunksnines, įvairias knygeles, rašiklius ir sąsiuvinius.

MUZIEJUS 3Galimybę dalyvauti „atkuriant” Klaipėdos krašto perdavimo Lietuvai ceremoniją ir „tapti” tikrais Mažosios Lietuvos savanorių stovyklavietės dalyviais, pamatyti ir paliesti prieš 100-metį naudotus pinigus, ginklus ir net kulkosvaidį „Maksim” - tokią galimybę rugpjūčio 11-ąją šilutiškiams dovanojo išradingieji Šilutės muziejaus darbuotojai.

Hugo Šojaus dvaro prieigose vyko Muziejų kelio renginys „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai”, kurio dalyviai buvo nukelti į tuos beveik 100-mečio senumo laikus, kuomet šiame krašte vyko įsimintinieji 1923-ųjų metų įvykiai.

litai apyvartojePraėjus daugiau kaip pustrečių metų po Europos Sąjungos bendrosios valiutos euro įvedimo šalyje, 480 mln. vertės litų suma dar nėra grįžusi į litus išleidusį Lietuvos banką. Tai beveik dešimtadalis visų įvedant eurą buvusių apyvartoje litų.

Savaitės klausimasAr tenkina šiukšlių išvežimo paslauga?

Ukmergės naujienos