Spaudos projektas

bikavenu festivalis dainuoja DSCN0095Muzikos festivalis „Grajikit, Bikavos žiogeliai“ praėjusį savaitgalį, artėjant Žolinei ir šv. Roko atlaidams, linksma melodija vėl apgaubė Bikavėnus - atokų, bet Dievo neužmirštą Šilutės rajono kampelį, kur žmonės gyvena meilėje, santarvėje bei abipusiame supratime. Vakarinės festivalio dalies vedėja Vaida Galinskienė su organizatoriais sako jau nebesuskaičiuojanti, kiek kartų buvo rengiama ši šventė - „Bikavos žiogeliai“ skamba ir kviečia visus į būrį jau daugiau nei dešimtmetį.

Viskas prasidėjo nuo aktyvių gyventojų idėjos ir vietinių ansamblių koncertų, į kuriuos pamažu įsijungdavo ir šokėjai. Nuo 2008-ųjų festivalis tapo tarptautinis ir jau kasmet rugpjūtį į Bikavėnus pakviečia ir atlikėjų iš kaimyninių šalių. Šie metai - ne išimtis, pagrajinti festivalyje atvyko net du latvių ir du ukrainiečių ansambliai.

naumiescio muziejus nauji eksponataiŽemaičių Naumiesčio muziejuje lankėsi žymios naumiestiškių giminės atstovai Romanas ir Irena Srūgiai ir padovanojo įdomių eksponatų.

popieziusRugpjūčio  17 d., trečiadienį, 17.15 val., Šilutės Hugo Šojaus muziejuje bus atidaryta paroda „Popiežiaus Pranciškaus viešnagė Izraelyje“.

Parodoje pristatoma per 20 nuotraukų, geriausiai atskleidžiančių istorinio įvykio atmosferą ir svarbiausius Popiežiaus kelionės susitikimus.

Parodą atidarys ir pristatys Izraelio valstybės ambasadorius Amir Maimon, Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas Stasys Toleikis, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Deguciu svente PiluteKo gero, Motina gamta labiau sugadinti kaimo šventės, nei tai padarė Degučiuose, nesugebėtų: šeštadienį į savo kasmetį renginį „Degutiškių ir svetelių sambariai“ susirinkę visos apylinkės gyventojai ir jų sveteliai, pasiraitoję kelnių klešnes, braidė per balas Degučių mokyklos stadione...

Tačiau kartu degutiškiai žavėjo entuziazmu, mat net ir visą dieną pliaupiant lietui vyko ir futbolo „Zorbing“ varžybos, ir sveikinimai, ir koncertai, ir net šokiai basomis. O šventės išvakarėse Degučiuose buvo ir filmų, ir edukacinių užsiėmimų. Tad kaip besuktum, degutiškių šventė buvo tokia, kokią ją visi dalyviai tikrai ilgai prisimins.

kalvystes parodaRugpjūčio 11 dieną, ketvirtadienį, 17.30 val. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyks šilutiškių Ingos Šalčiūtės - Kuzminskienės fotografijų bei Romo Šalčiaus ir Manto Kuzminskio meninės kalvystės parodos atidarymas, dalyvaujant autoriams.

Ukmergės naujienos